Мегаполіс-Україна. Фіскали не помічають багатомільйонні порушення тютюнового монополіста

мегаполисАналітичне дослідження громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі» щодо неналежного виконання працівниками правоохоронних та контролюючих органів своїх службових обов’язків з викриття та припинення злочинів у сфері обігу підакцизних товарів

 

Відомою «зіркою» для читача українських ЗМІ є Олексій Чеботарьов (для кримінальних кіл просто «Лешик»). Читачі вже знайомі з цим «королем контрабанди» як організатором «тітушок», які вбивали учасників Євромайдана, замовником щонайменше двох рейдерських захватів спиртових заводів, які виробляють необлікований спирт в промислових обсягах, та учасником багатьох проектів разом з Захарченком, Пшонкою, Клюєвим, Азаровим, Арбузовим та іншими людьми Януковича.

Авторитетні у свій час посадовці Віталій Ярема, Ігор Швайка (подробнее про Игоря Швайку читайте в статье Швайка на мотоцикле. И не только) та інші напевно обґрунтовано зазначали про близькі стосунки Олексія Чеботарьова з екс-головою Державної фіскальної служби України Ігорем Білоусом, колишнім податківцем Андрієм Акіменком, Василем Пісним (більш відомим за прізвиськом «Антибіотик»), у зв’язку з можливістю вирішити будь-яке питання із митницею, керівництвом ДП «Укрспирт» та іншими можновладцями.

1

Нажаль, згодом гучних викриттів корупційних схем не відбувалось, а сам Ярема, Швайка, Пісний становились героями публікацій у зв’язку з причетністю до контрабандних схем переміщення підакцизних товарів, кришування ринку конвертації готівкових коштів тощо.

Невже ця корупція така міцна і непереможна? Чому ті, хто повинен з нею боротися, за короткий час стають її учасниками або навіть очільниками? Невже ці схеми такі складні, таємні і неподолані?

Насправді, аналізуючи та розбираючи окремі злочинні схеми, можна з легкістю прийти до висновку: все достатньо просто, було б бажання та воля. У той же час стає огидно від того, що за часів перемоги Революції гідності у кріслах «високих» кабінетів сидять ті ж самі корупціонери-спритники, які весь свій досвід, освіту, зв’язки, професійні якості спрямовують лише на отримання швидкої наживи.

Отже, до нашого дослідження (читай – розслідування).

Нещодавно Олег Радик, Ігор Лапін, Андрій Левус та Сергій Висоцький у відкритих джерелах зазначали про те, що в рамках кампанії з очищення України від окупаційного бізнесу, сотні активістів з десятка волонтерських, ветеранських і громадських організацій заблокували роботу складів компанії «Мегаполіс-Україна» в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі.

2

Компанія «Мегаполіс-Україна», засновниками якої є офшорні компанії, займає монопольне становище та контролює 99% ринку обігу тютюнових виробів, виробниками яких є ТОВ «Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб’юшн», «Імперіал Тобако Юкрейн», АТ «Джей Ті Інтернешнл компані Україна», ПрАТ»А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки».

Згідно Єдиного держреєстру компанія зареєструвала 36 місць зберігання оптових партій тютюнових виробів, має ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами та 99 ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

Насправді ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» було засновано російською компанією «Мегаполіс» та родиною екс-президента України втікача Віктора Януковича з метою штучного створення монопольного становища на ринку обігу тютюнових виробів у змові із їх виробниками та отримання надприбутків в порушення ст. 13, п. 2 ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

3

Завдяки штучно створеним дискримінаційним вимогам вітчизняні підприємці були позбавлені можливості придбавати тютюнові вироби у виробників та вимушені підписувати контракти з «Мегаполісом».

На таку протиправну діяльність виробників та бездіяльність Антимонопольного комітету, замовники зазначених акцій чомусь не звернули уваги та не постарались пояснити загалу усі тонкості роботи злочинної схеми.

Про існуючі проблеми підприємців, які здійснюють роздрібну реалізацію тютюнових виробів кінцевим споживачам неодноразово заявляв власник крупної мережі МАФів Микола Ганул – віце-президент громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі»

 

Здається, що метою таких активних дій було не знищення злочинної схеми, а намагання стати її співучасником увійшовши у склад засновників Мегаполісу через підконтрольний офшор.

Так чи вдалося після цих акцій очистити України від бізнесу ФСБ? Якого досягнуто результату?

ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», напевно отримавши певну підтримку від нинішніх «реформаторів», для початку змінило місце реєстрації та перереєструвалося з м.Тернопіль до м.Одеса (пр-т Шевченка, буд. 4-А).

Представники ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» продовжують використовувати стару злочинну схему, систематично відображаючи за обліками компанії реалізацію тютюнових виробів на адресу фіктивних фірм за ціною, яка майже не перевищує вартість їх придбання. Фактично, значна кількість партій тютюнових виробів реалізується за готівку та без відображення операцій за облікам підприємства передається суб’єктам, які з приховуванням від митного контролю відправляють їх до країн Європи. Таким чином компанія ухиляється від сплати податку на додану вартість і акцизного податку, а також продає сформований податковий кредит з ПДВ.

Так, начальник управління — начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС Богдан Яворський заявив, що обіг тютюнової контрабанди на Закарпатті у 2015 році збільшився більш ніж у 16 разів.

