Порт Южный закупил серверное оборудование. Цены засекретили

серверное оборуование5 марта 2015 года государственное предприятие «Морской торговый порт Южный », заключило договор с ООО «Корпоративные бизнес системы» на поставку 11 единиц серверного оборудования. Стоимость закупки составила 7 599 999,60 гривен.

Однако, несмотря на требование законодательства комитет по конкурсным торгам заказчика, не опубликовал цены за каждую единицу оборудования, что может свидетельствовать о закупке товара по завышенным ценам, так как фактически невозможно сравнить закупочные цены с рыночными.

В связи с выявленными нарушениями, общественная организация «Верховенство права» направила соответствующие обращения в правоохранительные и контролирующие органы Одесской области с целью проверки выявленных фактов.

Ниже приводим текст обращения.

___________________________________________________________________________________________
Прокурору Одеської області
65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Начальнику ГУМВС України в Одеській області
Катеринчуку Івану Петровичу
65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12

Начальнику Держфінінспекції в Одеській області
Конєву Сергію Івановичу
65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83

№ 79/02-15
19.03.2015 р.

ЗАЯВА
про порушення законодавства у сфері державних закупівель
По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Державним підприємством «Морський торговельний порт «Южний» 05 березня 2015 року за результатами тендеру було укладено угоду з ТОВ «Корпоративні бізнес системи» на постачання машин обчислювальних, частин та приладдя до них (Серверне обладнання (апаратно програмний комплекс). Загальна вартість угоди склала 7 599 999,60 гривень.

Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 003011, ВДЗ 209 (11.03.2015) від 11.03.2015 року.
Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів в тендері по замовленню машин обчислювальних, частин та приладдя до них (всього 11 найменувань), приймали участь два учасники, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпоративні бізнес системи» — 7 599 999,60 гривень;

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕсАй БІС» — 7 919 946,00 гривень;

Разом з тим, ціна за кожну одиницю товара не оприлюднена, всупереч вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель». Відтак неможливо порівняти тендерні ціни з ринковими та прайсом самих підприємств.

Вважаємо, що не оприлюднення ціни за одиницю товару на офіційному інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» є грубим порушенням законодавства про державні закупівлі та може свідчити про купівлю обладнання за завищеними цінами.

Згідно з частиною 1 статті 42 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.

Слід зазначити, що за порушення законодавства про державні закупівлі встановлена адміністративна відповідальність.

Так, згідно зі статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів, що міститься у документації конкурсних торгів, укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів; не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства, неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; не проходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає від 11 900,00 гривень до 17 000,00 гривень.

Згідно статті 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», пунктами 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року № 499/2011, статтею 5 Закону України «Про прокуратуру», —

ПРОСИМО:

Провести перевірку щодо додержання ДП «Морський торговельний порт «Южний» Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення вищезазначених тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності;

Про результати перевірки письмово повідомляти громадську організація «Верховенство права» за адресою: 65012, м. Одеса, а/с № 47. При наданні відповіді посилатись на вихідний номер заяви.

 
Голова правління
ГО «Верховенство права» Букач В.М.

 

Верховенство права

Добавить комментарий