Хто хазяйнує на Бородянщині: клан Єрків та нардеп-“регіонал”

151843Інформаційний портал «Моя Київщина» розпочинає цикл матеріалів про те, кому насправді належать райони Київської області.

Парад відкриває Бородянський район, де владу утримує єдиний політичний клан.

Бородянський район – класичний приклад регіону з клановим управлінням, де вибудувана міцна і діюча вертикаль влади. Її представники сидять у Верховні Раді України, Київській облраді та мають більшість у райраді.

Ця група місцевих політиків методично взяла під свій контроль усі сфери життєдіяльності району та має основні важелі впливу на Бородянщину. На чолі клану стоїть родина голови Бородянської райради, екс-«регіонала» Георгія Єрка, який має могутнього покровителя – нардепа та очільника депутатської групи «Воля народу» в парламенті Ярослава Москаленка. Він, між іншим, двічі перемагав на мажоритарному окрузі №96, до складу якого входить Бородянський район.

Bor-2_500x335

Георгій і Галина Єрки з Ярославом Москаленком

Під час місцевих виборів 2015 року Єрко очолював районний осередок партії «Наш Край». До того він займав посаду голови Бородянської РДА, будучи паралельно депутатом Київської облради від «Партії регіонів».

Цікавий факт – практично всі члени родини Єрків тим чи іншим чином пов’язані з політикою. Син Роман є депутатом Бородянської райради, а донька Галина – депутат Київської обласної ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Також на громадських засадах вона є помічником-консультантом вищезгаданого нардепа Москаленка, була його довіреною особою на виборах 2012 року.

Галина Єрко

Галина Єрко

Таким чином, вплив Ярослава Москаленка на родину Єрків важко переоцінити. Заручившись тісною дружбою з ними, можна провадити вигідну політику в регіоні.

Також Георгій Єрко є колишнім власником ТОВ «Агрошляхбудсервіс», але повний контроль за даним підприємством зберігає й досі, оскільки його дружина Надія зараз формально є директором даної фірми. Лише за 2016 рік через цю компанію пройшло 14 млн грн, що виділялися на ремонт доріг в кількох районах області.

Цікаво, що протягом майже десяти років ця компанія вигравала мільйонні тендери на ремонт бучанських доріг. Історія стосунків Георгія Єрка та мера Бучі Анатолія Федорука тягнеться ще з 2008 року, і, подейкують, що останнім часом Анатолій Петрович регулярно відвідує Бородянку.

Анатолій Федорук та Олександр Янковий

Анатолій Федорук та Олександр Янковий

Поряд з Єрками постійно фігурують імена ще декількох персон, які мають з ними родинні та ділові зв’язки, що позитивно відбиваються на веденні їхнього бізнесу.

Однією з таких персон є Алла Дрєпіна – кума Георгія Єрка, яка числиться керівником КП «Об’єднання шкільного харчування». З назви стає  зрозуміло, що основною діяльністю комунального підприємства є постачання харчів для навчальних закладів. Із цим об’єднанням пов’язана цікава історія, що відбулася у Бородянському районі минулої осені.

Як відомо, харчування дітей початкових класів фінансується з місцевих бюджетів та є виключно безкоштовним. Ходили чутки, що районна влада Бородянщини, включаючи голову РДА Олександра Янкового, вимагала від селищних та сільських голів виділити кошти з місцевих бюджетів на дитяче харчування. Здається, що для Бородянського КП «Об’єднання шкільного харчування» закони не писані. А тим головам, які відмовлялися це зробити, погрожували відмовою прийняти Генеральні плани, тим самим, обмеживши можливість населених пунктів для розширення.

До того ж, вищезгадане комунальне підприємство виграло тендер на харчування дітей Бородянського району на суму майже вісім мільйонів гривень. Окрім того, існують здогадки, що КП «Об’єднання шкільного харчування» свідомо завищувало ціни на продукти. Таку підозру в одній з офіційних заяв висловив навіть голова Бородянської РДА Олександр Янковий. Проте, дивлячись на родинні зв’язки Єрка і Дрєпіної, стає зрозуміло, що цю схему для збагачення ніхто закривати не збирається.

Що ж стосується Олександра Янкового, то його стосунки з Георгієм Єрком можна назвати дуже тісними. Янковий відрізняється своєю лояльністю до усіх політичних гравців Бородянського району. В минулому – директор «Пісківського заводу скловиробів».

Георгій Єрко та Олександр Янковий

Георгій Єрко та Олександр Янковий

Утім, незважаючи на його хороші стосунки з основними фігурами району, голова РДА виявився дуже жорстким у питанні створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ)  у регіоні. Так, коли стало відомо про готовність створення Пісківської громади, Янковий робив усе можливе, аби цього не допустити. І причини таких намагань можна зрозуміти: на території Пісківської ОТГ розташований «Пісківський завод скловиробів», є величезні лісові масиви, правильне використання яких може дати значні надходження до місцевого бюджету.

Наразі на території Бородянщини про свою готовність до об’єднання заявляють жителі Немішаєво, Клавдієво-Тарасового, Микуличів та Бабинців з центром у селі Микуличі. Якщо об’єднання відбудеться, то це буде найбільша громада в Україні, яка створиться на базі села.

Проте не все так просто. Ці населені пункти знаходяться на потужному транспортному вузлі: через територію імовірної ОТГ пролягає міжнародна траса Київ-Варшава та залізничні шляхи. Знову ж таки, місцевість багата на лісові ресурси.

Миритися з таким устроєм ні Єрко, ні Янковий не збираються. Але без згоди чотирьох сільських рад об’єднання громади не відбудеться. Хоча рішення місцевих органів влади про добровільне об’єднання ще не прийняте, але таку готовність висловили Немішаєво, Бабинці і Микуличі. А от у випадку із Клавдієво-Тарасово, то тут ситуація складніша. На сільського голову Михайла Скибу тиснуть Янковий і Єрко для гальмування процесу об’єднання. Ходять чутки, що Скиба отримав від керівників району вказівку заблокувати даний процес. Сам голова села, схоже, також зацікавлений у збереженні існуючого порядку.

Окрім вищезгаданих населених пунктів, є ще два села Бородянського району, Діброва та Козинці, котрі висловили свою готовність відійти до Ірпінської ОТГ.

Як би там не було, але фактично зараз вертикаль влади у Бородянському районі стоїть на трьох китах:  народному депутатові Ярославу Москаленку, його помічниці, депутату Київської облради Галині Єрко та голові Бородянської райради Георгію Єрку. «Німим» свідком, а можливо й спільником, їхніх дій є Олександр Янковий, який відіграє далеко не останню роль у керівництві району.

Добавить комментарий