Ніхто раніше не задавався питанням де контрабандисти, яких періодично затримують прикордонники, придбавають великі партії тютюнових виробів, легально вироблених в України, навіть з марками акцизного податку. Невже скуповують по кілька пачок у різних місцях? Дивує, що і правоохоронці періодично показують наслідки боротьби з цим явищем – не знищуючі при цьому умови, які їх породжують.

 

Так, протягом 2014-2015 років невстановлені особи створили (придбали) підприємства з ознаками фіктивності: TOB «Інтер-Пром-Сервіс» (код ЄДРПОУ 38191337), TOB «Ароллан» (код ЄДРПОУ 39004620), TOB «Стратагема-Інвест» (код ЄДР-ЦОУ 34801090), TOB «Тітан-Південь» (код ЄДРПОУ 35357590), TOB «МВК Трейд» (код ЄДРПОУ 38864259), TOB «Арес-Термінал» (код ЄДРПОУ 39659327), TOB «Буд-інсайт» (код ЄДРПОУ 39450826), TOB «Алекс Групп» (код ЄДРПОУ 39274639), TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), TOB «Аксент Пром» (код ЄДРПОУ 39369822), TOB «Контакт МКС» (код ЄДРПОУ 39237335), TOB «Конфорт» (код ЄДРПОУ 39410872), ПП «Торгівля та Дистрибьюція» (код ЄДРПОУ 39270131), TOB «Кодос Інвест» (код ЄДРПОУ 37811850), TOB «Амкодор» (код ЄДРПОУ 37811887), TOB «Північно-Східна Добувна Компанія» (код ЄДРПОУ 37356281), з метою прикриття незаконної діяльності, в тому числі для мінімізації податків суб’єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» (код ЄДРПОУ 30622532).

Службові особи ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», з метою заниження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, відобразили реалізацію тютюнових виробів на підприємства з ознаками фіктивності на суму 1 211,911 млн. грн., а саме: TOB «Інтер-Пром-Сервіс», TOB «МВКТ рейд», TOB «Арес-Термінал», TOB «Буд-Інсайт», TOB «Алекс Группп», TOB «Аксент Пром», TOB «Контакт МКС», TOB «Конфорт», ПП «Торгівля та Дистрибьюція», які придбавали тютюнові вироби за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, проте у відповідності до Єдиного реєстру податкових накладних формували податкові накладні (в т.ч. в другій ланці постачання) на поставку різноманітних ТМЦ та послуг, що в свою чергу свідчить про «обрив ланцюга» шляхом підміни номенклатури ТМЦ.

Крім того, службові особи TOB «ТК «Мегаполіс Україна», з метою виведення коштів з підприємства і уникнення їх оподаткування перераховували кошти під виглядом поворотної фінансової допомоги на підприємства з ознаками фіктивності на суму 1 072,07 млн. грн., а саме: TOB «Ароллан», TOB «Стратагема-Інвест», TOB «Тітан-Південь», TOB «Лавика», TOB «Кодос Інвест», TOB «Амкодор», TOB «Північно-Східна Добувна Компанія».

Таким чином, невстановлені особи створили (придбали) вищенаведені фіктивні підприємства, з метою прикриття незаконної діяльності для мінімізації податків суб’єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема TOB «ТК «Мегаполіс Україна», що кваліфікується за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

Було встановлено, що невстановлені особи зареєстрували (перереєстрували) вказані СГД на підставних осіб за грошову винагороду, підприємства за місцями реєстрації відсутні, наймані працівники, основні фонди та ліцензійні склади для торгівлі тютюновими виробами відсутні, по ланцюгу постачання відбувається підміна товару, та інші докази, що операції між TOB «Мегаполіс-Україна» та вказаними СГД не мали реального характеру.

Вищенаведені СГД використовувались для мінімізації податкових зобов’язань TOB «Мегаполіс-Україна» (м.Тернопіль), оборот між якими протягом 2014-2015 років становить близько 2,35 млрд. грн.

Обставини щодо створення (придбання) невстановленими особами протягом 2014-2015 років зазначених 16-ти фіктивних СПД, з метою прикриття незаконної діяльності, в тому числі для мінімізації податків суб’єктами господарювання реального сектору економіки, розслідується СУ ФР ГУ ДФС у Тернопільській області в рамках кримінального провадження за № 32015210000000119 від 22.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що під час проведення СУФР ГУ ДФС у Житомирській області обшуку за адресою: м. Житомир, вул. Льонкова, де фактично здійснює діяльність структурний підрозділ TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» в м. Житомирі, виявлено та вилучено неофіційну бухгалтерію, в якій містяться відомості щодо придбання та реалізації тютюнових виробів, зокрема видаткові накладні, які складались із двох примірників та свідчать про приховування обсягів реалізації фактичним покупцям.

СУДЕБНЫЕ РЕШЕНИЯ ПО ССЫЛКАМ:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/57114587

https://reyestr.court.gov.ua/Review/57114588

https://reyestr.court.gov.ua/Review/56738847

https://reyestr.court.gov.ua/Review/56236498

https://reyestr.court.gov.ua/Review/55559332

 

Відповідно до ст. 74 Податкового Кодексу України, працівники Державної фіскальної служби повинні здійснювати аналіз та опрацювання податкової інформації з використанням наявних інформаційних баз, зокрема: Єдиного реєстру податкових накладних, податкової звітності, яка надається в електронному вигляді, автоматизованої системи «Податковий блок», інформаційної системи «Співставлення податкових зобов’язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДФС України», для встановлення та підтвердження розбіжностей здійснювати автоматизоване співставлення показників, які задекларовані.

