Нардеп Македон кришує вирубування червонокнижного дубу на Ямпільщині

красный дубЕкологи б’ють на сполох – на Ямпільщині нещадно вирізають червонокнижну породу дуба – червоний дуб, популяцію якого так довго культивували на Вінниччині, адже найпоширенішим місцем його ареолу є Канада та Росія.

Саджанець червоного дуба коливається у ціні від 3 до 12 тис.гривень. Деревина червоного дуба міцна, довговічна і стійка до впливу зовнішніх факторів. Надзвичайно популярна у іноземців, адже з неї виготовляють елітні високоякісні меблі, паркет, столи, шкатулки, бочки, широко застосовується у суднобудуванні. Тільки 1 квадратний метр дверей з червоного дуба коштує близько 600 $.

Використовували їх і для спорудження човнів — «чайок» запорізькі козаки. Більше того, згідно чинного законодавства, сьогодні дуби, які прожили понад 500 років, вважаються історичними пам’ятками. Зі слів екологів та громадських активістів, на Ямпільщині цю породу дуба вже почали вирізати у посадках. За останній місяць вирізали навіть молоді дерева. Вони вже неодноразово звертались до влади. А також до народного депутата від їхнього округу Юрія Македона з відповідними зверненнями аби зупинити свавілля браконьєрів. Проте, зі слів очевидців, все так і не зрушило з місця, бо як стало відомо, за всім цим стоїть батько народного депутата Юрія Македона.

Він обіймав високі посади на митниці у часи Януковича і зберіг чудові стосунки з контрабандистами. Вивезення за кордон рідкісної породи дуба – чудові заробітки, а маючи сина, який кришує цей бізнес, йому не страшно нічого. Тому активісти звернулись до засобів масової інформації, оскільки на місцях все «схвачено» і кругова порука – їх відправляють із одного кабінету в інший, а справа не вирішується. Екологи, активісти та громадськість вимагають негайного відкриття кримінального провадження по факту незаконної вирубки червонокнижних дерев і їх контрабанди та притягнення винних до відповідальності.

 

Элита страны

Нардеп Македон кришує вирубування червонокнижного дубу на Ямпільщині обновлено: 10 августа, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий