Укртатнафта здивована звинуваченням АМКУ у наданні неповної інформації

укртатнафтаПосле публикации на сайте SKELET-info материала АМКУ возбудил дело против компании Коломойского, в нашу редакцию пришло официальное сообщение от ПАТ  Укртатнафта. Его мы и публикуем ниже:

«28 січня п.р. Антимонопольний комітет України проінформував про початок розгляду справи проти ПАТ « Укртатнафта » за надання нібито неповної інформації в рамках розслідування, що стосується аукціонів з продажу сирої нафти та газового конденсату.
« Укртатнафта » заявляє, що уся інформація, яка може мати відношення до вищезгаданого розслідування, надається Антимонопольному комітету України в належному обсязі і в строк.
Тільки у 2015 році органами АМКУ на адресу ПАТ « Укртатнафта » направлено 19 вимог (запитів), і на запити Компанією були надані відповіді у терміни, встановлені Антимонопольним комітетом. Треба відмітити, що склалася така практика взаємовідносин з АМКУ, коли на запит про надання загальної неідентифікованої інформації направляється повна інформація в електронному вигляді, зразки типових форм у паперовому вигляді, і пропонується уточнити – копії документів з яких господарчих операцій необхідні АМКУ у паперовому вигляді. І додаткова інформація на конкретні запити АМКУ Компанією надається. Такий підхід зрозумілий, адже деякі запити АМКУ містять вимогу щодо надання копій усієї документації з купівлі нафтової сировини та реалізації нафтопродуктів за весь досліджуваний період, що складає близько 200 000 аркушів паперу. В даному випадку мова йде про запит АМКУ від 15.12.15г. № 20-29/06-12478 про надання документів та інформації, що стосуються 90 % операцій ПАТ « Укртатнафта » за 2015 рік.
Разом з тим від імені Антимонопольного комітету України озвучені не тільки звинувачення у наданні неповної інформації, але й зазначена тема антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання та названі усі учасники аукціонів з купівлі нафтової сировини. А тим часом мова йде не про монополію на ринку, адже про яку монополію можна говорити, коли частка українських нафтопродуктів на ринку України не перевищує 20%, а державні органи втратили важелі впливу на рівень цін одного з головних енергоресурсів – нафтопродукти? Точніше буде сказати, що вони свідомо від них відмовилися, коли Постановою КМУ від 16.10.14 р. № 570 затвердили порядок розрахунку стартової ціни на аукціоні, в результаті чого ціни на українську нафту зросли вище світових, а механізм проведення аукціону передбачає тільки їх подальше збільшення. У таких умовах « Укртатнафта », як покупець, якраз більше усіх зацікавлена у конкуренції при продажу української нафти.
« Укртатнафта » ще раз публічно заявляє про готовність надати АМКУ всю належну інформацію для розгляду питань, що виникли у сфері захисту економічної конкуренції на ринку нафти та нафтопродуктів, та сподівається на справедливий підхід при розгляді даної ситуації.

За додатковою інформацією просимо звертатися до головного офісу Компанії, що розташований за адресою:
вул. Свиштовська, 3, м. Кременчук, 39610, Полтавська обл., Україна

Сектор зв’язків із громадськістю ПАТ « Укртатнафта »
тел.: (0536) 76-88-33, 76-81-97, 76-19-55
факс: (0536) 76-84-74
E-mail: [email protected]
[email protected]
[email protected] «

SKELET-info

Добавить комментарий