Не зважаючи на наявні ресурси та офіційну інформацію, розміщену на своєму ж сайті ДФС України, як то Перелік ліцензій на право оптової торгівлі тютюновими виробами виданих суб’єктам господарювання; Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами; місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів внесених до Єдиного державного реєстру ДФС України не хочуть бачити той факт, що задіяні в злочинній схемі фіктивні підприємства не здійснюють відповідно до отриманих ліцензій роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Адже не може підприємство з єдиною ліцензією реалізувати кінцевим споживачам  через єдиний МАФ тютюнових виробів на суму понад 10 млн. грн. в місяць. Крім того, не маючі ліцензій на оптову торгівлю, ці фіктивні підприємства спокійно звітують до фіскалів про начебто реалізацію тютюнових виробів в адресу інших підприємств. І на відміну від добросовісних платників податків – фіскали не розривають цим підприємствам договори про визнання електронних документів.

Факт «пересортування» продукції зазначених фірм, тобто згідно податкових накладних реалізується інший товар (будівельні матеріали, роботи послуги тощо) ніж той, що був придбаний у ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» (тютюнові вироби) також залишається поза увагою.

На даний час, здійснюючі господарську діяльність вже на території Одеської області за підтримки правоохоронних органів TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» почало використовувати у ланцюгах злочинної схеми новостворені фіктивні підприємства, які відсутні за податковими адресами, відсутні необхідні умови для здійснення господарської діяльності в т.ч. із залученням третіх осіб, в частині купівлі, зберігання, продажу та відвантаження товарно-матеріальних цінностей та надання послуг чи виконання робіт в силу відсутності необхідного майна, відсутні матеріальні ресурси, виробничі потужності, складські приміщення інші об’єкти нерухомості, земельні ділянки, обладнання, транспортні засоби, в т.ч. орендовані, відсутні трудові ресурси і персонал, а також наявна мінімальна кількість ліцензій на торгівлю тютюновими виробами, яка не дозволяє здійснювати реалізацію тютюнових виробів кінцевим споживачам зважаючи на значні обсяги, які згідно податкової звітності начебто відвантажуються зі складів TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» та які мають усі ознаки фіктивності, визначені статтею 55-1 (Фіктивна діяльність суб’єкта господарювання) Господарського кодексу України:

1.     ТОВ «Неймар» (код ЄДРПОУ 39834100, м. Запоріжжя, вул.. Теплобудівна, буд. 15, тел. 0662822174, директор та засновник Журов Сергій Васильович, м. Дніпропетровськ). Журов Сергій Васильович є засновником та директором інших фіктивних СПД, зокрема: ТОВ «Мастекбуд», код ЄДРПОУ 40052934, м. Кіровоград, вул.. Фісановича, буд. 5, +380951051762.

В провадженні ГСУ НП України перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016000000000493 від 17.02.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

УХВАЛА

https://reyestr.court.gov.ua/Review/56686993

Слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015040000000416, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.05.2015 за фактом зловживання службовими особами ДПІ у Красногвардійському районі ГУ ДФС у Дніпропетровській області своїми службовими повноваженнями, що призвело до тяжких наслідків, за попередньою кваліфікацією за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

УХВАЛА

https://reyestr.court.gov.ua/Review/56824195

Так, встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою АДРЕСА_1, організував протиправну схему з ухилення від сплати податків (у тому числі акцизного збору) під час реалізації тютюнових виробів в особливо великих розмірах. Останнім організовано ряд фіктивних підприємств, використовуючи реєстраційні документи яких, без відома їх посадових осіб, з метою прикриття незаконної діяльності отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами за сприяння працівників ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

У подальшому за допомогою вказаних підприємств ОСОБА_2 через довірених осіб, здійснює закупівлю тютюнових виробів та в подальшому за готівкові кошти реалізує придбані тютюнові вироби, не відображаючи вказані операції в офіційній податковій звітності. До цих підприємств належать: ТОВ «А.П.Комерц» (код ЄДРПОУ 38927266), ТОВ «НЕККО» (код ЄДРПОУ 38980555), ТОВ «ЛЕНДЖЕРС», ТОВ «МВК ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38864259), ТОВ «БУД-ІНСАЙТ» (код ЄДРПОУ 39450826), ТОВ «КОНФОРТ» (код ЄДРПОУ 39410872), ПП «КАПО» (код ЄДРПОУ 35587752), ТОВ «Требл Компані» (код ЄДРПОУ 39723342), ТОВ «НЕЙМАР» (код ЄДРПОУ 39834100), ТОВ «Агріко Айтемс» (код ЄДРПОУ 39337066), ТОВ «ДЖЕНЕРАЛ Фінанс» (код ЄДРПОУ 39770785). Складські приміщення вказаних підприємств розташовані за адресами відповідно: АДРЕСА_4, АДРЕСА_3, АДРЕСА_2. Для прикриття вищевказаної протиправної діяльності громадянином ОСОБА_2 також створено ТОВ «ГРАНД ВОЛМОРТ ЛТД», розташоване за адресою АДРЕСА_2. Отримані в результаті протизаконної діяльності готівкові кошти перевозяться автомобілем ЗАЗ ВІДА д.н. НОМЕР_1.

Разом з тим, функціонування вказаної схеми забезпечують службові особи ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області шляхом не виконання покладених на них державою функцій та обов’язків, пов’язаних з виявленням, запобіганням і припиненням правопорушень у сфері господарської діяльності та адміністрування податків.

