Томенко звинуватив Яценюка в “кришуванні” варварів, що знищують українські ліси

Николай Томенко

Николай Томенко

Нардеп натякнув, з кого можна починати боротьбу з корупцією.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує Президенту України Петру Порошенко ветувати законопроект про введення мораторію на експорт необробленої деревини. Про це пише у своєму блозі на сайті видання Обозреватель народний депутат, співавтор закону Микола Томенко, з посиланням на інформацію від працівників Секретаріату Кабінету Міністрів, повідомляють Патріоти України.

“Щойно отримав інформацію від працівників Секретаріату Кабінету Міністрів про те, що Уряд за підписом Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка подав Президенту пропозицію ветувати цей законопроект з міркувань, що він створить проблеми для лісової галузі України і суперечитиме нашим міжнародним зобов’язанням”, – написав Томенко. Він підкреслює, що до прийняття даного законопроекту було проведено стільки дискусій, що таке враження, ніби “міністри і Уряд на чолі з Яценюком ще “свято вірять”, що немає корупції у лісовій галузі, і всі гроші від продажу лісу-кругляка залишаються робітникам, які працюють у селах і депресивних районах гір, а також у місцевих бюджетах”.

“Що стосується наших міжнародних зобов’язань, то під час дискусій експерти міжнародних організацій цілком позитивно поставилися до компромісу, що ми маємо “перехідні “періоди для впровадження норм цього Закону (заборона на вивіз для всіх порід дерев, крім сосни, діє з 1 січня 2016 , а для сосни – з 1 січня 2017 року). Це дає можливість виконати наші міжнародні зобов’язання і підготувати деревообробну галузь до нових законодавчих умов “, – сказав Томенко. При цьому нардеп зазначає, що після таких дій Яценюка, стало очевидно, хто кришує “лісову мафію”.

“До речі, як кажуть поінформовані джерела, для тих, хто сьогодні заробляє на вивезенні лісу-кругляка, підготовка урядового вето обійшлася зовсім недешево”, – додав Томенко. Нардеп сподівається, що в Адміністрації Президента не підтримають пропозицію Уряду, і до 7 травня, коли закінчується термін підписання даного закону, Президент підпише цей закон.

Томенко також нагадав, що перед прийняттям законопроект про введення мораторію “дивним чином” зникав “вночі з порядку денного пленарного засідання ВР, а потім пройшов непросте обговорення між першим і другим читанням і нарешті у квітні був прийнятий”.

Нагадаємо, закон про введення мораторію на експорт необробленої деревини мав на меті зупинити тотальне знищення лісів в Україні, а також зупинити “середньовічний” підхід до використання природних ресурсів України
patrioty.org.ua

Добавить комментарий