Поки чиновники кивають один на одного, скандальна cпоруда у центрі Черкас успішно росте

cherkasy-zabudowa1-300x169У Черкасах не вщухає скандал навколо забудови у середмісті за обласним драмтеатром.

На початку 2015 року виконавець робіт розпочав зведення житлової висотки. Громадськість міста, зокрема, актори черкаського драматичного театру виступили проти нового сусідства.

Попри це, у березні 2015 року члени виконавчого комітету Черкаської міської ради дозволили будівництво, ухваливши проект рішення про надання житлово-будівельному кооперативу «Резиденція Черкаси-1» містобудівних умов і обмежень.

Наприкінці квітня минулого року актори драмтеатру звернулися до міської влади та правоохоронців, щоб вони припинили будівництво, яке заважає репетиціям, та на думку митців, узагалі недоречне у середмісті. Олесь Павлютін, актор Черкаського обласного музично-драматичного театру: «Це місце, де святкують і обмінюються думками. Тут ніяк не виправдані житлові будинки, тим більше, таких масштабів, які поглинають собою абсолютно усю оточуючу архітектуру».
Колізії виникли, бо держава спростила процедуру будівництва, припускає Віталій Чернуха, головний архітектор Черкас. «Я підготував містобудівні умови, ми розглянули об’єкт на містобудівній раді, а далі включається проектант, забудовник і інспекція ДАБК», – каже чиновник.
Він також додає, що це не його компетенція перевіряти будівництво. Своє слово органи місцевого самоврядування можуть сказати лише по закінченню будівництва, зазначає пан Чернуха.

У квітні будівництво за драмтеатром позапланово перевірила Державна архітектурно-будівельна інспекція.

«Було скасовано дозвільні документи на підставі недостовірних даних. Забудовником було припинено тимчасово будівельні роботи. МВК надав нові містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, надав нові дозвільні документи, які були зареєстровані у нашому управлінні», – повідомив Руслан Глазепа, головний інспектор Інспекції ДАБК Черкаської області.

До того ж, пан Глазепа додав, що міська рада могла би ще у 2015 році проводити перевірки об’єктів будівництва Черкас, якби того захотіла. Потрібно було лише провести для цього необхідні процедури.

Після перевірки та узгоджень із забудовником домовилися, щоб замість 5 секцій він збудував 3 та зменшив поверховість забудови: центральна секція має бути 11 поверхів, а бокові матимуть 9, тобто, увесь об’єкт буде нижчим будівлі драматичного театру. Втім, уже сьогодні центральна секція будинку має 12 поверхів.

Щодо висотності об’єкту, то проблема не так поставлена, кажуть у будівельно-архітектурній інспекції. Головне, щоб гранично допустима висота будівлі не перевищувала 40 м, прописаних у містобудівних умовах.

Віталій Чернуха, у свою чергу, зазначає, що теоретично, поверховість може бути будь-яка. Варто акцентувати на кількості людей, які там проживатимуть. За нормами при 9-12-ти поверховості на людину має припадати 12кв.м території земельної ділянки. Тобто, на пів-гектарі цієї території має проживати 225 осіб. У відділі продажу кажуть, що на об’єкті заплановано 202 одно та двокімнатні квартири. Левова частка їх уже продана. Щодо поверховості, то менеджери обмежуються 11 поверхом в інформації щодо продажу пайової частки у будинку.

Після прийняття зонінг-плану Черкас об’єкт віднесли до частини ділової території міста, у якій заборона на житло на перших поверхах. Там мають бути офісні приміщення, а лише зверху жити люди.

Наступного кварталу в архітектурно-будівельній інспекції запланована перевірка скандального об’єкту. Втім, вона може відбутися і раніше, якщо буде відповідний привід – офіційна заява про порушення. До всього, зазначають чиновники, якщо громадськість виступить проти надмірної висоти будинку чи ще якогось порушення, до неї прислухаються. Чому не почули думку громади ще на весні минулого року – чиновники не повідомляють.

Перевірка не проводилася останнім часом, оскільки вона не була запланованою, кажуть в інспекції. Також додають: «Якщо забудовник відхилився від дозвільних документів, це буде підставою для призупинення будівельних робіт».

Наприкінці 2015 року Віталій Чернуха, головний архітектор обласного центру отримав пропозиції про внесення змін у містобудівні умови. Каже, що ще не мав часу з ними ознайомитися. За законом, зазначає чиновник, зміни можна вносити на будь-якому етапі будівництва. Тож, найближчим часом вивчатиме документи.

А допоки архітектор та інспекція кивають один на одного та «вивчають документи», будівництво триває. Схоже, така ситуація – на руку забудовникові. Навіть морозна погода не перешкоджає будівельникам. Споруда уже вища від драмтеатру, як ми вже зазначили, має 12 поверхів. Її важко не помітити з будь-якої точки у середмісті.

 

 

Рось

Добавить комментарий