Тамара Підберезняк: «Блок Бак Сістем» не має жодного стосунку до корупції в одеській фітосанітарній службі

119757Інтерв’ю з головою ВГО «Фумігаційна асоціація» Тамарою Підберезняк щодо ситуації навколо одеського обласного управління фітосанітарної безпеки.


Тамаро Василівно, як громадська організація ви в тому числі здійснюєте громадський контроль за діяльністю органів державної влади, зокрема Держпродспоживслужби. Що наразі відбувається на Одещині? Адже в пресі з’являється дедалі більше інформації про корупцію в обласних підрозділах Держпродспоживслужби.

 

Вся ця хвиля повідомлень у пресі – штучно і свідомо роздута інформаційна кампанія, що ведеться дрібними ЗМІ, які за гроші відпрацьовують замовлення конкретних людей.
Про кого саме йде мова?

 

Передусім, мова йде про чиновників режиму Януковича, які працювали у фітосанітарній службі ще під протекцією аграрного міністра Присяжнюка. Формально в той час Держветфітослужба підпорядковувалася Кабміну, але реальний вплив на неї через своїх людей здійснював саме Присяжнюк. Сьогодні більшість із них звільнена відповідно до люстраційного законодавства, однак ніхто не бажає полишати налагоджувані роками корупційні механізми, які приносили чиновникам мільйонні дивіденди. Як тільки цей клан втратив місце під сонцем, почала тиражуватися інформація проти всіх, хто так чи інакше заважає працювати людям старого режиму.

Окремі інформаційні ресурси повідомляють про втручання народного депутата Руслана Сольвара (Подробнее читайте: Руслан Сольвар. Смотрящий Семьи за ж/д грузоперевозками все еще при деле) в роботу одеської фітасанітарної служби. Що вам відомо з цього приводу?

 

Я підтримую постійні контакти з багатьма представниками фітосанітарної служби, в тому числі й в Одеській області. На даний момент мені невідомо жодного факту, який би підтверджував причетність Сольвара до діяльності органів Дерпродспоживслужби. Я знаю, що в минулому пан Сольвар мав справу з аграрним бізнесом, і я навіть намагалася зв’язатися з ним по діловим питанням, але зустріч так і не відбулася. Загалом у цій сфері переплітаються інтереси багатьох впливових людей, але повторюю, фактів, які б говорили про причетність саме Руслана Сольвара, немає.

А як щодо звинувачень на адресу міністра аграрної політики Кутового?

 

Те ж саме можу сказати і про міністра Кутового. Він займає свою посаду всього декілька місяців і, схоже, ще навіть не встиг до кінця розібратися з ситуацією в міністерстві, а йому вже закидають зловживання у доволі вузькій і специфічній галузі. Власне, не буду виправдовувати міністра, та водночас не можу голослівно його в чомусь звинувачувати. Знаєте, загалом за останній час одні й ті ж самі інформаційні ресурси прив’язують до одеської фітосанітарної служби тих політиків, яких знає вся країна, але котрі насправді не мають жодного стосунку до цього відомства. Іноді складається враження, що мова йде про якийсь Нафтогаз, а не про обласне управління фітосанітарного контролю.

Скажіть, що це за компанія «Блок Бак Сістем» і як вона взагалі пов’язана з резонансом довкола одеської фітосанітарної служби?

 

На сайті ресурсу «Поліграф.нет» опубліковане моє інтерв’ю щодо корупції у фітосанітарній сфері. Я беру назад свої слова, промовлені у інтерв’ю, відносно ТОВ «Блок Баг Сістем». Їх участь у корупційних діяннях не доказана, та і як може комерційна фірма брати хабарі? А «давати» також їм ніби-то зовсім нелогічно. А щодо якості і безпечності виконуваних робіт – то зовсім інша справа. Регуляторна база виду діяльності під час неоднозначна і неповна, це дає привід «причепитися» до кожної з фірм. Я хочу вибачитися перед колегами з Тов «Блог Баг Сістем» за необачно сказані слова про їх ніби-то недобросовісність при виконанні робіт.

На вашу думку, чому  саме «Блок Бак Сістем» намагаються пов’язати зі скандалом у фітосанітарній службі?
Кожне серйозне підприємство має конкурентів. Блок Бак Сістем не виняток. Думаю, фірму навмисне намагаються дискредитувати. Під час мого інтерв’ю виданню Поліграф.нет журналістка найбільше цікавилася саме цією фірмою. Тепер я розумію, що такий підвищений інтерес був не випадковим, це було замовне інтерв’ю, протягом якого задавалися провокаційні питання. До того ж, кінцевий його варіант змонтовано так, як було вигідно замовникам: вирвані з контексту фрази, перекручений зміст тощо.

Ваш прогноз, чим закінчаться всі ці перипетії?

 

Зважаючи на те, що чиновники режиму Януковича не гребують засобами для досягнення своїх цілей і боротимуться за «кормушки» до останнього, можна очікувати нових хвиль компроматів, чорного піару, фальсифікацій і підстав для всіх, хто ставатиме на заваді цього угруповання. В інтересах же Фумігаційної асоціації — проведення прозорого конкурсу на посаду начальника управління фітосанітарної безпеки Одещини та продовження конструктивної роботи цього підрозділу найближчим часом.

Подробнее читайте: Руслан Сольвар. Смотрящий Семьи за ж/д грузоперевозками все еще при деле

Антикор

Добавить комментарий