Стало відомо про справу проти однієї з найбільших в Україні енергогруп

stalo-vidomo-pro-spravu-proty-odniyi-z-naybilshykh-v-ukrayini-enerhohrup-1МВС розпочало розслідування проти діяльності великої електроенергетичної групи в Україні VS Energy, якою керують росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводин та Олександр Бабаков.

Про це поінформувало джерело-учасник енергетичного ринку, передає «ЛІГА.net».

Стало відомо, що восени 2015 р. головне слідче управління МВС відкрило два кримінальні провадження щодо діяльності службових осіб електроенергетичної групи.

«Два тижні тому в центральному офісі VS Energy в Києві пройшли обшуки», — розповів співробітник однієї з енергокомпаній. Санкцію на виїмку документів компанії 30 вересня дав Голосіївський районний суд Києва.

Згідно з документом, МВС розслідує тендерні закупівлі Київобленерго (належить VS Energy з 2012 р). Мова йде про договори Київобленерго з трьома компаніями — ТОВ «Укренергоактив» (знаходиться в стадії ліквідації. — ред.), ТОВ «НІК-Електроніка» і ТОВ «Українська енергетична компанія». Суд дозволив виїмку всіх документів, що стосуються операцій з цими структурами з 2014 по травень 2015 р.

Усі зазначені структури в різний період регулярно вигравали тендери обленерго, що входять до VS Energy.

Друге кримінальне провадження було відкрито проти VS Energy в кінці вересня стосовно штучного заниження прибутку, що призвело до недоотримання державою коштів у вигляді податків і дивідендів.

«На цей момент МВС перевіряє рахунки Київобленерго, оскільки через них проводилися всі операції, — сказав працівник органів. — У кримінальному провадженні фігурують у тому числі прізвища кінцевих власників VS Energy».

Група VS Energy володіє вісьмома енергопостачальними підприємствами (обленерго), річна виручка яких за підсумками минулого року перевищила 13 млрд грн.

VS Energy стала власником Севастопольенерго, Херсонобленерго, Житомиробленерго і Кіровоградобленерго. Сума угоди склала майже 400 млн грн. У 2012 р.  енергетичний портфель компанії поповнився ще трьома обленерго — Рівнеобленерго та Київобленерго за $113 млн та 45 % Чернівціобленерго за 70 млн грн.

У тому ж році VS Energy купила 50 % Закарпаттяобленерго за 231 млн грн, але через рік продала актив структурам Сергія Льовочкіна. Крім того, «словаки» сконцентрували міноритарні пакети (до 20%. — Ред.) в Хмельницьк — і Миколаївобленерго.

Загальна виручка енергетичного бізнесу групи за підсумками минулого року перевищила 13 млрд грн (без урахування Севастопольенерго), що становить близько третини ринку передачі електроенергії локальними мережами у країні. У кінці минулого року росіяни докупили в ході приватизації 25 % Чернівціобленерго і виграли судову битву за контроль над Одесаобленерго.

 

Апостроф

Стало відомо про справу проти однієї з найбільших в Україні енергогруп обновлено: 20 октября, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий