Владимир Шульга: идейный борец за денежные знаки. Часть 2

Владимир Шульга

Владимир Шульга

Все надо делать по форме. Форма номер пять – прощание с родиной. Ну, что ж, адье великая страна! Я не люблю быть первым учеником и получать отметки за внимание, прилежание и поведение. Я частное лицо и не обязан интересоваться силосными ямами, траншеями и башнями. Меня как-то мало интересует проблема социалистической переделки человека в ангела и вкладчика сберкассы. Наоборот. Интересуют меня наболевшие вопросы бережного отношения к личности одиноких миллионеров…

«Золотой теленок», глава XXXVI. Кавалер ордена золотого руна

Ильф и Петров


Екс-голова Сумської облдержадміністрації та екс-народний депутат Володимир Шульга ввечері 10 січня 2015 року все таки вилетів в Автралію транзитним рейсом через Дубаї з подальшим перельотом на острівну країну Вануату. Хоча напередодні в одній з місцевих газет у Сумах він розмістив замовне інтерв’ю з самим собою, де явно навів брехливу інформацію, що він перебронював свій переліт на 19/01, а то і взагалі на першу половину 2015 року. Це було відвертою брехнею, очевидно для того, щоб не дати журналістам зафіксувати проходження митного контролю і сам виліт.

Ось цитата із його інтерв’ю:

shulga_vanuatu_1

 

Брехнею є і його нова версія, чому він летить в Австралію. Вона була оприлюднена за два дні до вильоту. Але я б порадив і Стефану Романіву, з яким знайомий особисто, та й іншим поважним представникам української діаспори, триматися від цього проходімца якнайдалі. Зрештою, Світовий конгрес українців та Стефан Романів є в соціальних мережах, як і «Спілка українських організацій в Австралії». Тут буде легко відслідкувати появу подібних повідомлень.

Ось ще цитата із його інтерв’ю:

shulga_vanuatu_2

 

За нашими даними, тур був придбаний в київській компанії ТОВ «Аріола груп». Це досить респектабельна компанія, що займається елітним відпочинком для українських багатіїв. Самі квитки придбано через фірму «Білетів світ» за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 120. Виліт 10 січня 2015 року о 19 год. 25 хв. в аеропорту Борисполя через Dubai/DXB (ОАЕ) рейсом PS4373.

Володимир Петрович Шульга разом з дружиною та друзями в січні 2015 року буде відпочивати на найкращому пляжі острову Efate, з видом на ще більш красиві острови Lelepa і Moso в незалежній державі Вануату посеред Тихого океану. За нашими даними, замовником було сплачено тільки передоплатою $30 000 за оренду цієї закритої від зайвих очей частки острова. І це не рахуючи перебування Володимира Шульги з дружиною та старшою дитиною в самій Австралії. Детальніше про запланований тур можна прочитати в першій частині тут.

Вчора ж виліт здійснювався з ДП «Зал офіційних делегацій» — https://zod.gov.ua, при чому Володимир Шульга з дружиною були єдиними пасажирами цього рейсу, хто проходив митний контроль не в терміналі «D», а в терміналі для урядових делегацій, вартість обслуговування якого складає 1800 грн. в годину з одного пасажира. Звідси як правило вилітають президент країни і прем’єр міністр, а також особи що їх супроводжують. Як екс-народний депутат, Володимир Шульга підпадає під категорію державних службовців I рангу, які мають пільгове право обслуговуватися в цій залі. Разом з дружиною вони заплатили 3600 грн. за право чекати свій рейс в шкіряних кріслах подалі від зайвих очей і там же приємним проходженням митного контролю.

Решта з понад 200 пасажирів цього рейсу, проходили традийну процедуру митного і прикордонного контролю в терміналі «D». Таке піжонство на тлі війни і потребі солдатів на передовій в найнеобхіднішому, в психічно здорової людини не може не викликати огиди.

Ось фото з того залу:

1

2

3

Взагалі я хотів провести Володимира Петровича Шульгу в спокійній і дружній атмосфері, поставити пару запитань про його естетичні географічні смаки та обговорити деталі його незначних корупційних оборудок часів державної служби, тим паче що він мене активно взивав до «дебатів» останній тиждень на місцевих телеканалах. В томуінтерв’ю місцевій газеті він так вальяжно чавкав, хохотав, ніс традиційну хёрню про вірність ідеалам Майдану, ухмилявся заграваючи з народом. Але загравав якось так пошло і плотоядно.

І ось коли сталася нагода поспілкуватися — він тікав як переляканий. Побачивши мене, він накинув капюшона своєї спортивної куртки і постійно намагався не показувати свого обличчя. Декілька разів просив митників забрати мене подалі. Дружина його теж довго не виходила з машини, а потім так само ховала обличчя від камери. Зрештою, коли мені сказали, що зараз мене арештує Управління державної охорони [УДО] за несанкціоновану відеозйомку, я змушений був звідти поїхати. До речі, за ті півтори години, коли я його там чекав — тільки Володимир пройшов у Зал офіційних делегацій у спортивних треніках! Одяг інших пасажирів як правило відповідав дрес-коду.

За великим рахунком, мені однаково де буде святкувати Старий Новий рік цей персонаж. Для мене важливим вчора було довести, що Шульга — проходімець і брехун. Я знаю більше, ніж тут зараз можу написати. Знаю приблизний бюджет його двотижневої відпустки. Але мене цікавить перспектива розслідування по розкраданню грошей, які він збирав через благодійні фонди та вимагання хабарів типу «на потреби АТО». Це важливо насправді. Було б добре, аби ця справа дійшла до суду. На його прикладі країні потрібно показати невідворотність понесення покарання. Без цього нічого не буде. Немає покарання — значить немає злочину, і немає ніякої корупції. Так само його приклад повинен стати уроком для нинішнього керівництва державної адміністрації в Сумській області, що такими схемами оперувати більше не можна. Потрібні реформи,скасування спокус десь щось економічно підрегулювати, а також відкриття всією інформації, яка є в розпорядженні у влади. Бо без цього будь-яка боротьба з корупцією втрачає сенс.

І ще. Порада для народних депутатів. Колишніх і теперішніх. Кидайте цей зверхній тон. Ми вам платимо зарплату і пільги як депутатам, і маємо повне право обговорювати ваш зовсім непоказний громадсько-політичний шлях. Це якраз та історія, коли від несподівано великої купи бабла вже починає рвати дах. І люди починають вірити у своє аристократичне походження. Хоча це просто клептоманія. Не більше.

 

Олександр Хоруженко 

Директор неурядової організації «Центр досліджень регіональної політики», координатор Мережі підтримки реформ в Сумській області.

Головний редактор медіа-платформиwww.sumynews.com [з січня 2009 року — по сьогодні]

 

sumynews.com

Добавить комментарий