«Молода команда» Печерської РДА

Сергей Мартынчук

Сергей Мартынчук

Основним джерелом доходів теперішнього очільника Печерської РДА Сергія Мартинчука сьогодні стали шкільні ремонти. Так, у грудні 2014 він сам заявляв, що в шкільних закладах району були проведені ремонти на суму в 5,5 млн грн. Всі зазначені ремонтні заходи проводяться, а точніше проводяться лише на папері через помічника Мартинчука Миколи Руденка. Звіт про використання бюджетних коштів в 2014 р Печерська РДА досі не оприлюднила. Ремонти по факту не проводились.

Крім того, за допомогою того ж Миколи Руденка Сергій Мартинчук займається організацією поставок продуктів харчування в дитячі садки за завищеними цінами і від тих постачальників, з якими у нього налагоджені власні бізнес-зв’язки.

Подібні схеми, засновані на особистих зв’язках і переведенні в готівку бюджетних коштів, Сергій Мартинчук намагається впровадити і в комунальному господарстві, залучаючи до вивозу сміття ТОВ «Володар-Роз». Згідно з наявними відомостями, компанія не в змозі впоратися з необхідними обсягами робіт, відповідно, висновок сміття вироблятиметься нерегулярно і неякісно. На сайті компанії не вказані її керівники.

Згідно ЄДР, засновниками компанії є якісь Олександр Власенко і Людмила Найдьонова, гендиректором — Олександр Василенко. Фактично ж керує всім заходом уповноважений Мартинчука Іван Червоний, офіційно займає посаду директора КП УЖГ «Липкижитлосервіс».

Точних відомостей про те, яким чином молодому і невідомій людині без особливого досвіду роботи на держслужбі вдалося стати головою однієї з найважливіших столичних РДА, немає. Сам він не на публіку розповідає, що йому допоміг сам Петро Порошенко. Точно відомо, що він щільно спілкується і підтримує тісні зв’язки з його однопартійцями, зокрема, народним депутатом і близьким бізнес-соратником Президента Ігорем Кононенко (№29 у виборчому списку, голова наглядової ради СК «Країна» і недиверсифікованого інвестфонду «ВІК».

За наявними відомостями, участь в кампанії з призначення Мартинчука керівником Печерської РДА брав також Олег Свинарчук, президент корпорації «Богдан» і, відповідно, теж бізнес-партнер нинішнього Гаранта. Їм керували особисті фінансові мотиви, адже, зі слів Мартинчука, перший заступник голови КМДА та власник однієї з найбільших столичних будівельних компаній Ігор Ніконов винний Свинарчуку близько $ 200 млн.

Тим не менш, Мартинчук нині відчуває хиткість свого становища і є незадоволений своїми покровителями, вважаючи, що ті погано піклуються про те, щоб у нього були можливості нарощувати особистий капітал. Тому зараз він активно налагоджує контакт зі столичною Церквою Христа, більше відомої як мормони. Незважаючи на те, що їх храм знаходиться в Софіївській Борщагівці, саме Печерська адміністрація є основним посередником у налагодженні та розвитку сітки мормонів через соціально не захищених мешканців району.

У вузькому колі Мартинчук не соромиться розповідати про те, як він «віддав» мормонам близько сотні мешканців району під прикриттям забезпечення їх інвалідними колясками. Мовляв, нехай вони їх собі забирають і з ними працюють безпосередньо, а мені не шкода — аби пост втримати.

Відомі також наміри Мартинчука найближчим часом зайняти крісло першого заступника голови Київської міськради. Якщо таке станеться, столиця обзаведеться новою «молодою командою» — з власною схемою з відмивання бюджетних коштів, з власним способом «вести бізнес» і навіть з власною церквою.

Київ подібне пережив всього кілька років тому, і досі не може відійти ні фінансово, ні морально, другого ж разу столиця може просто не пережити.

 

 

Элита страны

Добавить комментарий