2.               ПП «Сучасні Рішення» (код 39592648, м. Київ, Дарницький р-н,  вул. Княжий Затон, буд. 2/30, тел. 38063-636-39-43 засновник Василенко Андрій Михайлович, керівник з 08.07.2015 Саченко Ірина Федосіївна з Білгород-Дністровського району Одеської області), має лише дві ліцензії на роздрібну та оптову торгівлю тютюновими виробами за однією адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон,  2/30 (магазин). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» складає понад 500 млн. грн.

3.               ТОВ «Оптспецактив» (код ЄДРПОУ 39869127, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Глибочицька, буд. 72, кім. 312, тел. 0639961268, директор Єрмаков Сергій Володимирович, засновник Лобанов Дмитро Володимирович, зареєстрований в Донецькій області м. Маріуполь), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Київ, вул. Бакинська 35/ 7 (павільйон). Обсяг придбаних тютюнових виробів у ПП «Сучасні Рішення» складає понад   90,8 млн. грн.

Єрмаков Сергій Володимирович крім зазначеного СПД також є засновником:

—        ТОВ «Метінвестпроект», код ЄДРПОУ 39869085, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Глибочицька, буд. 72, кімната 312, тел. 0638020253 засновник та  керівник з 01.07.2015 Єрмаков Сергій Володимирович;

—        ТОВ «Укр прод», код ЄДРПОУ 39439121, м. Київ, Шевченківський р-н,  вулиця Глибочицька, будинок 72, кімната 326,  засновник Єрмаков Сергій Володимирович, керівник з 09.10.2014 Орлов Дмитро Олегович;

Лобанов Дмитро Володимирович, крім зазначеного СПД також є засновником:

—        ТОВ «Укрспецактив Компані», код ЄДРПОУ 39849975, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Глибочицька, буд. 72, кім. 342,  тел. +380634216103, директор з 30.06.2015 Лобанов Дмитро Володимирович, засновник Ліпецький Сергій Олександрович, адреса засновника: Донецька обл., м. Маріуполь, Орджонікідзевський район, вул. Азовстальська, буд. 160, кв. 156;

—        ТОВ «Профторг Альянс», код ЄДРПОУ 39839291, директор з 16.06.2015 та кінцевий бенефіціарний власник (контролер) – Лобанов Дмитро Володимирович;

—        ТОВ «Спецоптальянс», код ЄДРПОУ 39868296, м.Київ, вул. Зоологічна, буд. 4 А, офіс 139, тел. директор з 01.07.2015 Хотенчан Віталій Петрович, засновник Лобанов Дмитро Володимирович;

—        ТОВ «Геліада ЛТД», код ЄДРПОУ 39893673, м. Київ, вул. Німанська, буд. 4, офіс 3, тел. 0972997017, директор з 14.07.2015 Лобанов Дмитро Володимирович, засновник Яніцький Ілля Леонідович;

—        ТОВ «Ерідана Трейд2, код ЄДРПОУ 39893741, м. Київ, Печерський р-н, вул. Німанська, буд. 4, офіс 3, тел. 0972997046, керівник з 14.07.2015 Яніцький Ілля Леонідович, засновник Лобанов Дмитро Володимирович;

4.               ПП «Торгівля та Дистрибьюція» (код ЄДРПОУ 39270131, м. Київ, Дарницький р-н, вул. Княжий Затон, буд. 9, засновник та керівник з 28.08.2015 Бєлик Сергій Павлович, засновник Гетьман Олексій Михайлович), має лише єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за однією адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон,  2/30 (магазин). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» складає понад 900 млн. грн.

5.               ТОВ «Кул Продакт» (код ЄДРПОУ 39324160 , м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Ярославів Вал/Івана Франка, буд. 11/1 керівник з 15.09.2014 Концур Олександр Віталійович, який зареєстрований в м. Донецьк), раніше мало ліцензію АЕ614678 на вид господарської діяльності – роздрібна торгівля тютюновими виробами, строк дії ліцензії з 23.02.2015 до 22.02.2016, орган ліцензування, що видав ліцензію: Головне управління Міндоходів у Львівській області. Згідно з Реєстром виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Львівської області, за станом 01.10.2015, зазначену ліцензію ТОВ «Кул Продакт», яке користувалось торгівельним об’єктом за адресою: Львiвська обл., м. Самбiр, вул. Валова, 13 Б (магазин), анульовано.

З метою збільшення валових витрат та сум податкового кредиту з ПДВ – тим самим з метою сприяння в ухиленні суб’єктам господарювання діючого сектору економіки та які перераховували кошти на рахунок ТОВ «Кул Продакт» за начебто поставлені товари, роботи та послуги, ТОВ «Кул Продакт»  в наступному перераховувало ці кошти на рахунки ПП «Сучасні Рішення» в сумі понад 10 млн. грн. та ПП «Торгівля та Дистрибьюція» в сумі понад 110 млн. грн.

6.               ТОВ «АМГ Трейдінг Груп» (код ЄДРПОУ 39927183, м. Дніпропетровськ, пр-т Праці, буд. 9, директор та засновник Гордієнко Олексій Андрійович, адреса засновника: Дніпропетровська обл., Криничанський район, смт. Аули, вул. Вокзальна,  14). Згідно Реєстру виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами ГУ ДФС у Дніпропетровській області станом на 01.01.2016 року, ТОВ «АМГ Трейдінг Груп» має єдину ліцензію на тютюн № 504011185888, дата ліцензії з 09.09.2015 по 09.09.2016, адреса здійснення діяльності: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 50Д/5 магазин-склад. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» складає понад 60 млн. грн.

У наступному, у ТОВ «АМГ Трейдінг Груп» тютюнові вироби начебто придбавали ТОВ «Сінтез-Інвест» (код ЄДРПОУ 39328364, м. Київ, вул. Філатова, 10-А, офіс 2/30, засновник та директор Бакальчук Віталій Миколайович, зареєстрований в Вінницькій обл.),  ПП «Скн-Груп» (код ЄДРПОУ 39328301, м.Київ, Печерський р-н, вул. Філатова, буд. 10-А, офіс 2/29, директор та засновник Бакальчук Віталій Миколайович, який є також директором ТОВ «Юкатан Груп», код ЄДРПОУ 39163012 та ТОВ «Будівельна компанія «Перспектива Моноліт» код ЄДРПОУ 39235940), ТОВ «Альтар Груп» (код ЄДРПОУ 39408528), ТОВ «Компанія «Нікос» (код ЄДРПОУ 39665642), ТОВ «Альфа Торг» (код ЄДРПОУ 39618660), ТОВ «Компанія «Преміум Трейд» (код ЄДРПОУ 39618765).

7.               ТОВ «Унісон Трейд Груп» (код ЄДРПОУ 39577373, м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Ломоносова, 54-А, тел. 80631158340, директор та засновник Губанов Федір Михайлович, Донецька обл., м. Селідове), має лише єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, вул.Горького,6 магазин. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 30 млн. грн.

8.               ТОВ «Авізо Груп» (код ЄДРПОУ 39695970, м. Київ, Оболонський р-н, вулиця Куренівська, будинок 21, тел. +380932410289, директор та засновник Поздєєв Олександр Олександрович, адреса засновника: місто Дніпропетровськ), має єдину ліцезію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ю.Савченка,17 магазин. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 48 млн. грн.

9.               ТОВ «Требл Компані» (код ЄДРПОУ 39723342, місто Запоріжжя, Чайкіної, буд. 69, +380951013176,  директор та засновник: Діордіук Еудженіу, адреса засновника: 2000, місто Кишинів, вулиця Олексія Матеєвича, буд. 82, кв. 12, Молдова). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за п’ять місяців складає понад 23 млн. грн.

10.           ТОВ «ІНС-Інвестмент» (код ЄДРПОУ 39730852, м. Київ, Дніпровський р-н, вулиця Марини Раскової, будинок 19, офіс 1302, директор та засновник: Козленко Олена Вікторівна, адреса засновника: 85630, Донецька обл., Мар’їнський район, місто Красногорівка, вулиця Совєтська, будинок 4, квартира 30). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 15,8 млн. грн.

11.           ТОВ «Євро Інвест Стар» (код ЄДРПОУ 39733387, м.Київ, Дніпровський р-н, вулиця Миропільська, будинок 19, 0932392790, директор з 13.02.2016  Стеценко Сергій Анатолійович, засновник: Кучеренко Артур Віталійович, адреса засновника: 85300, Донецька обл., місто Красноармійськ, мікрорайон Сонячний, будинок 27, квартира 20). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за п’ять місяців складає понад 17 млн. грн.

12.           ТОВ «ТК «Грін Маркет» (код ЄДРПОУ 39764525, Дніпропетровська обл., місто Дніпродзержинськ, тупик Прохідний, будинок 8, кімната 7 А, 067 563 26 87, директор та засновник: Богемська Світлана Олександрівна, адреса засновника: 51910, Дніпропетровська обл., місто Дніпродзержинськ, Баглійський район, вулиця Б.Хмельницького, будинок 8, квартира 5, Вітер Діана Михайлівна — голова комісії з припинення або ліквідатор). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за п’ять місяців складає понад 59 млн. грн.

13.           ТОВ «Бест Продакт» (код ЄДРПОУ 39812840, м.Київ, Оболонський р-н, вулиця Маршала Малиновського, будинок 34, +380980046597, директор та засновник: Чирва Володимир Іванович, адреса засновника: 51611, Дніпропетровська обл., Верхньодніпровський район, село Бородаївка, вулиця Підгірна, будинок 12). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 21,4 млн. грн.

14.           ТОВ «Орландо Трейд» (код ЄДРПОУ 39973690, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Боярка, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 49, офіс 3, керівник з 09.09.2015 Мацапура Юлія Миколаївна, засновник: Сінькур Алла Василівна, адреса засновника: 02140, м. Київ, Дарницький район, вулиця Л. Руденко, будинок 3-Б, квартира 93). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 19 млн. грн.

15.           ТОВ «Парадіз Компані» (код ЄДРПОУ 39962778, Дніпропетровська обл., місто Дніпродзержинськ, вулиця Сировця, будинок 46, кімната 319, +380969810282, директор та засновник: Ткаченко Ірина Володимирівна, адреса засновника: 08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вулиця Жовтнева, будинок 21, квартира 77). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за чотири місяці складає понад 14 млн. грн.

16.           ТОВ «Альма К» (код ЄДРПОУ 39983286, місто Харків, вулиця Драгомирівська, 10, тел. +380937921423 директор та засновник: Полтавський Денис Вікторович, адреса засновника: місто Харків, Фрунзенський район, Шосе Салтівське, будинок 250-А, квартира 423). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за п’ять місяців складає понад 17 млн. грн.

