Хамелеони кузнецовського політикуму, або сто днів роботи мера Анощенка

Сергей Анощенко

Сергей Анощенко

Через 2 роки після Революції гідності, і 100 днів після виборів до місцевих органів влади ми вирішили поцікавитись, що ж насправді змінилося в державі, і на яких посадах зараз знаходяться колишні корупціонери. Своє дослідження ми розпочали з міста Кузнецовська, спробувавши дослідити хто ж ті люди, які зараз відповідають за благоустрій міста атомників та наскільки оновилася за їх керівництва як система управління містом, так і її керівний склад.

В атомній столиці західної України, вдруге пост міського голови зайняв нині безпартійний Сергій Анощенко, який в 2010 році балотувався від партії  «Зелена планета» (по великому рахунку, сателіта «Партії Регіонів»). Вже у 2015 році пан Анощенко висунувся на посаду мера від нової постамайданівської політичної сили «Громадського руху «Народний контроль». Нижче про «заслуги» нового-старого мера.

 

Перше, що відразу кидається в очі це те, що Сергій Анощенко поправу може увійти до символічної «Книги рекордів українських мерів», оскільки є єдиним в Україні міським головою, котрому чотири рази оголошували імпічмент, і тричі через суд він відновлювався на посаді, очевидно не без допомоги лояльної до нього в той час Партії Регіонів. А саме через останній зв’язок цей пан точно увійде в анали історії українського політикуму.

Внаслідок серйозних конфліктів пана Анощенка з представниками опозиційних сил регіону періоду 2010 -2013 років, не можна ці часи  назвати сприятливими  для міста. Близько двох років з усього періоду перебування на посаді, міський голова офіційно був неодноразово відсторонений від виконання своїх службових обов’язків. І для цього в залі завжди знаходилась достатня кількість голосів, аби висловити недовіру меру і в легітимний спосіб припинити його повноваження. Щоправда кожного разу за допомогою «протесту прокурора» (документ, який накладає вето на зняття особи з посади) Сергій Іванович відновлювався, а в 2015 навіть вдруге обрався міським головою з результатом близько чотирьох тисяч голосів. Не останню роль у таких показниках відіграла і його підтримка на виборах нової постмайданівської політичної сили «Народний контроль». І на цьому здавалося б можна було поставити крапку, якби не черговий скандал із кадровими призначеннями. На цей раз із заступником міського голови по фінансах, ідеологічною «регіоналкою» Ніною Зубрецькою.  Призначення  пройшло із цинічним та відвертим порушенням процедури голосування та вірогідним підкупом депутатів. Нагадаємо, Ніна Олексіївна, уродженка Мурманська і прихильниця «Опозиційного блоку» викликала шквал критики і обурення від містян, отримавши в народі прізвисько «Вічний заступник». За словами жителів міста, які в цілях власної безпеки побажали залишитись невідомими,  Ніна Олексіївна протягом багатьох років використовуючи посадові можливості, всіляко сприяла бізнес інтересам свого чоловіка – Михайла Зубрецького, гривневого мільйонера і власника так званого «Ринку Зубрецького» у Кузнецовську.

Очевидно, що маючи чоловіком справжнього мільйонера, необхідність в обійманні посади із офіційним окладом в 5 тис. гривень лишається досить підозрілою. Здавалось би, до цієї пані мало б бути чимало запитань з боку так званих борців з корупцією, якими себе називають зокрема, як представники партії «Свобода», так і «Народного контролю», які входять до коаліційної більшості. Однак, вочевидь, «ворон ворону ока не виклює».

11

На превеликий жаль, це не єдиний представник колишньої влади, у зв`язках з якими містяни дорікають своєму новому-старому  міському голові. Проте громада не покладає рук, і всіляко намагається брати участь в політичному житті міста. Тому ситуація не виглядає безнадійною, і за грамотного керівництва, Кузнецовськ легко зможе стати справжнім економічним і промисловим «локомотивом», який здатен буде потягнути за собою всю область.

В цьому контексті активність кузнецовської громади, звернула нашу увагу на ще один цікавий факт. В 2012 році на ринок міста атомників зайшла будівельна компанія «Паркове містечко», яка виграла тендер на зведення житлового комплексу і одразу приступила до роботи. Житловий комплекс виявився достатньо успішним проектом, і до певного часу питань до цієї ситуації не було зовсім. Але при створенні ОСББ, жителі нового будинку встановили, що одна з квартир належить, доньці діючого мера Сергія Анощенка  – студентці Олександрі. Також цікавим є той факт, що телефон власника квартири, дивним чином співпадає з номером самого міського голови. Активісти  переконують, що квартира  №5 в житловому комплексі «Паркове містечко» була «подарована» сім`ї пана Анощенка за оперативність у вирішенні питань, які виникали в процесі будівництва. Документально підтвердити цей факт нам не змогли, тому така версія залишається лише на вустах у представників громади.

12

 

Відтак, політична ситуація в місті з початку другої каденції міського голови складається цікавим чином. На політичній арені та у сесійній залі міста чітко сформувалися два ворогуючі табори. До умовної коаліції належать 21 депутат з «Укропу», «Свободи», «Народного Контролю» та політичної партії «Сила Людей», які користуються підтримкою міського голови. Натомість опозиція включає в себе 13 депутатів з «Солідарності», «Батьківщини» та «УНП». Без перебільшення можна стверджувати, що таке специфічне розділення схожих за ідеологією політичних партій було зроблено штучно Сергієм Анощенком на першій сесії, шляхом розміщення на столах прізвищ депутатів, де і хто має сидіти. Значний відсоток коаліціянтів є представниками місцевого бізнесу, що подекуди створює конфлікт інтересів. Ситуація з членами виконавчого комітету, також не є однозначною. Окрім того факту, що 10 з 12 членів виконкому є представниками діючої коаліції, більшість з них є вкрай заможними людьми з цілком конкретними бізнес інтересами.

В сухому залишку, в нас склалося враження, що Кузнецовськ має величезний потенціал, розкритися якому заважає часом не компетентність, а часом певна упередженість представників влади. Про боротьбу з корупцією та створення так званої корупційної гвардії, про яку «трубить» «контролівський лідер» Добродомов, тут взагалі не доводиться говорити.

Втім, враховуючи сильні позиції  саме громадських активістів, питанням часу залишається той момент, коли терпіння у людей вкотре лусне, адже в пам’яті  — смерті майданівців та земляків-атошників.

Але як хочеться вірити, що в майбутньому  на «Кузню» будуть рівнятися, як на еталон, в якому вся повнота влади буде знаходитися в руках народу.

 

Андрій Бойко, для SKELET-info

1 comment for “Хамелеони кузнецовського політикуму, або сто днів роботи мера Анощенка

    Добавить комментарий