Як Васьков став заступником Мінінфраструктури

Юрий Васьков

Юрий Васьков

Чинний уряд активно формує собі імідж виконавців складних реформ, кардинальних позитивних змін економіки та боротьби з корупцією. Але факти свідчать, що окрім гасел, запевнень та показових арештів, насправді, урядовці позитивних результатів майже не мають, а діяльність окремих членів уряду викликає сумнів щодо їх служіння саме Україні.

Одним з таких центрів є Міністерство інфраструктури України і його міністр Андрій Пивоварський. Цьому відомству ЗМІ присвятили багато матеріалу, але почнемо з нещодавно призначеного заступника міністра інфраструктури Юрія Васькова і його непростого зв’язку з державним підприємством «Одеський морський торгівельний порт». Васьков Юрій – заступник міністра Андрія Пивоварського, який є ставлеником російської бізнес-групи Жукова-Радкина.

Окремі експерти зараховують Васькова до сфери інтересів групи Ахметова, принаймні він ніколи не цурався приймати рішення в інтересах цього олігарха, мабуть просто за «спасибо». Васьков зробив дивовижну кар’єру в лавах Партії регіонів, він отримав мандат депутата міської ради та партійне керівництво сприяло кар’єрному зростанню регіонала Васькова на підприємствах портової сфери. Васьков встиг попрацювати директором ДП «Одеський морський торговельний порт» і першим заступником голови Адміністрації морських портів України, він ніколи не скривав своїх про-російських поглядів та допомагав режиму Януковича придушувати Майдан. Але доля, гроші та вдале лобіювання російських бізнес-групи допомогли Васькову опинитися на посаді заступника міністра інфраструктури. Нижче наводимо інформацію про перші «успішні» дії перефарбованого чиновника.

Юрій Васьков особисто координував відбір підрядника на будівництво хвилелому в Одеському порту у рамках проекту розширення карантинного молу – підрід отримала компанія «Маст-Буд» і з Маріуполя. Вартість проекту склала 1,9 млрд грн. без врахування ПДВ. Як відомо, до сьогодні споруда не введена в експлуатацію через те, що хвилелом довжиною 180 метрів просто-на-просто втонув. Для замилювання очей ЗМІ та правоохоронних органів підрядник постійно обіцяє виправити ситуацію і ввести хвилелом в експлуатацію не раніше, ніж через рік, при цьому вартість проекту збільшується. Наступний відомий злочин Юрій Васьков здійснив у той час, коли його кандидатура на посаду заступника міністра інфраструктури вже була на розгляді у високих кабінетах міністерства. Відомо, що заступник міністра інфраструктури Васьков Ю.Ю. отримав хабара в розмірі 100 000 доларів США для того, щоб вирішити питання незаконного виходу буксиру «Ушба» з територіальних вод України. Також гроші були передані Геннадію Жукову, директору ДП «Одеський морський торговий порт».

Окрім того, що Васьков та Жуков завдали значної матеріальної шкоди державі, а також іноземному підприємству, своїми діями вони дискредитують інвестиційний імідж України. Стало також відомо про інші порушення з боку керівництва Державного підприємства «Одеський морський торговельний порт». Керівництво Одеського морського торгового порту розробило схеми та створило специфічні умови роботи для своєї команди Одеського порту.

Навіть Службу безпеки України вразили нахабні оборудки у Одеському порту, які прикриваються вищим керівництвом Міністерства інфраструктури. СБУ повідомило очільників країни про безконтрольні переміщення за територію порту контейнерів з високоліквідними товарами, що знаходяться під митним контролем, підміни товарів та їх викрадення, що спричинено навмисно організованими недоліками в облаштуванні зони митного та прикордонного контролю.  За особами, які знаходяться на тимчасових зонах митного контролю практично немає ніякого контролю, тому вантажі деяких компанії безперешкодно та без здійснення митного контролю покидають території порту. Такі люди знаходяться у підпорядкуванні та найближчому оточенні міністра Андрія Пивоварського.

 

 

Элита страны

Добавить комментарий