Організатори афери з «вежами Бойка» збудували собі елітні маєтки

Під Києвом у селі Хотянівка закінчується будівництво величезного елітного маєтку нардепа Сергія – екс-заступника голови «Нафтогазу», куратора закупівлі скандальних «веж Бойка».

Про це йдеться у спільному розслідуванні програми «Радіо Свобода» «Схеми» й «ЕспресоТВ».

Журналістам вдалося зняти маєтки нафтогазових чиновників з води і з повітря – бо суходолом доступу до них немає, йдеться в розслідуванні.
Згідно із земельним кадастровим реєстром, ділянка оформлена на Наталію – матір депутата. Господарі ще не заїхали, але будівництво вже завершене.

Відмовився прокоментувати журналістам програми, як йому вдалося заробити на цей маєток.
По сусідству з «палацом» на одній відокремленій від всього села ділянці зведені два однакових будинки екс-керівника «Нафтогазу» Євгена Бакуліна, оформлені на його дітей – дочку Світлану і сина Миколу.

Перша бурова вежа була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Журналісти ТВі і «Дзеркала тижня» довели, що закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою – у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів.
Журналісти ТВі віднайшли директора цієї компанії, який повідомив, що не підписував контракт з «Чорноморнафтогазом», а його підпис під контрактом – підробка.
Тоді «Нафтогазом» керував Бакулін, а куратором закупівлі бурових веж були два брати – заступник Бакуліна Сергій , і член правління «Чорноморнафтогазу» Олександр.

У грудні 2012 Сергій в інтерв’ю телеканалу ТВі сам зізнався, що він безпосередньо писав тендерну документацію до закупівлі.
До так званого кланувходить три покоління.
Старший – батько Володимир–депутат Ради, обрався від Партії регіонів. Його старший син – Сергій, який обрався в парламент через півроку після оборудки з вежами. Молодший син Олександр , який отримав посаду заступника голови «Нафтогазу» фактично від брата у спадок – а за нової влади пішов на лікарняний, під час якого гучно відіграв весілля в передмісті Парижа – в резиденції Шато де Шантії.
Нині Сергій на позачергових виборах у Верховну Раду обирається по 92 округу в Узині, його батько Володимир йде в парламент по 175 округу в Дергачах (Харківська область), а Євген Бакулін обирається по 106 округу в Сєвєродонецьку.
Сам екс-міністр палива та енергетики Юрій Бойко, на честь якого в народі прозвали цю оборудку, очолює виборчий список Опозиційного блоку.
Українська правда

Добавить комментарий