По стопах Думчева: Що не так з «Перемогою Пальчевського» і «За майбутнє» Палиці

Під час нинішньої передвиборчої кампанії деякі політичні сили витрачають шалені кошти на рекламу. Втім, як свідчать дані соцопитувань, гроші ці вилітають в трубу

«Перемога Пальчевського» і «За майбутнє» можуть стати найдорожчими непродуктивними політичними проектами в історії України, пише Депо.

У пісеньці пітерського гурту «Ленінград» є такі слова: «Тебе повезло! Ты не такой, как все! Ты — король мира, парень! Ты работаешь в офисе!». Такі «королі світу» нині серед політтехнологів, медіаменеджерів і тому подібних продавців повітря, яким поталанило на цьогорічних місцевих виборах натрапити на золоту жилу у вигляді окремих партій і кандидатів. Яким дуже хочеться «злетіти». Але, мабуть, земне тяжіння не дає.

Ці хлопці і дівчата креативлять на повну. Візьмемо для прикладу Ірину Верещук. Спочатку її запускали в небо в образі казкової Мері Поппінс, а тепер, судячи з учорашнього інтерв’ю Олесі Бацман, з пані-мер ліплять таку собі «Амазонку». Яка самого Миколу Тищенка послала на … І він пішов.

«Українська правда» проаналізувала, хто з технологів веде передвиборчі кампанії. Переказувати написане колегами не будемо, скажемо лише, що ці вибори можуть стати рекордними за сумами, викинутими на вітер. Бо як свідчать дані останніх соцопитувань, українці готові довірити мандати у парламенті, якби зараз обирали його, а не місцеві ради, лише чотирьом політсилам – «слугам», «Євросолідарності», «ОПЗЖ» і «Батьківщині». Десь на підступах — «Сила і честь». Всі ж інші, згідно з опитуванням центру СОЦИС, можуть лише мріяти про депутатство. У Верховній раді. Хоча на місцевих виборах партії, які не дотягують до 5% на загальноукраїнському рівні, спроможні вистрілити в окремих регіонах. Однак шалені кошти вони витрачають не локально, а масштабно, по всій країні. Наче дійсно балотуються до Верховної Ради, а не до місцевих рад чи ОТГ.

Як свідчить згадане опитування, у партії «За майбутнє», створеної у травні цього року і не байдужої до думки олігарха Ігоря Коломойського (це політичне утворення має свою депутатську групу у ВР, яку в кулуарах називають «за Майбах»), наразі лише 2,6%. Дивно, чи не так: партія, її лідер Ігор Палиця, їхні кандидати присутні у значній кількості на біл-бордах, у відеороликах у мережі, на телебаченні — всюди. Але чомусь рейтинг низький.

Схожа історія у «Перемоги Пальчевського». Ця партія з’явилася лише 1 липня. За даними аналітиків руху «ЧЕСНО», які стежать за політичними фінансами, від початку 2020 року низка сторінок у Facebook витратила тисячі доларів на рекламу соцопитувань з Андрієм Пальчевським. Згідно з цими опитуваннями, зробленими маловідомою компанією, його рейтинг настільки високий, що от-от дожене і пережене рейтинг столичного мера Віталія Кличка. А до рейтингового списку відомої соціологічної компанії СОЦИС «Перемога Пальчевського» навіть не потрапила. Невже соціологи винні? Вочевидь, ні.

Історія з названими партіями дуже нагадує іншу — п’ять років тому на столичних виборах був такий політпроект «Рух за реформи» Сергія Думчева. Серед тих, хто вів цю партію, називали й ім’я політтехнолога Михайла Подоляка, нинішнього радника голови ОП Андрія Єрмака. На бордах руху Думчева красувався носоріг. Або сам Думчєв. Агіток нової політичної сили, із закликом «Голосувати вдумчєво» було так багато, що, здавалося, виборцеві нікуди дітися, як тільки віддати їй свої голоси. Тоді ж розслідувачі взялися встановлювати, звідки у «носорогів» гроші на таку масовану й агресивну передвиборчу кампанію. За однією з версій, її могли фінансувати втікачі із «сім’ї» Януковича, за іншою — бізнесмени, яких пов’язували з Росією.

Та найцікавіше навіть не те, хто фінансував цей проект, а результат: Думчев посів лише восьме місце серед кандидатів у мери, його підтримали 3,92%, а партія «Рух за реформи» — дев’яте. Її підтримали 3,14% киян. У 2015-му підрахували, що тільки за білборди «носороги» заплатили приблизно 40 млн грн., а всього на передвиборну кампанію вони могли витратити від 90 до 100 млн грн. Тобто, вартість одного голосу становила приблизно 30 тисяч гривень. Шалені цифри. І нищівна поразка.

Цікаво, чи поб’ють на нинішніх виборах цей сумнівний рекорд Палиця і Пальчевський?

ДОСЬЕ: Игорь Палица: подельник нефтяных афер Коломойского. ЧАСТЬ 1

В тему: Как Пальчевский и ОПЗЖ реализуют сценарии оккупации Украины образца 2013 года

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Facebook, CONT, ВК и ЯндексДзен — Только новые лица из рубрики СКЛЕП!

Добавить комментарий