Прокурор Стрелюк

 

Ян Стрелюк

Ян Стрелюк

Ще недавно громадяни прямо в кабінеті люстрували Васильківського міжрайонного прокурора Яна Стрелюка, який підробляв кримінальні справи щодо відсутності реакції спецпідрозділу «Тигр» і «Барс» в Василькові під час Майдану, проявив халатність в розслідуванні резонансних справ, по яких вони неодноразово зверталися, “вмочив роги” в бюджетні афери, комунальні справи та багато іншого. Також бійці пригадали прокурору і «інертність» в інтригах навколо підпалу будинку одного з бійців батальйону «Україна» — депутата міськради Панджакідзе.
Детальніше.
На початку літа було скоєно підпал квартири місцевого активіста Евромайдана, а нині військовослужбовця, грузина за походженням, Віктора Панджакідзе. Квартиру його спалили з другої спроби, причому, перша невдала спроба відбулася в ніч на 31 травня, а в ніч на 1 червня будівля була спалена дотла. В момент скоєння підпалу в будинку знаходилися діти і дружина Панджакідзе, які дивом врятувалися. На власному прикладі боєць переконався, що поки він захищає країну на Сході України, ні хто з правоохоронців не може гарантувати належний рівень безпеки його сім’ї. Міжрайонна прокуратура так і не провела справедливого розслідування по цій справі, навпаки, зробила все, щоб «зам’яти» питання, підробляючи документи. За словами самих військовослужбовців, це і стало причиною того, що вони приїхали до Василькова і винесли ультиматум прокурору Стрелюку.
У підсумку Стрелюк написав заяву за власним бажанням.
В липні цього року розгорівся скандал, в якому Васильківські міська та міжрайонна прокуратури не могли поділити ласі шматочки передмістя — віджаті приватниками земельні ділянки в Глевасі. Цього літа доля 23 земельних наділів по 0,1 га Глевахівської селищної ради на території військового містечка №11, приватизованих ще в 2010 році опинилася в руках Стрелюка. Тоді хороший прокурор Стрелюк, як керівник Васильківської міжрайонної прокуратури, зажадав заарештувати приватні, незаконно приватизовані ділянки в Глевасі та скасувати рішення Васильківської міськради про передачу землі приватним особам.
Сам Стрелюк після свого відходу говорив, що піти з Васильківської прокуратури його змусило все «в комплексі». Довго не довелося Стрелюку нудьгувати. Через місяць після свого звільнення з міжрайонної, він отримав нову посаду — заступника прокурора вже столичної прокуратури. Там зовсім недовго він покерував, але вже встиг засвітитися, коментуючи справу про банду київських прокурорів і ментів, які в кінці серпня зухвало пограбували столичний ювелірний салон «Graff»). Правда, незабаром частину награбованого вони підкинули під стіни рідної прокуратури. Який був мотив у злодіїв в погонах? Загладити свій прокол і вимолити прощення у Генпрокурора? Але тодішній заступник прокурора Києва Ян Стрелюк висловив думку, яка підтверджує, що прокурорська система наскрізь прогнила. Бачачи ситуацію зсередини, він припустив, що «злодії в погонах намагаються полегшити свою долю, розуміючи також, що вони ніколи не зможуть реалізувати всі ці коштовності ні через ломбарди, ні іншим способом». В даному випадку, прокурор Стрелюк натякнув: немає збитку потерпілому, а значить, доля погорілих на «ювелірки» прокурорів полегшиться.
Тепер «пощастило» Полтавщині, куди й прийшов Стрелюк обласним прокурором.
Тільки виникає запитання: чому очолювати прокуратуру Полтавської області довірили людині, що не виправдала надій людей у Василькові і в Києві? Чи пам’ятає Віталій Ярема про свою обіцянку розібратися з прокурорами, які заплямували честь мундира?
Полтавська земля стала для Стрелюка найуспішнішою у фінансовому
плані.
