Прокурор Полтави користується прокурорським імунітетом

1

Григорій Гринь

Хотілося б почати з палких речей прокурорів та провладних політиків, які декламують початок безкомпромісної боротьби з корупцією та наводять у підтвердження своїх слів гучні затримання «брильянтових прокурорів» та нардепа Мосійчука. Не можна не погодитись, що все ж таки генеральний прокурор пішов на затримання таких одіозних фігур, але в даних справах досить чітко просліджується політичне підґрунтя. Виходить так, що боротьба з корупцією починається лише там, де є політична зацікавленість найвищого політичного керівництва держави. Але громадськість хоче бачити, перш за все, рішучу боротьбу з корупцією на середніх ланках прокуратури. Абсолютна бездія в цьому напрямку Генерального Прокурора Шокіна руйнує всю надію на будь-які результати. На обласних та місцевих рівнях знову склалася ситуація абсолютної недоторканності керівників місцевих та обласних прокуратур. Користуючись цим абсолютним імунітетом,  прокурор м. Полтави Гринь Григорій Григорович спокійно ухиляється від кримінальної відповідальності за вчинення ряду службових злочинів. Далі мова піде про кримінальне провадження 2013 року, яке прокурор Гринь Г.Г. направляв до суду ще коли був прокурором м. Лубни Полтавської області. З метою притягнення явно невинних громадян Мороза О.О. та  Корсуна Б.М. за нібито вчинення службового злочину, прокурор Гринь Г.Г., спільно зі своїм підлеглим слідчим Волковим Дмитром Вадимовичем, вдалися до ряду службових підроблень та зловживань. Не зважаючи на те, що кримінальне законодавство України вказує на невідворотність покарання, незалежно від особи, яка даний злочин вчинила, ці посадовці прокуратури Полтавської області досить впевнено рухаються по своїй службовій драбині. Плюючи на закон, прокурор Гринь Г.Г., спільно зі слідчим Волковим Д.В., незаконно обмежили право на свободу пересування  Корсуна та Мороза,  приховавши майже на місяць матеріали кримінальної справи від обліку. Поруч з цим здійснили підробку речових доказів по справі.

2

Як наслідок, з метою уникнення відповідальності за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності Корсуна та Мороза, прокурор Гринь Г.Г. дав незаконну вказівку оголосити підозру по кримінальному провадженню неналежному прокурору Загребельному. На всіх етапах проведення слідства та розгляду кримінального провадження в суді в даній справі трапилася правова колізія, що полягає в фактично незаконному  розгляді кримінальної справи за нікчемним звинуваченням. Але кругова порука прокурорів та їх дружні зв’язки стоять значно вище Закону України та прав громадян!

 

3

Єдиним виходом з даної ситуації для корумпованих прокурорів є, все ж таки, протягнути під будь-яким приводом кримінальну справу через суд. Незважаючи на проведені експертизи в кримінальному провадженні та з’ясування обставин судом, що свідчать про службові підроблення основних процесуальних документів у справі, прокуратура продовжує тиснути на суд з метою отримання обвинувального вироку, що дасть змогу ухилитися від кримінальної відповідальності за вчинені злочини.

4Тому Волков та Гринь звернулися до свого знайомого прокурора, який підтримує обвинувачення в суді, Кіріченка В.М., з проханням усіляко приховувати факти вчинених ними злочинів. Тому, не зважаючи на проведені експертизи, які підтвердили факти службових підроблень, прокурор Кіріченко В.М. приховує дані злочини від обліку та відмовляється повідомити Генеральну Прокуратуру.

Не дивлячись на вищевказані кричущі факти порушення права на захист та приховування даних злочинів у суді, Морозом О.О. було ініційовано більше трьох звернень до Генеральної Прокуратури України з проханням відкрити кримінальне провадження по даним фактам та провести розслідування. Ці факти так і не було внесено до Єдиного Реєстру. Навіть Октябрський районний суд Полтави не захотів ставити крапки в даній ситуації, а замість фіксування злочину вдався до перенаправлення до іншого суду. Мовляв, крапку повинен ставити суд першої інстанції, який і розглядає кримінальну справу відносно обвинувачених Мороза та Корсуна. До уваги громади, такого права у слідчого судді Октябрського суду Андрієнко та Блажко немає, оскільки вони зобов’язані з’ясувати, чи в поданій заяві на незаконні дії прокурорів є склад злочину чи ні! А посилатися на інший суд і, фактично, перекладати на нього обов’язок розібратися в ситуації до компетенції слідчих суддів не входить.

Парадоксальною залишається і ситуація в тому,  що в прокурора Кіріченка В.М. на руках є стовідсоткові підтвердження вчинення службових злочинів слідчим Волковим Д.В. та прокурором Гриньом Г.Г., але він взагалі ніяким чином не реагує.

За таких умов абсолютно не варто розраховувати на об’єктивні висновки суду, оскільки позиція прокуратури свідчить про небажання здійснювати об’єктивне та неупереджене розслідування та розгляд кримінальної справи. Така корумпованість та кругова порука в системі прокуратури в незаконний спосіб надає можливість користуватись імунітетом від кримінальної відповідальності.

Але прокурори, здається, не розуміють, що в разі втрати права на об’єктивне правосуддя громадське суспільство може вдатися до інших форм боротьби, і як показує історія, як правило, така боротьба є не завжди гуманною.

док

 

док1 док2 док3 док4 док5 док6 док7 док8 док9 док10 док11 док12 док13 док14

 

А. Петров для SKELET-info

Добавить комментарий