Рейдерство під виглядом боротьби за інтереси держави: хто залишає без житла тисячі киян?

КиевБоротьба за державні інтереси чи рейдерство? У столиці заблоковано введення в експлуатацію законних забудов, що позбавляє тисячі київських сімей можливості отримати власне житло.

Почну із самого початку. У 2012 році державне підприємство «Пуща-Водиця» підписує договір із низкою приватних компаній та передає у користування земельну ділянку на Виноградарі, під забудову. У 2015 році на цій землі розпочинається будівництво нового житлового комплексу. З того часу замість занедбаних садів з’являються нові будинки, розвивається інфраструктура району, пише Юрий Андреев.

Через сім років державне підприємство подає до суду, щоб анулювати договір оренди землі. Яка причина? Тепер «Пуща-Водиця» вважає, що отриманих коштів, згідно договору, недостатньо. Чиновники зажадали отримати більше. А може це лише привід, щоб вивести з гри забудовника і передати землю під будівництво будинків іншій компанії?

Один з політиків, який, прикриваючись начебто інтересами виборців, найгучніше виступає проти розробки та прийняття нового ДПТ й забудови на землях державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця», й проштовхує у медіапростір фейкову тезу про начебто збитковість інвестдоговорів для держави – депутат Київради, член постійної комісії КМР з питань екологічної політики Костянтин Богатов.

У ЗМІ можна знайти згадки про бізнес-інтереси Богатова у низці забудов. Зокрема, під час попередньої депутатської каденції він, імовірно, курував від «Сaмoпoмoчі» забудову Труxaнoвoгo ocтрoву, новобудови нa вул. Пaтріca Лумумби, a також низку більш дрібних проєктів. Інсайдери називали й приблизну таксу, яку Бoгaтoв настійливо пропонував забудовникам за «кришування». Йдеться про $ 20-40 тиcяч, якщо це невеликий майданчик, та про від $ 100 дo 200 тисяч у випадку великого промислового проєкту чи масштабного ЖК.

Константин Богатов – главный строительный рейдер «Самопомощи»

Богатов також відомий прогулами сесій Київміськради й гучними скандалами: у лютому цього року, після бійки зі стендапером в кінотеатрі «Братислава», фракція «Голос» виключила його зі свого складу.

Конфлікт у «Братиславі» між Богатовим і стендапером: за що «Голос» вимагає в депутата скласти мандат

Пана Костянтина пов’язують з ексрегіоналом Сергієм Тігіпком: вони разом є засновниками й бенефіціарами ТОВ «Аванті-Девелопмент», що займається будівельними та інженерними роботами, виробництвом і продажем теплової енергії. За даними видання «Кaпітaл», ця фірма свого часу займалася реконструкцією банківських відділень, а також мала досвід будівництва кoтeджнoгo селища в Обуxівcькому рaйoні на Київщині.

У своїй риториці проти забудови держземель «Пуща-Водиці» пан Богатов посилається на так зване розслідування «Острів Оболонь» і публікації активістки Анни Гончаренко, відомої у певних колах як Аннабелла Моріна.

$500 млн Київ втратив на забудові земель агрокомбінату “Пуща-Водиця”

Спільно з Богатовим пані Гончаренко свого часу заснувала громадський рух «Почайна», а її становлення як помітної фігури в громадському житті Києва дивним чином припадає на період, коли подруга й родичка активістки – Анна Бондар – займала не останню посаду в Департаменті містобудування й архітектури КМДА.

А всі проєкти Гончаренко і Громадського Руху «Почайна», який вона очолює, так чи інакше знаходяться в безпосередній близькості Рибальського півострова, де будується елітне житло. Забудовник – давній партнер і колега Анни Бондар за департаментом – Андрій Вавриш, який, своєю чергою, є родичем впливового чиновника Мінрегіонбуду часів Януковича – Дмитра Ісаєнка.

Анабелла Морина (Анна Гончаренко) — фейковая активистка и адвокат строительной мафии

Слідом за столичним депутатом і псевдоактивісткою, мантру про інтереси держави неодноразово повторюють і деякі народні обранці. Цікаво, що раніше один із них, Олександр Юрченко, був досить відомим активістом, який зносив паркани чи не кожного будівельного майданчика у столиці.

Також це саме той депутат, якого звинуватили у хабарництві, але дивним чином йому вдалося зібрати суму в три мільйони гривень та вийти під заставу. Згідно декларації, у Юрченка таких коштів немає, та й майно його було заарештовано НАБУ. Імовірно, витяг з-за грат свого васала Андрій Холодов – ще один депутат зі «Слуги народу».

Холодову належить найбільша мережа кіосків в Києві із продажу цигарок. Юрченко за хабар у розмірі $13 тисяч вніс правки до законопроєкту «Про управління відходами», і просив у детектива НАБУ 3% частки в бізнесі – «шматок великого пирога». Ця інформація давно не є секретною, ще восени 2020 року її опублікував редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов.

https://www.facebook.com/100000909172681/posts/4609464785760448/

Отже, Холодов та Юрченко наприкінці 2020 року почали активно виступати проти будівництва житлових комплексів на Виноградарі. Який інтерес вони мають у цій справі?

Андрій Холодов давно бачить себе на посаді очільника КМДА. От тільки його біографія точно не сприяє високому рейтингу, а тому Холодов всіляко намагається побудувати образ борця за інтереси киян. Звісно, коли дружина депутата — кума Оксани Марченко, дружини Медведчука, треба додати до своєї біографії трохи патріотизму.

Ще один можливий інтерес псевдозахисників державних інтересів – ласий шматок землі. Колись нікому не потрібне поле, огороджене парканом, з засохлими деревами перетворився на респектабельний житловий масив. Ціну додає й будівництво станцій метрополітену. А тому, за вказівкою нових власників державне підприємство, як під копірку, починає говорити словами Холодова-Юрченка про «невигідні умови» для держави. При тому, що з 2015 року 20 будинків Варшавського мікрорайону були введені в експлуатацію і Пуща Водиця, як замовник будівництва, підписувала всі необхідні документи для ДАБІ.

Умови договору з того часу не змінилися, але в один день у державне підприємство, і окремі депутати починають блокувати введення в експлуатацію готових на 100% будинків. Зараз понад тисячу інвесторів залишаються без омріяного житла. До кінця року чекають на введення в експлуатацію своїх будинків ще дві тисячі людей.

Люди, які вклали у покращення житлових умов всі свої кошти, а зараз опинилися на вулиці через політичні розбірки та чиїсь забаганки, не будуть мовчки сидіти і чекати, поки тютюновий олігарх задовольнить свої апетити. Наразі готується відкрите звернення до ДП «Пуща-Водиця». Якщо найближчим часом держава, в особі державного підприємства, не виконає умови діючого договору, інвестори законного будівництва вимушені будуть перекрити центральні вулиці столиці до моменту підписання документів для ДАБІ.

Skelet.Info

ДОСЬЕ: Дмитрий Исаенко: строитель-разоритель и его 150 миллионов наличными. ЧАСТЬ 1

Сергей Тигипко: комсомольский олигарх заметает следы

Андрей Холодов: табачный капитан команды Зеленского. ЧАСТЬ 1

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Facebook, CONT, VK и ЯндексДзен — Только досье, биографии и компромат на украинских чиновников, бизнесменов, политиков из рубрики СКЛЕП!

Добавить комментарий