17.           ТОВ «Оптінвестторг» (код ЄДРПОУ 40117357, місто Дніпропетровськ, вулиця Комбрига Петрова, будинок 5, керівник з 11.11.2015 Матушкіна Ірина Олександрівна, м. Дніпропетровськ, засновник: Ганьков Владислав Юрійович, Дніпропетровська обл). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за два місяці складає понад 14 млн. грн.

18.           ТОВ «ТБС і К» (код ЄДРПОУ 35113434, місто Запоріжжя, вулиця Новобудов, будинок 3, офіс 401, тел. +380964166666, основний вид економічної діяльності: код КВЕД 47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, директор та засновник Павленко Андрій Сергійович, адреса засновника: місто Запоріжжя, Комунарський район, вулиця Знаменська, будинок 32), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 3, офіс № 401, магазин-склад. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 20,8  млн. грн.

19.           ТОВ «Фортіск» (код ЄДРПОУ 40096657, м. Київ, Печерський р-н,  вулиця Шовковична, будинок 21, офіс 26, кімната 1, тел. 0730450295, основний вид економічної діяльності код КВЕД 47.26 роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах , керівник з 02.11.2015 та засновник Киян Віталій Васильович, адреса засновника: 07540, Київська обл., місто Березань, вулиця Леніна, будинок 112-А, квартира 10), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Київ, проспект 40-Річчя Жовтня, 59-А (кіоск) за якою також має ліцензію СПД ТОВ «Коммодіус». Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 7,2 млн. грн.

20.           ТОВ «Гратіа» (код ЄДРПОУ 40088777, м. Київ, Печерський р-н, вулиця Шовковична, будинок 21, офіс 26, кімната 2, тел. 0730450294, основний вид економічної діяльності: код КВЕД 47.26 Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах, директор з 28.10.2015 та засновник Кириленко Ірина Борисівна, адреса засновника: 02132, м.Київ, Дарницький район, вулиця Завальна, будинок 19/2,П/Б), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 8 (кіоск) за якою також має ліцензію ТОВ  «Фудмережа». Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 6,9 млн. грн.

21.           ТОВ «Трейдпромінвест» (код ЄДРПОУ 39879177, м. Київ, Оболонський р-н, проспект Московський, будинок 21, офіс 205, телефон 1: +380978485961, оснвний вид економічної діяльності: код КВЕД 46.90 неспеціалізована оптова торгівля, керівник з 08.09.2015 та засновник Шалашенко Павло Євгенійович, адреса засновника: 51400, Дніпропетровська обл., місто Павлоград, вулиця Дніпровська, будинок 133, квартира 2), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 18 магазин. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 4,9 млн. грн.

22.           ТОВ «Інсайд Груп ЛТД» (код ЄДРПОУ 39847213, м. Київ, Оболонський р-н, вулиця Героїв Дніпра, будинок 33-А, офіс 30, тел. +38 097 8502316, основний вид економічної діяльності: код КВЕД 46.90 неспеціалізована оптова торгівля, директор з 08.09.2015 засновник Кононов Дмитро Володимирович, адреса засновника: 51937, Дніпропетровська обл., місто Дніпродзержинськ, Дніпровський район, проспект Перемоги, будинок 29, квартира 727), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, 18 магазин. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 4,7 млн. грн.

23.           ТОВ «Кооп Торг Сервіс» (код ЄДРПОУ 39954133, місто Дніпропетровськ, Запорізьке Шосе, будинок 37, тел. +380567873719, +380567873700, основний вид економічної діяльності: код КВЕД 46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, директор Байков Денис Олегович, засновник Сноуфілд Юнайтед ІНК, адреса засновника: Оуемсі Чемберз, Уікхемз Кей1, Роуд Таун, Тортола., Вірґінські острови, Британські, «згідно положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму» відомості про кінцевих бенефіціарних власників ( контролерах) відсутні»), має єдину ліцензію на оптову торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, Запорізьке Шосе, буд. 37. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 3,6 млн. грн.

24.           ТОВ «Атлантида Груп» (код ЄДРПОУ 40042203, м. Київ, Печерський р-н, Печерський Узвіз, будинок 5, кабінет 109, тел. 380684340423, адреса електронної пошти: [email protected] , керівник з 05.11.2015 та засновник Бабаєв Владислав Дмитрович, адреса засновника: 52173, Дніпропетровська обл., П’ятихатський район, село Чумаки, вулиця Нова, будинок 58), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Київ, вул. Мечнікова, 5 (кіоск). Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 4,7 млн. грн.

25.           ТОВ «Мюнстер» (код ЄДРПОУ 39795149, м.Київ, Дніпровський р-н, вулиця Микільсько-Слобідська, будинок 2-В, офіс 5, тел. +380954873045, основний вид економічної діяльності: код КВЕД 47.26 роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах, директор з 03.07.2015 та засновник Бойчук Іван Андрійович, адреса засновника: 51928, Дніпропетровська обл., місто Дніпродзержинськ, Дніпровський район, бульвар Героїв, будинок 10, квартира 68), має єдину ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. АК.Янгеля,35 склад-магазин. Обсяг придбаних тютюнових виробів у TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» за лютий місяць 2016 року складає понад 3,6 млн. грн.

 

Діюча вітчизняна система оподаткування побудована таким чином, що підприємства сплачують податок на додану вартість та податок на прибуток, суму яких обраховують з різниці між вартістю придбаних товарів та їх наступного продажу. Акцизний податок сплачується під час роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Ну це так – щоб зрозумів навіть починаючий курець, який витрачає батьківські кошти на цигарки, однак ще не замислювався над тим, які зобов’язання по сплаті податків виникають у продавців.

