РСУ. Більше 20 суддівських колективів скаржаться на тиск

судьяРада суддів констатувала: після рішення позачергового ХІІ з’їзду суддів ситуація щодо незалежності володарів мантій не змінилася на краще. Складається враження, що сьогодні зусилля певних можновладців спрямовані на дискредитацію судової системи. Тож РСУ просить представників влади не паплюжити Феміду.

Вищий орган суддівського самоврядування розглянув на своєму першому в цьому році засіданні питання щодо стану незалежності законників. Як розповів член РСУ Михайло Новіков, сьогодні чи не щодня спостерігається публічна неповага до судової влади. «Після з’їзду ситуація мала змінитися на краще, але…» — зауважив М.Новіков.
За його словами, на адресу РСУ надійшло понад 20 звернень від суддівських колективів, які потерпають від тиску, зневаги з боку народних депутатів,
правоохоронних органів, громадськості.
«Влада веде країну в Європу, тому саме її представники й повинні власним прикладом демонструвати, як це — жити по-європейськи, виконувати закони, додержуватися загальновизнаних принципів поведінки, поважати не тільки однодумців, а й опонентів», — зазначили присутні на засіданні.
Особливо непокоїть людей у мантіях те, що представники влади схвалюють заклики до фізичної розправи над ними. «Держава самоусунулася від забезпечення конституційних гарантій суддів», — підкреслив М.Новіков. Аби виправити ситуацію, РСУ звернулася до парламенту, Президента, Кабміну з проханням ужити заходів щодо неприпустимості посягання на незалежність суддів, а Міністерство внутрішніх справ попросила посилити охорону приміщень судів, забезпечити дотримання громадського порядку в них.
Також володарям мантій рада нагадала: «Високий статус і поведінка кожного судді позначається на рівні довіри до всієї судової влади». Крім цього, РСУ чекає міжнародної підтримки: голова ради повідомить іноземні інституції про систематичні порушення в Україні принципу незалежності володарів мантій.

Про те, хто і що пропонував зробити, аби припинити тиск на Феміду, читайте в наступному числі.

 

 

Закон і бізнес

Добавить комментарий