Не популізмом єдиним: як депутати Київради писали висновки замість правового управління

rbtdcrbq ujhcjdtnНезадоволення киян викликає не лише бездіяльність чиновників та депутатів у вирішенні господарських проблем міста, а й діяльність, що здебільшого спрямована на набивання власних кишень як бюджетними коштами, так і коштами містян, що вимушені «відкуплюватися» від можновладців, які підзаробляють на створенні проблем представникам малого бізнесу.

Як вдалося з’ясувати, депутати Київської міської ради для прийняття потрібних їм рішень втручаються у роботу чиновників Київської міської державної адміністрації, вимагаючи підписання таких висновків та документів, що допоможуть прийняти потрібне рішення постійною комісією КМР чи депутатами у сесійній залі. Мова буде йти про випадок, який депутат Київради від «Солідарності» Олесь Маляревич описав…на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

Plotnitskij_10_0

17 лютого народний обранець похизувався тим, що не дозволив ТОВу викупити земельну ділянку під закладом громадського харчування, незважаючи на те, що підприємець мав усі законні підстави для цього. Намагаючись якось прикрити відверте вимагання грошей, депутат висловив припущення, що на місці функціонуючого закладу (приблизно 4 сотки землі) власник зможе побудувати…ТРЦ або готель. Не нам ставити під сумнів компетентність пана Маляревича, проте це неможливо не лише через відсутність необхідної території для подібного будівництва, а й через чинне цільове призначенням землі, згідно якого там може бути лише заклад громадського харчування.

Наступне, на чому наголосив народний обранець – орендар землі хотів законно скористатися своїми правами, проте через свої припущення депутат від «Солідарності»…попросив колег-депутатів з Постійної комісії КМР з питань містобудування, архітектури та землекористування знайти можливість не погоджувати проект рішення Київради. І це при тому, що подібні «прохання» є неприпустимими, – для вирішення подібних питань депутати повинні керуватися законодавством. «Не дивлячись на те, що Земельна комісія підтримала продаж землі, мої колеги-депутати, члени земельної комісії Віталій Росляков, Олег Петровець, Олександр Харченко та Олександр Міщенко знайшли юридичну можливість повернути даний проект рішення на земельну комісію», – без побоювань написав на своїй сторінці у «Фейсбук» Олесь Маляревич.

Ми вирішили з’ясувати, яким же чином задіяли депутатів, якщо земельна ділянка не була продана через те, що проект рішення про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки не був погоджений Управлінням правового забезпечення Київської міської ради (нібито все законно).  Почати треба з того, що у вересні 2015 року від Департаменту земельних ресурсів КМДА до орендаря земельної ділянки надійшов лист з пропозицією оформити право власності на дану ділянку. Це звичайна практика Департаменту, оскільки таким чином проводиться суттєве наповнення бюджету столиці. За різними оцінками, від продажу земельної ділянки, яка так зацікавила Олеся Маляревича, міський бюджет мав отримати близько 1,5 млн гривень.

147859

Ми звернулися до директора Департаменту земельних ресурсів Олексія Поліщука, аби він прокоментував ситуацію, оскільки лист очолюваної ним структури конфронтує з висновком Управління правового забезпечення. За словами чиновника, питання вивчалося і готувалося спеціалістами та юристами Департаменту, тож з приводу законності процедури продажу в нього не виникає сумнівів. «З того що я почув, можу зробити висновок, що це не інакше який черговий популізм від депутатів. Справа в тому, що я несу кримінальну відповідальність за підписані мною документи, а депутати не несуть ніякої відповідальності за те, що вони на свій розсуд називають законним чи незаконним, або ж за те, як вони голосують. Майже на кожному засіданні Земельної комісії я закликаю депутатів відповідальніше ставитися до питань продажу землі, оскільки подібний популізм стає причиною мільйонних недонадходжень у бюджет», – прокоментував Олексій Поліщук.

Повернемося до найцікавішого – процедури «залучення» депутатів до написання висновку Управлінням правового забезпечення. Земельна комісія погодила проект рішення Київради про проведення грошової оцінки ділянки, що підлягала продажу і направила його на погодження в Управління. В цей час про розгляд даного питання комісією стає відомо місцевому депутату Олесю Маляревичу, який вирішив врятувати свій округ від монстра-ТРЦ на 4 сотках землі.

«Я поспілкувався з членами ОСН «Русанівка» і ми вирішили не продавати землю. Тому я зустрівся з депутатами – членами Земельної комісії і пояснив, що питання треба повернути на комісію, оскільки є ризики будівництва готелю чи ТРЦ. Депутати в свою чергу вплинули на те, щоб проект рішення повернули на комісію, а не передавали у сесійну залу», – розповів Олесь Маляревич.

Результатом такого впливу стала зміна змістового наповнення правового висновку Управління правового забезпечення КМДА. Уваги варта сама манера написання даного документу, оскільки по суті питання не було розглянуте, і проект рішення Київради не погоджено і не відхилено. Згідно написаного начальником управління, розміщення даного закладу громадського харчування не передбачено законодавством. І це не зважаючи на те, що робота закладу погоджена дозвільними інстанціями і здійснюється з 2012 року.

12

13Ми вирішили поцікавитися в тодішнього начальника Управління правового забезпечення діяльності КМР Володимира Державіна, яким чином група депутатів від «Солідарності» вплинула на написання висновку управлінням і чи був тиск на чиновника в процесі вивчення проекту рішення. У телефонному режимі Володимир Володимирович попросив дати йому 3 дні на те…щоб вирішити давати коментар чи ні. Після цього чиновник не відповідав на наші дзвінки.

Суть і законність такого «впливу» депутатів викликала у нас сумніви, оскільки Управління правового забезпечення повинно було погодити або ж не погодити проект рішення зважаючи на нормативно-правову базу, а не на тиск і вимоги депутатів Київради. Оскільки пан Маляревич заявляє про те, що «спосіб повернути проект рішення на комісію» знайшла саме група депутатів від «Солідарності», а не фахівці Управління правового забезпечення, наводить на думку про незаконність описаної процедури. А ось що з цього приводу нам відповів Олесь Вікторович: «Я не юрист, тому не можу коментувати законність чи незаконність даної справи. Я депутат, обраний людьми і тому можу інколи діяти іраціонально в інтересах громади».

Тим не менш, «ірраціональність» – надто коректне означення нехтування законодавством та неприховані «договорняки» між депутатами провладної партії. Описана ситуація висвітлює звичну манеру роботи депутатів, котрі принципово не хочуть бачити юридичні норми і за звичкою вирішують усі питання в телефонному режимі або за чашкою кави. Крім того, вищеописана схема «створення проблем» підприємцям спрямована здебільшого на отримання прибутку. Адже вирішення штучно створеної проблеми відбувається практично у такому ж «ручному режимі» якщо бізнесмен згодиться поділитися своїм прибутком з винахідливими слугами народу. Тож перед тим як кошти від продажу земельних ділянок у Києві потраплять у бюджет, вони пройдуть такий собі «податок» від депутатів.

Руслан Якушев

Антикор

Leave a Reply