На Херсонщині УДАР і олігарх підтримують кандидатуру проросійськи налаштованого мера

Владимир Коваленко

Коньячний олігарх, власник коньячного заводу «Таврія» (м. Нова Каховка Херсонської області  і ряду інших подібних підприємств), громадянин Росії Валерій  Шамотій підтримує на місцевих виборах кандидатуру нинішнього мера Нової Каховки, колишнього члена Партії регіонів Володимира Коваленка. Мер йде на вибори за підтримки партії «УДАР-Солідарність».

Даний факт обурив Новокаховську громадськість. Люди написали відкритого листа Президентові Порошенко з питанням: хто і чому підтримує на виборах кандидатуру проросійськи налаштованого мера — партія «УДАР-Солідарність», особисто Кличко чи депутат-ударівець  Верховної Ради Микола Паламарчук?

Публікуємо відкритий лист Президенту України Петру Порошенку від численної групи мешканців міста. 

Шановний Петре Олексійовичу!

Ми, представники громади міста Нова Каховка, дуже стурбовані станом справ в нашому місті, в зв’язку з виборами міського голови та депутатів до міської ради.

Нам стало відомо, проросійськи налаштовані функціонери часів Януковича рвуться в Новокаховську міську організацію партії БПП «Солідарність» через  партію «Удар», а саме, голова Новокаховської міської організації партії «Удар» Чернов І.О.- люстрований працівник Херсонського СБУ, член політради Шиян М.М. – відомий рейдер та представник російського бізнесу, звільнений з лав СБУ не за власним бажанням, та представники Шамотія В.М. — кримського олігарху, який прийняв російське громадянство.

Ці деструктивні сили сьогодні фінансово підтримують діючого міського голову Коваленка В.І. та тиснуть на демократичні сили  Нової Каховки (міський осередок ПП Блок Петра Порошенко «Солідарність») через  голову Політичної партії БПП «Солідарність» — Кличка В.В.,  керівництво  обласної  та міської організацій БПП «Солідарність», з вимогою підтримки на місцевих виборах на посаду міського голови саме  Коваленка Володимира Івановича, чим  намагаються зберегти  корупційну владу Нової Каховки.

Коваленко В.І. є проросійськи налаштованим чиновником та людиною, яка саботує в місті всі реформи влади.

Так, міський голова Коваленко В.І. був обраний  в 2006 році та переобраний знову в 2010 році  від Партії регіонів, особисто зустрічав Януковича В.Ф., коли той був кандидатом в Президенти та зробив йому в місті електоральну підтримку і його перемогу.

П ід час подій на Майдані ним та міською радою (52% складу ради — члени  Партії  регіонів) неодноразово були прийняті звернення до мешканців міста на підтримку Януковича  В.Ф. та засудження подій на Майдані, а також на сесії міської ради було прийнято звернення до  самого Януковича В.Ф. про підтримку його політики щодо Майдану. Ці звернення публікувалися в комунальній газеті «Нова Каховка».

Коваленко В.І. організовував виїзди  тітушок на Майдан, яких він фінансував з міського бюджету під програму підтримки громадських організацій козацтва.  А 15 лютого 2014 року Коваленко В.І. був в Криму та зустрічався там із Константиновим  та  Могильовим, а також представниками Луганської, Харківської обласних рад (газета Нова Каховка від 19.02.2014).

Після перемоги Революції  Гідності  жоден з депутатів та міський голова публічно не вийшли з Партії регіонів. На теперішній час вони практично не змінили свою позицію, ставлять перешкоди  реформам Уряду та Президента. Тільки під великим тиском громади нам вдалося домогтися легалізації проведення акцій за Єдину Україну.

Жодного заходу за Єдину Україну не проводили  працівники відділів культури,  молоді, спорту та туризму  міськвиконкому. За сприяння  Коваленко В.І. був сформований загін самооборони із пророс ійськи налаштованих угрупувань  (ГО «Единение   Новой  Каховки»), які сьогодні знаходяться в «ДНР», а їх лідер,  новокаховчанин  Данило  Корецький – є головним редактором газети «Новоросія»  (газета «Нова Каховка» від 12.03.2014).

До цього часу на виконання закону про декомунізацію в нашому місті не перейменовано жодну вулицю та не знято жодної зірки. А під  час встановлення  активістами демократичних сил  пам’ятних дошок на будинках загиблих героїв АТО, Коваленко В.І. особисто чинив перешкоди та загрожував зняттям цих дошок членам сімей загиблих.

