Шевченківський район: нова схема — гроші з пилюки

mitlaШевченківський район Києва заплатить 8 мільйонів за бруд у під’їздах фірмам, пов’язаним з керівниками Шевченківського району.

Днями комунальники одного з центрального районів столиці – Шевченківського – уклали угоди на обслуговування будинків на суму 65,50 млн грн.Окрім традиційного труєння тарганів і щурів, вивезення сміття і прочищання коминів, цьогоріч у списку з’явився ще один пункт – прибирання сходових клітин вартістю 8,13 млн грн.

Теоретично прибирання сходових кліток входить у мінімальний пакет комунальних послуг, які мають надавати ЖЕКи. Але в українських реаліях чистоту в цих місцях в кращому випадку підтримують самі мешканці – власники силами чи коштами, наймаючи прибиральників.

Замовник тарифів на прибирання не уточнив. Є лише посилання на накази Мінрегіонбуду, Держкомітету ЖКГ та КМДА, які регламентують ці види робіт.

Однак наголосимо, що комунальники полінувались написати у тендерній документації таку просту річ як кількість прибирань під’їздів. Вказано тільки кількість квадратів, які треба очистити – 510 860 м2. Тобто на прибирання коштуватиме в середньому 16 грн./м2 на рік.

Наскільки чистими стануть під’їзди в окремо взятому районі покаже час. Однак вже зараз можемо констатувати, що компанії-підрядники нечужі місцевим комунальниками та керівництву цього ж Шевченківського району.

Безымянный

Більшість замовлень на прибирання сходових клітин дісталось ТОВ «Комфортна вежа». Підприємство створене у грудні 2013 року. Засновником значиться Сергій Головатюк, а директором – Максим Біленький. Фірма прописана на вул.Академіка Щусєва, 10-А, де знаходиться місцевий ЖЕК. Також на тендері фірма вказала номер телефону (044) 440-05-00, яким користується той самий ЖЕК.

ПП «Науково-технічне підприємство «Український центр нерухомого майна» належить Валерію Шерстюку. А до середини грудня 2010 року одноосібним власником фірми був Андрій Щербина, який у 2009-2012 рр. очолював КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району».

Віктор Андрєєв раніше очолював кіровоградських комунальників, потім збудував бізнес на комуналці у Києві, а потім очолив комунальників центру столиці, які тепер віддають підряди його рідній фірмі

Віктор Андрєєв раніше очолював кіровоградських комунальників, потім збудував бізнес на комуналці у Києві, а потім очолив комунальників центру столиці, які тепер віддають підряди його рідній фірмі

ТОВ «Кийградсервіс» зареєстроване на Олександра Лещенка і Юлію Орел. У грудні 2012 року Орел і Лещенко засновували цю фірму разом з ТОВ «Київжитлосвіт», співвласниками якої були Раїса Бакланенко та нинішній перший заступник голови Шевченківської РДА Віктор Андрєєв.

Андрєєв взагалі виявився знавцем приватно-державного партнерства у сфері ЖКГ. П’ять років тому він був заступником мера Кіровограда і директором департаменту житлово-комунального господарства, очолював місцеву організацію партії «Сильна Україна».

У 2011 році Тігіпко злив свою «Сильну Україну» в Партію регіонів, а Андрєєв перебрався до столиці, де підконтрольні йому фірми міцно зайняли нішу в ЖКГ.

Фірма «Київжитлосвіт» Андрєєва виступила співзасновником ТОВ «Імпульс-Газ», ТОВ «Святошинжитлосвіт», ТОВ «Віатрейд Груп», ТОВ «Кийградсервіс». У 2013-2014 рр. ці компанії активно працювали на ринку комунальних послуг.

Так, тільки одна фірма «Київжитлосвіт», співвласником якої був особисто Андрєєв, обслуговувала 600 багатоповерхових будинків у Шевченківському та Святошинському районах Києва. В одному з інтерв’ю Андрєєв розповів, що його приватні комунальники отримували ці підряди через в участь у конкурсах і тендерах. І хоч Інтернет рясніє бравурними повідомленнями про участь компаній Андрєєва у прибиранні снігу, підготовці доопалювального сезону тощо, але у «Віснику держзакупівель» вдалось знайти тільки один тендер на суму 9,20 млн грн за 2012 рік, виграний фірмою «Київжитлосвіт».

кийградсервіс1 Київжитлосвіт-сніг2 святошинжитлосвіт3

Після зміни влади Андрєєв знову звернув свій погляд у бік державної служби. Як свідчить його офіційна біографія, у 2014 р. незадовго до призначення замголови Шевченківської РДА він був помічником нардепа – ім’я свого шефа він не уточнив. У тому ж 2014 році Андрєєв вийшов зі складу засновників «Київжитлосвіту» і перейшов на держслужбу до Шевченківської РДА.

Тому з одного боку, можемо констатувати, що керівництво району попало в руки міцного господарника і професіонала. Проте з іншого, українська практика свідчить, що чиновники дуже важко забувають про власні бізнес-інтереси.

Отож на прикладі одного району столиці ми незабаром переконаємося, як це «жити по-новому». Можливо, нечужі комунальниками і заступнику Шевченківської РДА компанії справді доведуть, що здатні прибирати краще. Після оприлюднення цієї інформації з нетерпінням чекатимемо на відгуки щодо чистих під’їздів.

Ну, і головне – якщо побачите раптом комунального двірника Шевченківського району, який прибирає під’їзд, повідомте йому, що це вже не його робота.

Ірина Салій, «Наші Гроші»

Добавить комментарий