У зв’язку з цим, з метою ухилення від сплати податків значна кількість підприємців намагаються отримати документи із завищенням їх фактичних витрат, користуючись послугами фіктивних фірм. Будівельні організації завищують обсяги придбаних матеріалів чи сировини, які в наступному буде важко підрахувати, купляються різноманітні неіснуючі юридичні, маркетингові, консалтингові та інші послуги.

Однак компанія «Мегаполіс», як ключовий гравець на тютюновому ринку, ці схеми по завищенню своїх витрат неможливо використовувати, адже цигарки компанія придбаває лише у підприємств, що мають ліцензії на право їх виробництва та оптової торгівлі тютюновими виробами, а фіктивні фірми на відміну від будівельних не в змозі їх отримати, тай платити фіктивній фірмі за оптову ліцензію півмільйона гривень дуже занадто, крім того ціна придбання кожної пачки також є чітко визначеною і їх кількість піддається простому підрахунку.

Тоді ця задачка щодо необхідності мінімізації своїх податкових зобов’язань вирішується достатньо просто шляхом махінацій з іншим невідомим рівняння – треба мінімізувати суму, яка надходить від фактичного продажу тютюнових виробів.

Ось тут-то вже по повній програмі можна скористатися послугами фіктивних фірм. Адже, якщо законотворці і передбачили покарання, то навіть можливість анулювання ліцензії за встановлений факт продажу тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років та статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» навіть ЗОБОВ’ЯЗАЛИ продавців отримати у покупця паспорт, який підтверджує вік такого покупця, то ці ж самі законотворці чомусь забули зобов’язати продавців перевіряти наявність відповідних ліцензій та інших доказів у підприємств, які здійснюють придбання тютюнових виробів на десятки мільйонів гривень в місяць (зрозуміло, що така кількість іде не для власного споживання працівниками фірми).

«Аргументи», які використовуються для домовленостей з правоохоронними органами, збираються щодня у вигляді важких мішків з готівкою за реалізовані тютюнові вироби.

Звичайно ж частину цієї готівки слід використати для закупівлі наступних партій товару, для чого її необхідно покласти на рахунок підприємства, та ще й по бухгалтерії якимось чином відобразити, адже товару на складах вже нема. Тут знов у нагоді з’являються зазначені фіктивні фірми.

Фіктивні фірми збирають на рахунках гроші у безготівковій формі від діючих підприємців, які після кількох перекидок необхідно в банку перевести в готівку. Навіть якщо власник банку ваш товариш і буде вам у цьому сприяти – такі операції підлягають певним ризикам: відеокамери там різні, з готівкою виїжджати постійно з однієї будівлі, за якою можуть стежити правоохоронці чи бандити, Фінмоніторинг може відмоніторити та арештувати такі операції та й банку як не крути, а треба офіційно сплатити за касове обслуговування.

Крім того, фіктивні фірми хоч і перекидують за безтоварні операції по рахунках сотні мільйонів – до бюджету якісь копійки сплачують, а продаючи підприємцям документи, що надають право формувати податковий кредит, цим фіктивним фірмам його необхідно у когось отримати – тобто перерахувати кошти за начебто придбаний товар.

На цьому етапі злочинні наміри власників компанії «Мегаполіс» та власників «конвертаційних центрів» сходяться і вони допомагають один одному:

—        фіктивні фірми перераховують на рахунок «Мегаполісу» безготівкові кошти за те, що вони начебто придбали тютюнові вироби на кілька десятків чи сотень мільйонів гривень;

—        до податкової служби фіктивні фірми звітують про те, що отримавши право від «Мегаполісу»  на податковий кредит з податку на додану вартість та валові витрати – вони в бюджет не винні сплачувати будь-які податки, адже цифри підгоняються таким чином, що сума операцій з придбання практично дорівнює сумі операцій з реалізації;

—        «Мегаполіс» отримавши від фіктивних фірм безготівкові кошти повертає їм мішки з готівковими коштами, зібрані зі своїх складів продажу;

—        зважаючи на те, що фактично «Мегаполіс» продає фіктивним фірмам податковий кредит то компанія за цю послугу повертає власникам фіктивних фірм суму коштів, яка на кілька відсотків є меншою ніж та сума, яка надійшла на її рахунки у безготівковій формі, відкладаючи цю різницю у гаманець власників офшорних компаній;

—        зважаючи на те, що фіктивні фірми за документами начебто купили тютюнові вироби за тією ж сумою, за якою «Мегаполіс» придбав ці тютюнові вироби у виробників – «Мегаполіс» не сплачує в бюджет у належному обсязі ПДВ та податок на прибуток, а точніше сплачує їх мізерну суму, яку вирішує самостійно (у даному випадку зекономлені кошти це майже теж саме що і зароблені – в гаманець вони не потрапляють однак і з підприємства не перетікають в бюджет);

—        акцизний податок «Мегаполіс»  не сплачує за тим же принципом – оскільки тютюнові вироби за такої схеми повинен сплачувати той хто здійснює роздрібну торгівлю, а в даному випадку «Мегаполіс» перекладає ці проблеми фіктивним фірмам по їх довгому ланцюгу перебросок.

