На чому заробляє Мартиненко — Kurier

Іноземні журналісти розслідували схеми Мартиненка

Іноземні журналісти розслідували схеми Мартиненка

Мартиненко знайшов спосіб збагатитися на конфлікті між Україною і Росією

Австрійська газета Kurier пише про розслідування стосовно народного депутата Миколи Мартиненка.

Його підозрюють у збагаченні за рахунок корупційних схем, пов’язаних з імпортом ядерної сировини з Казахстану і експортом металу до Росії.

Справа Мартиненка

У поле зору правоохоронних органів Мартиненко потрапив після того, як один зі швейцарських банків запідозрив його у відмиванні грошей.

За версією українського слідства, «на рахунку Мартиненка виявлені зароблені на відкатах гроші в розмірі 30 млн євро».

У слідчих органах вважають, що ці гроші Мартиненко отримав в результаті «посередницьких угод, проведених через два підприємства у Відні».

Від 2006 року Мартиненко займав у Верховній Раді України посаду голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки і «внаслідок цього контролював, серед іншого, 15 наявних в Україні ядерних реакторів», йдеться в статті.

Схема

Суть угоди, до якої, імовірно, причетний Мартиненко, полягає в тому, що більшу частину урану, необхідного для АЕС, Україна закуповує у казахстанського «Степногірського комбінату».

Однак з договору, датованого лютим цього року, випливає, що в ролі покупця виступає не Україна, а фірма Steuermann Investitions, зареєстрована на вул. Гольдшмідгассе у Відні.

Австрійський покупець, який урану в вічі не бачить, зі значною націнкою перепродує товар Україні. За даними слідчих, збиток сягає 34 млн євро на рік.

Друга схема, до якої, за даними в українських слідчих органів, має відношення Мартиненко, пов’язана з продажем в Росію титану: «Цей метал, незамінний для авіаційної та оборонної промисловості, українська «Об’єднана гірничо-хімічна корпорація» поставляє російській фірмі «ВСМВО-Авісма», дочірньому підприємству російського оборонного концерну «Ростех».

1724103
Але оскільки Україна і Росія перебувають у стані війни, громадськості не сподобалося б, якби Україна стала постачальником титану для виробництва автоматів Калашникова, з яких потім стріляли б по українським солдатам і цивільним особам на сході країни.

 

Тут методика, імовірно, та сама, що і з ураном: хоча навантажені титаном вагони й вирушають до Москви, рахунок надходить австрійській фірмі Bollwerk Finanzierungs und Industriemanagement AG.

Вона зареєстрована за тією самою адресою на Гольдшмідгассе, що і знайома нам за операціями з ураном Steuermann Investitions. Зрозуміло, що метал російським покупцям австрійська фірма перепродує значно дорожче».

Австрійці все заперечують

Видання Kurier зв’язалося з керівництвом посередницьких фірм, про які йдеться в статті.

Вольфганг Ейбергер з Bollwerk підкреслив, що «всі уранові угоди прописані в договорі, зареєстровані в усіх державних установах та перевірені і підтверджені Євроатомом — європейським регулятором в галузі ядерної енергетики».

Він також повідомив про те, що в жовтні цього року за заявою української сторони міністерство внутрішніх справ Австрії перевірило діяльність компанії на предмет відповідності нормам в галузі нерозповсюдження ядерної зброї «і виявилося, що всі звинувачення безпідставові».

Тим самим, за словами Ейбергера, завершуються справи і щодо підозри в корупції.

«Ми завжди дуже швидко і за вкрай позитивного результату проходимо загальноприйняті на ринку перевірки, зокрема банківські», — заявив він.

В тему: Николай Мартыненко. Почему «ядерного олигарха» активно сливают?

Корреспондент

Добавить комментарий