Не встиг він прийти на Полтавщину, як відразу почав плідно працювати з колишнім прокурором області Мироновим та його заступником Тараном, які відомі всьому загалу тим, що за Пшонківських часів обклали всю область «прокурорськими податками» та так вміло, що стали мільйонерами.
Корумповані працівники прокуратури, близькі до Миронова та Тарана, тай сам Таран, особисто, прямо в кабінетах обласної прокуратури вимагали у підприємців хабарі, погрожуючи при цьому застосувати відповідні штрафи або порушити кримінальні справи.
Нагадаю, що саме Миронов та Таран, спільно з колегою Стойкою збирали інформацію про всіх правозахисників та підприємців, які були на Майдані. Підробляли та порушували кримінальні справи стосовно активістів, про що є документальні докази.
Знаючи про таке темне минуле Миронова та Тарана, Ян Стрелюк з великим задоволенням приєднався до них та почав заробляти мільйони, та не просто гривень, а доларів.
Миронов та Таран передали Стрелюку всі свої корупційні теми, які працювали раніше, звісно за відповідний відсоток від суми подальшого спільного заробітку.
До прикладу, кримінальні справи, які надумано заводились протягом останніх років Пшонківськими корупціонерами Мироновим і Тараном за ухилення від сплати податків щодо найбільших підприємств та підприємців області, тепер перейшли до «чесного і порядного» прокурора Стрелюка.
Про мільйони, отримані внаслідок їх закриття Стрелюком страшно й говорити сьогодні.
Для відома: особисто сам Стрелюк отримав за останні 2 місяці понад 1 мільйон 600 тисяч доларів США за «продані» податкові кримінальні справи (ухилення від сплати податків).
Як не банально це звучить, про це говорять самі ж підприємці, з яких «збили» вказані суми грошей.
А тепер конкретика.
Із понад 100 цьогорічних кримінальних справ, порушених за ухилення від сплати аналогів, 20 направлено в суд. Таким чином 90 справ Стрелюком продано. А це: приватне підприємство «Ручки-Агро» (понад 2 мільйони гривень), «Лан-Агро» (більше мільйону гривень), Полтавська птахофабрика (понад 13 мільйонів гривень), Техвагонмаш (2 мільйони), далі — Гадячгаз, Полтавський ГЗК, Єрестиківський ГЗК… І на цьому список тільки починається, а апетит збільшується.
Продаються за солідну винагороду не тільки податкові, а й інші справи, які щоденно моніторяться як самим Стрелюком, так і його помічниками.
А ще здирання мільйонів з нафтогазових компаній.
І це Ян Володимирович тільки входить в азарт.
Краще б ці гроші пішли на підтримку військових в зону АТО.
А так вони в широкому кармані Стрелюка.
Запитайте у тих, бізнесменів, які ці мільйони віддавали Стрелюку та його покидькам-прокурорам. А де ж честь мундира?
Паралельно із Яном Стрелюком, точніше за погодженням з ним, до цього часу їздить по області на БМВ Х-6 та збирає «дань» за кожний місяць Таран. Тарана постійно бачать як він спілкується з підприємцями. Тож виникає запитання — в статусі кого? Звісно — у статусі правої руки та казначея нинішнього прокурора області — Яна Володимировича Стрелюка.
Зав’язалась тісна дружба у Стрелюка і з його заступником Андрієм Стойкою, призначеним на цю посаду ще Пшонківським прокурором Мироновим.
Не варто й говорити причину такої дружби. Всі ми розуміємо, що Стойка також носить Стрелюку грошенята. Тай не малі. Шляхи та форми заробітку започатковані ще за керування Пшонки та продовжують діяти сьогодні.
Так що ж змінилося від тоді, як розігнали Пшонківське кодло? Відповідь: нічого.
Чому далі продовжують топтатися по українському народові такі оборотні в погонах як Стрелюк, Таран та Стойка?
Невже немає сили і патріотичного духу їх зупинити?

 

Ганна Стойко для ”ОРД”

Leave a Reply