Організовані в спільну схему десятки фіктивних фірм створюють так-звані «конвертаційні центри», які, як це не прикро, із діючим урядом нікуди не зникли, а навпаки збільшили обсяги своїх оборотів. Звичайно ж у кожного конвертаційного центру є «високі» покровителі – власники, які роздають відсотки від своїх операцій до перших осіб Державної фіскальної служби України. Зауважте, в даному випадку обов’язок роздати бариші податківцям також лягає не на «Мегаполіс», а на власників фіктивних фірм.

У «Мегаполіс» чудове алібі, мовляв: «Ми нічого не знаємо – до нас хтось прийшов і викупив майже усі наявні цигарки, ідіть до цього «хтось», якщо знайдете у них питайте».

«Заробляють» податківці ці нетрудові доходи звичайно ж не за красиві очі, а за заплющені очі.

Якщо зазирнути в Податковий кодекс, чи порадитись із знайомим податківцем чи юристом, проаналізувати Єдиний державний реєстр судових рішень – стане зрозуміло що податковій службі закріпили в обов’язок дуже багато завдань щодо контролю за дотриманням податкового законодавства та надали усі необхідні інструменти і можливості для їх реалізації:

—        перевіряти факт знаходження підприємств за місцем реєстрації;

—        скасовувати свідоцтво платника ПДВ та взагалі державну реєстрацію – якщо підприємство за місцем реєстрації не знаходиться;

—        використовуючи різноманітні автоматизовані бази даних в режимі онлайн бачити не тільки податкову звітність усіх підприємств, а й податкових накладних в електронному вигляді та здійснювати їх співсталення;

—        користуючись загально доступними усім громадянам Єдиним ліцензійним реєстром відразу ж виявляти підприємства що не мають ліцензій на торгівлю тютюновими виробами, однак проводять з ними операції;

—        долучати до роботи цілу армію податкової міліції, що мають право проводити оперативно-розшукову роботу, а також слідчих з усім набором слідчих (розшукових) дій, які згідно із новими змінами до Кримінального-процесуального кодексу України є єдиними, хто має право розслідувати злочини за ст. 205 КК України та багато-багато іншого.

Так от, якщо усі громадяни для того щоб щось заробити – повинні щось зробити, то податківці для того щоб побільше заробити – повинні навпаки нічого не робити. І вони це не роблять на «відмінно», за що отримують щомісячно данину.

Звичайно ж вони не сидять без роботи, і увесь свій арсенал можливостей з усією наполегливістю та обшуками систематично випробують на тих підприємцях, які вважають себе сумлінними та такими, що не повинні сплачувати щомісячну данину за своє існування.

Якщо зазирнути в загальнодоступний Єдиний державний реєстр судових рішень стане відомо, що на ПІВ МІЛЬЯРДА гривень (в т.ч. ПДВ близько 80 млн. грн.) придбало  ТОВ «Кул продукт», ЄДРПОУ 39324160, яке раніше було зареєстроване в місті Києві.

Директором та власником цього підприємства, згідно загальнодоступного Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців є Концур Олександр Віталійович що прописаний у місті ДОНЕЦЬК.

Хто знайде цього донеччанина? Знайшли його напевно організатори конвертаційного центру, коли він давав в Інтернеті об’яву про те що шукає роботу та навіть готовий переїхати в м. Чернігів.

11 12 13 14 15

Лише після того як ТОВ «Кул продукт» відпрацювало дозволений термін та виконавши свою роль, податківці вже Запорізької області намагаються скасувати його державну реєстрацію, аби сховати «кінці в воду».

Київських правоохоронців, коли це підприємство було зареєстроване в столиці, обставини таких шалених оборуток не цікавили.

З такою ж посмішкою він міг би обняти і першого заступника Голови Державної фіскальної служби України (самі розумієте чому), або ж власника ЗАТ «Банк «Велес» (народного депутата від ВО «Батьківщина») та напевно і міністра юстиції разом з 256 народними обранцями, завдяки яким Законом № 771-VIII від 10.11.2015 внесені зміни до КПК України і право здійснювати досудове розслідування злочинів, передбачених статтями 205 «Фіктивне підприємництво» відтепер закріплено виключно за слідчими органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

Якби ж наші депутати мали бажання читати пояснювальні записки під законопроектами та ще й бачити те, що написано між строк то в даному випадку під «розмежуванням підслідності кримінальних правопорушень» вони б побачили «встановлення єдиною установою суцільного контролю за тіньовими потоками фіктивних фірм». Ну а поліція і надалі буде робити те, що вміє краще ніж податківці – фотографуватися з посмішкою.І на закінчення – не вважайте цю статтю вибірковою чи замовною, ми звичайні підприємці, яким набридло дивитися на цей бардак завдяки якому «недоторканних» за останні роки стає все більше і більше.

У головних героїв цієї публікації, у тому числі у правоохоронців та перевертнів-фіскалів вибачення не просимо. Просто припиніть обкрадати країну мільярдами як в останній день свого існування та виставляти себе за найрозумніших, адже за нашу країну герої щодня свої життя віддають, почніть жити врешті-решт чесно, так спокійніше, вам та вашим нащадкам сподобається.

Совладельцем Мегаполис-Украина является Борис Кауфман. Подробнее про Боиса Кауфмана читайте в статье Кауфман-Грановский и их бизнес-интересы: аэропорты, водка, сигареты, банки, гостиницы

Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі», для SKELET-info

1 comment for “Мегаполіс-Україна. Фіскали не помічають багатомільйонні порушення тютюнового монополіста

    Добавить комментарий