Одесская облгосадминистрация выделяет 250 тысяч гривен «липовому» реабилитационному центру Шурави

руки связаны

Департаментом социальной защиты населения Одесской областной государственной администрации подготовлено распоряжение о выделении 255 тысяч гривен на оздоровление ветеранов в реабилитационном центре воинов-интернационалистов « Шурави » и это при том, что подобного реабилитационного центра не существует в природе, сведения в госреестре о нем отсутствуют.

По имеющейся информации денежные средства планируется перечислить предприятию ООО «Виват», которое без каких-либо законных оснований функционирует под вывеской реабилитационного центра воинов-интернационалистов « Шурави ». Фактически указанное предприятие является не более чем базой отдыха, в которой ни о какой реабилитации, а тем более оздоровлении не может идти речь.

Возглавляет вышеуказанный «реабилитационный центр» Радукан Афанасий Петрович, бывший председатель Одесской областной организации Украинского союза ветеранов Афганистана.

С целью предотвращения нецелевого использования бюджетных средств, а также обеспечении лечения и реабилитации ветеранов в специализированных медицинских учреждения, Одесская областная организация Украинского союза ветеранов Афганистана обратилась к губернатору Одесской области с просьбой разобраться в данной ситуации и привлечь виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим текст обращения.
Голові Одеської обласної державної адміністрації
Саакашвілі М.Н.
Щодо нецільового використання
бюджетних коштів

Шановний Міхеіле Ніколозовичу!

Інформуємо та попереджаємо Вас про можливість нецільового використання коштів обласного бюджету, передбачених на цільову адресну допомогу та санаторно-курортне лікування ветеранів війни, у тому числі воїнів-інтернаціоналістів, за програмою підтримки малозабезпечених верств населення на 2014 – 2015 роки.

Департаментом соціального захисту населення ОДА здійснюється підготовка проекту розпорядження про надання цільової адресної допомоги 170 ветеранам війни за їхніми заявами на оздоровлення у так званому «реабілітаційному центрі «Шураві», на суму понад 255 тис. грн.

Ми вважаємо, що згаданий проект розпорядження не може бути підписаним з наступних причин:

1.Організація, установа або підприємство з назвою «Реабілітаційний центр воїнів-інтернаціоналістів «Шураві» не існує. Відомості про державну реєстрацію зазначеної юридичної особи відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» відсутні, тобто вона незареєстрована встановленим порядком.

2.Цільовою обласною програмою використання бюджетних коштів на оздоровлення ветеранів передбачене лише в санаторіях області (п.п.1.12 напрямів та заходів програми), тобто в установах, які мають відповідну державну акредитацію та Ліцензію на медичну практику Міністерства охорони здоров’я України для проведення такої діяльності. Зрозуміло, що так званий «реабілітаційний центр «Шураві» не має зазначених дозвільних документів.

3.Кошти, які передбачається надати ветеранам, фактично будуть перераховані на рахунки ТОВ «Віват», власником якого є гр. Радукан А.П., колишній керівник обласної організації УСВА, фактично будуть використані не за цільовим призначенням.

Раніше ми звертали увагу на те, що під прикриттям «оздоровлення воїнів-інтернаціоналістів» Радукан А.П. фактично реалізовує шахрайську схему привласнення бюджетних коштів, виділених у бюджеті області на адресну допомогу ветеранам. Для реалізації цієї шахрайської схеми він використовує земельну ділянку, яка була виділена для створення Реабілітаційного центру для воїнів-інтернаціоналістів (с. Кароліно-Бугаз, ст. Студентська,18).

Але ніякого реабілітаційного центру створено не було, замість нього функціонує приватна база відпочинку, яку обслуговує ТОВ «Віват», яке немає жодного відношення до санаторно-курортних установ. Раніше судовими рішеннями у власність ТОВ «Віват» були передані будівлі і споруди розміщені на цій ділянці. До 2009 року щорічно витрачалось величезні суми бюджетних коштів по 400 – 600 тис. грн. нібито на оздоровлення ветеранів, а фактично на забезпечення діяльності вказаної бази відпочинку, тобто для розвитку власного бізнесу гр. Радукана.

В той же час внаслідок нестачі путівок в області існує гостра проблема санаторно-курортного лікування ветеранів у закладах, які мають відповідну сертифікацію, тому ми вважаємо аморальним витрачати бюджетні кошти на підтримку чийогось власного бізнесу у той час, коли ветерани не мають можливостей отримати кваліфіковане санаторно-курортне лікування.

З метою попередження нецільового використання бюджетних коштів та можливих порушень антикорупційного законодавства, пропонуємо та наполягаємо:

1. Доручити провести ретельну перевірку документів, на підставі яких здійснюється підготовка проекту розпорядження щодо надання адресної допомоги для оздоровлення у так званому «реабілітаційному центрі «Шураві» на відповідність законодавству України, зокрема антикорупційного.

2. Забезпечити дієвий громадський контроль за використанням бюджетних коштів та неухильне дотримання законодавчо встановлених принципів під час надання адресної матеріальної допомоги на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок обласного бюджету, а саме: індивідуального підходу, прозорості, демократичності, соціальної справедливості, демократичності, необхідності її отримання, недопущення будь-яких проявів корупції під час використання бюджетних коштів.

3. Затвердити порядок використання бюджетних коштів, передбачених на адресну допомогу ветеранам війни в Афганістані та на території інших країн, у тому в числі стипендії інвалідам війни з урахуванням наших пропозицій (додаються).
4. Забезпечити виділення коштів з обласного бюджету на санаторно-курортне лікування та оздоровлення ветеранів у суворій відповідності з ухваленим рішенням обласної ради, виключно в санаторіях, які мають відповідну державну акредитацію та Ліцензію на медичну практику Міністерства охорони здоров’я України для проведення такої діяльності.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити у встановлений законом термін.

 

 

З повагою
Голова Одеської обласної
організації УСВА Ю.М. Єрмаков
 

Верховенство права

Одесская облгосадминистрация выделяет 250 тысяч гривен «липовому» реабилитационному центру Шурави обновлено: 4 июня, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий