Випадковості» в голосуваннях випадкового депутата або недолугі виправдання Сергія Кузьменка

Сергей Тигипко и Сергей Кузьменко

Перебуваючи в якості депутата Верховної Ради, Сергій Кузьменко припустився занадто багато помилок, щоб позитивно оцінити його діяльність навіть не як законодавця, а політика. Поки точаться суперечки між прихильниками і противниками Кузьменка за те, чи дійсно голосував він за так звані «закони про диктатуру», команда проекту «Люстрація.Кіровоградщина» підготувала офіційні дані голосування новопризначеного керівника Кіровоградської облдержадміністрації, які розміщено на сайті Верховної Ради, по всіх найважливіших законопроектах. Результати – вражають продемонстрованим лицемірством.

Як депутат Кузьменко ігнорував соціальні ініціативи

Переглядаючи голосування за законопроекти та постанови, які стосуються сектору ЖКГ та дорожнього господарства, а також судової системи, з’являються перші штрихи з портрету Кузьменка-депутата. Більш ясну картину ми можемо побачити, проаналізувавши його голосування по різноманітним соціальних ініціативах.

З самого початку діяльності в якості народного депутата Сергій Кузьменко не особливо переймався соціальною складовою. Чудовим прикладом цьому є голосування за проект Постанови про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості (№2367). Пан Кузьменко не голосував за цей закон, тобто не підтримав такий мораторій. Постанову не прийняли.

Пенсіонерам та тим, хто збирається виходити на пенсію, цікаво буде прочитати, як відносився Сергій Кузьменко до законопроектів, що покликані були поліпшити пенсійне законодавство. Так, він був відсутнім на голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні) (№1236). Цим законопроектом передбачалася ліквідація диспропорції в пенсійному забезпеченні, позбавлення пенсійних пільг депутатам, міністрам і Президенту.

Двічі він не підтримав законопроекти, які були покликані відмінити несправедливу пенсійну реформу: проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов пенсійного забезпечення громадян (№2934) та проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення пенсійного забезпечення) (№2934-1). Ці законопроекти так і не було прийнято.

Не голосував Кузьменко і за проект Закону про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії) (№2997). Цим законопроектом передбачалося поетапне введення пенсійного страхового стажу замість одночасного 25 для жінок і 30 років для чоловіків. І не дав свого голосу за проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких норм пенсійної реформи) (№2072а). Тобто скасування деяких норм пенсійної реформи — зниження пенсійного віку та повернення до попереднього страхового стажу — зовсім не цікавило Сергій Анатолійовича.

Не захотів Кузьменко і розглядати за скороченою процедурою проект Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо страхового стажу та умов виходу на пенсію, призначення та її виплати за минулий час) (№2294а), який передбачав скасування деяких норм пенсійної реформи — зниження пенсійного віку та страхового стажу.

Не зважаючи на те, що Кузьменко не голосував за розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (№3116), його було прийнято. Впевнений, що кіровоградські матері запам’ятають таке відношення.

Абу зупинити ліквідацію дитячих будинків, відбувалося голосування за Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони дитинства» (№0956) з урахуванням пропозицій Президента України. Сергію Кузьменку не було діла до дитячих будинків, тому він не голосував за цей закон, і його не було прийнято.

Що ж до звичайних робітників, то Сергій Кузьменко теж встиг показати тут свою позицію. Сигнальне голосування про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань у працівників (№2323), за яким було обумовлено забезпечення молоком працівників шкідливих хімічних підприємств, не знайшло підтримки в депутата.

До того ж Сергій Кузьменко, який походить із шахтарського краю, проігнорував голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення соціальних гарантій працівникам гірничих, шахтобудівних (вуглебудівних) підприємств, державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості (№2203а). Цим законопроектом передбачені соцгарантії у вигляді компенсацій за енергоносії для працівників гірничих, шахтобудівних (вуглебудівних) підприємств, державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості.

А на голосуванні за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки (№2547) в другому читанні та в цілому Кузьменко передав привіт і робітникам, і пенсіонерам і студентам. Вочевидь, у нього були справи важливіші за роботу у Верховній Раді, тому він був відсутнім.

Коли частина нашої країни палає у полум’ї війни і на фронті гинуть військові, добровольці та місцеві жителі, дуже важливою є підтримка законодавчого органу. Втім, не всі депутати вважають за потрібне підтримувати боротьбу наших солдат за Україну та допомагати біженцям.

