Укрпошта: «ефективний менеджмент» або шлях до банкрутства?

ткачукВажкі часи переживає Укрпошта. Економічні показники колись успішного домінуючого на ринку державного підприємства поштового зв’язку з року в рік погіршуються, якість не відповідає вимогам часу, конкурентоспроможність на нулі. Молоді приватні оператори (Нова Пошта, Міст Експрес тощо) без супротиву перебрали на себе доставку відправлень в Україні; DHL, TNT та FedEx панують на ринку міжнародних посилок; на грошових переказах заробляють банки. Не без допомоги конкурентів, що надали перевагу обслуговуванню корпоративних клієнтів, значно скоротилися обсяги письмової кореспонденції. У той час, коли інші гравці ринку розширюють мережу, пропонують клієнтам нові послуги і поліпшують якість обслуговування, Укрпошта, щоб вижити, вимушена закривати відділення, скорочувати штати, змінювати у гіршу сторону графіки і терміни доставки відправлень.

За останні роки в Укрпошті змінилося майже з десяток керівників. Кадрова політика міністерства будується на трьох китах – корпоративних, партійних і фінансових інтересах. Нові керманичі перші 100 днів знайомились з підприємством (де і як можна заробити), розставляли на грошові посади своїх людей і на першому брифінгу заявляли про рішучу боротьбу з корупцією, критикували недолугих корисливих попередників і анонсували радикальні реформи і зміни на краще. Мабуть з цією метою за рахунок підприємства регулярно виїздили за досвідом то в Англію, то в Швейцарію, чи на худий кінець – в Нідерланди. За рік-півтора підприємство втрачало 10-20 млн. грн., що плавно перетікали на особисті рахунки так званого «топ-менеджменту». За матеріалами перевірок тільки у 2013-2014 рр. на підприємстві виявлено порушень на більш ніж 60 млн. грн. До реформ і перетворень справа, як правило, не доходила, бо призначався новий керівник і треба було звільняти крісло.

Ось і зараз на підприємстві новий В.О. Теж з бізнесменів, теж з Вінниці і брат — нардеп з Удару. Але це так, просто співпало. На прес-конференції теж говорив про корупцію, про прозорість у роботі, про реформи, модернізацію і нові технології. Згадав про кадри і запевнив, що буде спиратися на досвідчених працівників. А головне — з радістю повідомив, що план І кварталу по доходах перевиконано майже на 19 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Навіть прибуток є, аж 12 млн. грн.! Тобто, як дехто зрозумів, кризу подолано і труднощі позаду (нам би таких керівників в Уряд, може й Україна би через півроку на ноги встала?!). От тільки не зрозуміло, за рахунок чого збільшилися доходи – за рахунок зростання обсягів наданих послуг чи це закономірні наслідки знецінення національної валюти?

Але це так, до слова. А взагалі, ми — за реформи, модернізацію, нові технології. От тільки з ким Ви їх будете впроваджувати, пане В.О.?! З дідусями – керівниками Херсонської, Донецької, Львівської, Сумської та інших дирекцій? Чи з пенсіонерами – ветеранами з центрального апарату, що посідають тут далеко не рядові посади? Вони дійсно досвідчені і готові підставити Вам свої плечі, як підставляли їх Вашим попередникам. Тільки де тепер ті попередники, а вони – ось, тут, готові до нових звершень. Та чи будуть вони, ці звершення?

 

Элита страны

Укрпошта: «ефективний менеджмент» або шлях до банкрутства? обновлено: 21 мая, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

1 комментарий к статье “Укрпошта: «ефективний менеджмент» або шлях до банкрутства?

  1. Дмитрий Пузов
    22.08.2015 в 00:14

    Відкритий лист Укрпошти до Національної телекомпанії України та Радіо Свобода
    https://ukrposhta.ua/28045
    «Укрпошта» наполягає, що інформація журналістів «Схеми» щодо «збитків у розмірі 2 млн грн.», через нібито «занижені курси валют», є нічим іншим, як фальсифікацією та свідомою спробою дискредитації репутації «Укрпошти». Ця неправдива інформація легко спростовується висновками уповноважених органів та будь-якими експертами в галузі банківської справи.

Добавить комментарий