Ми, мешканці міста, розуміємо, що в країні  йдуть зміни, але, нажаль, в нашому місті все саботується, що піднімає негативні настрої людей і її ставлення до діючої влади.  Так,  на  сесії міської ради було оголошено про додаткові надходження в сумі   8  млн. грн  до бюджету Нової Каховки, але це все було подано Коваленко В.І. як його особиста заслуга, а не як результат децентралізації та реформ Уряду (копія статті газети «Нова Каховка №24 від 10.06.2015,та № 36 від 02.09.2015).

За словами  Прем’єр-міністра України  Арсенія   Яценюка, гроші громади повинні  витрачати на  ремонти шкіл та дитячих садків. Але  Новокаховська міська  рада  на чолі з міським головою Коваленком В.І.  вирішила направити 90 % цих коштів до  статутних фондів комунальних підприємств, адже там керують їхні  люди.

Так,  сьогодні  бюджет  нашого міста складає  уже  більше  280  млн гривень, з  профіцитом   ще  на початку року  більше   мільйону.  Тобто гроші є, але  в  останніх номерах  комунальної   газети  «Нова Каховка» мер Коваленко, прикриваючись   оптимізацією  і  безпідставно   звинувачуючи  того,  хто  дав  ці   гроші, а  саме   реформи  Яценюка,  погрожує проукраїнським  школам в с. Маслівка  та с.   Корсунка  закриттям.

Він   нахабно   перекручує цифри  – говорить,  що  там набрали по 5  першокласників,  хоча насправді  набрали по  18, тобто  нехтує   дітьми  сел.

Під час сесій міської ради Коваленко В.І. постійно критикує діючу в Україні владу, і всі негаразди та свої помилки списує на Київ. А комунальна газета «Нова Каховка» є  і досі рупором Партії регіонів, яка відкрито критикує реформи.

З приводу саботування  Новокаховським  управлінням соціального захисту населення  видачі субсидій та вимагання від людей довідок різного роду,  ми зверталися із скаргами і до Новокаховського  відділу УМВС та до  представництва СБУ  в нашому місті, але нажаль реакції не було.

Проросійська поведінка  Коваленка В.І.  набуває доказів в  його ставленні до українських свят –  Дня Конституції, Дня Прапору та  Дня Незалежності. Так, останні 5 років в нашому місті взагалі не проводяться міською владою масові заходи в ці дні, чим демонструється   їхнє  ставлення до України.

У зв’язку з тим, що влада нічого не робить, ми самотужки влаштовуємо ходу на День Незалежності, свято вишиванок, День Конституції та День прапору, а також  всі масові заходи щодо вшанування загиблих на Майдані та в зоні АТО.  Радянські ж (1 травня, 9 травня) свята  святкуються  мером  з розмахом.

Він також демонструє свою прихильність церкві Московського патріархату та ніяким чином не підтримує церкву Київського патріархату. Коваленко В.І. особисто каже, що якщо в місті буде проукраїнська влада,  то церква Московського патріархату перейде до Київського, а якщо буде він, то все буде по-старому.

Лозунг «Україна понад усе», який ми проголошуємо під час святкування українських свят, був в комунальній газеті «Нова Каховка» порівняний з лозунгом фашистів, а членів провладних сьогодні партій  – учасників мітингів («Народний фронт» та БПП «Солідарність») було названо нацистами.

Виходячи із всього вищезазначеного, ми звертаємося до Вас за допомогою і просимо не допустити реваншу проросійськи налаштованих сил, реваншу представників Партії регіонів в особі Коваленка Володимира Івановича та секретаря ради Лук’яненка О . В. в місті Нова Каховка Херсонської області. Адже становлення проукраїнської влади в нашому місті має сьогодні  дуже важливе значення, як стратегічне, так і соціально-політичне, адже децентралізація влади має бути спрямована на зміцнення державності з метою реалізації прогресивної політики діючої влади.

Півтора роки тому громаді  вдалося довести, що Нова Каховка є українське місто, але  в цей час дуже важливо зберегти це надбання. І від того, хто буде міським головою та яка політична сила його підтримає,  залежить наше майбутнє.  Є недопустимим,  щоб ту людину, яка відкрито та нахабно критикує Президента та Прем’єр-міністра, зневажає реформами та змінами, підтримувала партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» під тиском місцевих проросійських сил.

 

SKELET-info

Добавить комментарий