Так, Сергій Кузьменко був відсутній на важливому голосуванні за розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до законів України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» та «Про зайнятість населення» (щодо статусу біженців) (№4574).

У разі втрати годувальника, пенсії, які призначаються членам сімей військовослужбовців за цим Законом, не можуть бути меншими від двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів. Таке передбачалося у проекті Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (щодо підвищення мінімального розміру пенсії членам сімей військовослужбовців у разі втрати годувальника) (№4402), голосування по якому пан Кузьменко проігнорував.

Не був присутнім він і тоді, коли статус учасників бойових дій отримували всі формування, що задіяні в АТО, а також робітники підприємств, що залучені до участі в АТО. І тоді, коли регламентувалися відпустки військовим в особливий період.

50% пільги на оплату житлово-комунальних послуг керівному та рядовому складу державної пожежної охорони, передбачені проектом Закону про внесення змін до статті 120 Кодексу цивільного захисту України (щодо отримання пільг з оплати комунальних послуг) (№3452) Кузьменко теж не підтримав.

Як і боротьбу із рейдерством у вигляді руйнації схем рейдерського захоплення підприємств шляхом внесення в уставні документи на основі ксерокопій, передбачену проектом Закону про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (щодо унеможливлення рейдерських захоплень підприємств) (№2999).

Селян Сергій Кузьменко «підтримав» тим, що не проголосував за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення зайнятості сільського населення та утримання соціальної сфери села) (№2450).

Як депутат Сергій Кузьменко «випадково» підтримав диктаторські закони

Сергій Кузьменко, виправдовуючись за своє голосування по «диктаторським законам», стверджує, що проголосував «випадково» і насправді не підтримував їх. Можливо, він не знає, що тест на «випадковість» може зробити кожен громадянин, який має Інтернет.

Наприклад, можна зайти на сайт Верховної Ради України та пересвідчитися, як голосував пан Кузьменко за ці закони. І тут випливають цікаві речі. Виявляється, пан Кузьменко спочатку голосував «за» включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№3879), потім голосував «за» основу і в цілому. Тобто, двічі «випадково» проголосував «за» один із так званих «законів про диктатуру».

А потім знову ж таки випадково проголосував спочатку «за» включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заочного кримінального провадження) (№3587) і одразу ж «за» основу і в цілому. Це — інший закон, який також обмежує права громадян і відноситься до «законів про диктатуру». На щастя, в той день його не прийняли — не вистачило одного голосу.

Мабуть, варто задуматися над такими випадковостями та над тим, чи правду каже Сергій Анатолійович. Адже навіть якщо припустити, що він двічі «не голосував», а його голос зарахували, то існує процедура відкликання свого голосу, і Кузьменко міг це зробити одразу ж.

Як Сергій Кузьменко не захотів покращень у сфері ЖКГ

Попри недолугі спроби «відбілити» себе після голосування за «диктаторські» закони та намагання переконати громадськість Кіровоградщини у тому, що він помилився, Кузьменко забуває одне: факти — річ уперта. Його голосування у Верховній раді навіть після виходу із Партії регіонів говорять самі за себе. Переглянувши його діяльність у парламенті можна твердо сказати: занадто багато помилявся депутат Сергій Кузьменко, а точніше — більш, ніж 143 рази.

Газета «Взаємодопомога» поцікавилася, за які законопроекти голосував пан Кузьменко, а за які — не голосував. Кидаються у вічі перш за все ті закони, які Сергій Анатолійович проігнорував або не підтримав, тобто беруться до уваги голосування, на яких він був відсутній або не голосував.

У сфері житлово-комунального господарства та доріг Сергій Кузьменко не тільки не вирішив питання з будівництвом об’їзної дороги навколо Олександрії (про що писав у своїй програмі), а ще й не голосував за законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи державного управління у сфері дорожнього господарства (№2536а), яким передбачено передачу місцевих доріг на баланс обласних державних адміністрацій.

Чи варто говорити про те, що він і пальцем не поворухнув, щоб відремонтувати дороги свого округу, частину яких розбили вантажівки сільськогосподарських компаній його батька? А він це також обіцяв.

Розуміючи, під якою загрозою опинився паливно-енергетичний сектор перед початком опалювального сезону, депутат Сергій Кузьменко не проголосував за надважливий проект Закону про особливий період у паливно-енергетичному комплексі (№4117а), який, на щастя було все-таки прийнято.

Як Сергій Кузьменко у Верховній Раді не підтримав посилення відповідальності за корупційну діяльність

Продовжуючи аналізувати діяльність Сергія Кузьменка як депутата, громадська ініціатива «Люстрація.Кіровоградщина» звертає увагу жителів Кіровоградської області й на законопроекти, що стосуються Кримінального кодексу а також співробітництва на міжнародному рівні, і за які Сергій Кузьменко також не голосував, в тому числі через відсутність у парламентській залі.

21 листопада 2013 року депутат Кузьменко не голосував за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації законодавства про попереднє ув’язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі, а також засуджених, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я за межами установ виконання покарань) (№3526). Цим документом передбачалася можливість лікування ув’язнених за межами України.

На розгляді проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ідентифікації працівників органів внутрішніх справ та присутності спеціальних підрозділів міліції, внутрішніх військ на мирних зібраннях) (№3048) Сергій Кузьменко був відсутнім. Тому заборона приховувати обличчя бійцям спецпідрозділів та зобов’язання вказувати прізвище на шевроні під час підтримання порядку на мирних зібраннях так і залишилася в проекті.

При голосуванні за розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції (№2023) депутат Кузьменко утримався. Законопроект передбачав декриміналізацію певних статей Кримінального кодексу.

Посилення захисту прав інвесторів і підвищення рейтингу з ведення бізнесу, що було передбачено поправкою №25 народного депутата Продан О.П. до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів (№2013а), так і залишилося на папері, в тому числі завдяки Кузьменку, який не проголосував за поправку.

«Бажаючи йти в Європу», як Кузьменко пояснює свою присутність в Партії регіонів, він при цьому не проголосував за проект Закону про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами (№3479).

Невідомо, як відносився Сергій Анатолійович до визнання Україною юрисдикції міжнародного кримінального суду, про скоєння злочинів проти людства вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. На голосуванні за проект Заяви до Міжнародного кримінального суду (№4269) він був відсутній.

Визнаних рішеннями Європейського суду з прав людини політв’язнів Верховна Рада реабілітувала через проект Закону про реабілітацію осіб на виконання рішень Європейського суду з прав людини (№4294). Кузьменко в цей час був відсутнім.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (№4556), згідно якого значно посилювалася відповідальність за корупційну діяльність, вочевидь, не сподобався депутату Кузьменку, тому він його не підтримав.

Як депутат Сергій Кузьменко відмовився реформувати судову систему та забороняти ГМО

Коли Верховна Рада говорила про те, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення у 2013 році працювала під пильним контролем влади та практично не ліцензувала опозиційні канали, Сергій Кузьменко як справжній регіонал відсторонився від висловлення недовіри Нацраді. Тому голосування за проект Постанови про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік (№4209-д) він проігнорував — був відсутній.

Після скасування «мовних законів», нова більшість Верховної Ради, в якій не було місця регіоналам, вирішила написати новий закон про мови. Але голосування за проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов в Україні (№4347) Сергій Кузьменко знову «прогуляв».

Не був присутнім він і на голосуванні у другому читанні та в цілому за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів (№0912). Цей законопроект передбачав заборону обігу харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням до їх державної реєстрації. Та завдяки Сергію Кузьменку та таким, як він, законопроект не було ухвалено.

Цікаве відношення Кузьменко до законопроектів, що стосуються суддів та судової системи України. 23 лютого 2014 року він не проголосував за проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо окремих питань судоустрою та статусу суддів) (№4186). Цим проектом Верховна Рада хотіла повернути собі повноваження призначати суддів. І проект Закону про відновлення довіри до судової системи України (№4378-1), який передбачав проведення спеціальної перевірки суддів, Сергій Кузьменко теж не підтримав. Чим він керувався у цих рішеннях — відомо тільки йому.

То чи ж можуть тепер виникати питання щодо того, чиї інтереси представляв депутат Кузьменко в українському парламенті? Після цього всього «міцний господарник» хоче показати себе головою Кіровоградської державної адміністрації. Але нехай спершу подивиться в очі робітникам, селянам, пенсіонерам та військовим і пояснить, чому він провалював такі необхідні законопроекти. Людина, що дала згоду на «закони про диктатуру», має як мінімум або вибачитися перед своїм народом, або піти з політики і влади назавжди.

 

Віктор Медвідь, правозахисник, координатор проекту «Люстрація.Кіровоградщина»

Добавить комментарий