Міський комерційний банк: Віднайшлися сліди ще 50 млн. грн з конвертцентру Тумовса «Зернотрейдери»

Рейнис Тумовс

Рейнис Тумовс

Кредитори 4 черги ПАТ Міський комерційний банк отримали відразу ж 2 позитивні новини. В ніч на 30 липня 2015 року у Одесі за рішенням Печерського райсуду співробітники Головного слідчого управління (ГСУ) МВС України та 12 бійців спецпідрозділу «Миколаїв» («Святий Миколай») на чолі із заступником командира батальйону «Миколаїв» Євгеном Степаненко, провели обшук та вилучення документів в офісі одеської компанії «RedHead Family Corporation» (власник мережи супермаркетів дитячих товарів «Антошка») і офісі її власника Владислава Бурди

«Антошка» відома тим, що працюючи з відомим одеським конверцентром «Зернотейдери», який керований начальником одеської податкової І.Сінгаєвським, і через яку виводили гроші вкладників ПАТ «Міський комерційний банк», вивела через цей конвертцентр грошей на суму більше 50 млн.грн.

Ці 50 млн.грн. — це, звісно, не 59 млн 340 т. євро, що до цього часу обліковуються в ПАТ «Міський комерційний банк», як депозит у австрійському Meinl Bank AG, і які до цього часу не хотіли використовувати на виплати вкладникам, оскільки ніхто не вимагає цього це від Фонду, ні уповноважені особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Міський комерційний банк» — Рязанцев Андрій Вікторович та Чернявська Олена Степанівна, ні уповноважена особа Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Міський комерційний банк» на ліквідацію ПАТ «Міський комерційний банк» провідний професіонал з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Тимошенко Костянтин Володимирович.

50 млн.грн. з одеського конвертцентру «Зернотрейдери» І.Сінгаєвського — це, звісно, не 3 млрд. грн., що вкрав Тумовс і його начальники. Але це стільки ж 50 млн грн, що дав вивести через дніпропетровські банки Начальник Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Дніпропетровській області підполковник міліції Золотоноша Олег Вікторович, що із злочинно-недбалою «відстрочкою» провів накладення арештів на рахунки шахраїв з ПАТ «Міського комерційного банку» (CityCommerce Bank) . Постанови про накладення арешту на банківські рахунки фіктивних фірм були оголошені «Управлінням Золотоноші», не 30.01.2015 року, в 9-00 годин, як було обумовлено слідчими заходами по всій території України, а фактично через три доби 02.02.2015 і 03.02.2015 року. Після такого «випадкового» недбальства» ціною у 50 мільйонів гривень, Золотоноші О.В. цілком зрозуміло А.Аваковим було достроково присвоєно звання полковника міліції, оскільки клопотання були лише в тих, кому зникнення 50 млн. грн було лише на руку.


Але і 50 млн. грн були б все ж таки незайвими грошами для кредиторів 4 черги, для яких Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 31.07.2015 року таки повідомив, що 20 липня 2015 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 168/15 про затвердження Реєстру акцептованих вимог кредиторів ПАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК».

«RedHead Family Corporation» також причетна до здійснення через одеську митницю за заниженими цінами імпорту товарів (іграшок), що нанесло Державному бюджету України шкоди на мільйони гривень. Під час обшуку були вилучені докази, для отримання яких ГСУ МВС і звертався до суду, в тому числі і печатки різних іноземних компаній, за допомогою яких і здійснювалися ці незаконні операції.

За даними прес-служби МВС посадові особи групи компаній штучно занижували митну вартість імпортованих товарів при їх оформленні, а також допустили низку інших порушень. Під час обшуку правоохоронці виявили документи, що свідчать про правопорушення, а також неоприбутковані понад два мільйони гривень і кошти в конвертах для співробітників.

Головним слідчим управлінням МВС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення (придбання) фіктивних підприємств, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, ухилення від сплати податків. Ці факти кваліфіковані слідчими за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) і ч. З ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Під час досудового слідства встановлено, що службові особи підприємств однієї з груп компаній у період 2013-2015 років організували злочинну схему ухилення від сплати податків. Вона полягала у штучному заниженні митної вартості імпортованих товарів при проведенні їх оформлення в режимі «імпорт» та необґрунтованому формуванні витрат і податкового кредиту з податку на додану вартість шляхом документального оформлення безтоварних операцій з фіктивними підприємствами на суму понад 110 мільйонів гривень.
29 і 30 липня слідчі ГСУ та оперативники Департаменту протидії злочинам у сфері економіки МВС України на підставі ухвал Печерського районного суду м. Києва провели низку обшуків в Одесі. Об’єктами обшуків стали офісні і складські приміщення вказаної групи компаній.
Під час обшуків виявлено та вилучено документи, комп’ютерну техніку, штампи та печатки підприємств-нерезидентів, які використовувались службовими особами для цієї злочинної схеми.
Крім того, правоохоронці виявили неоприбутковані по бухгалтерському обліку готівкові кошти в розмірі понад 2 мільйонів гривень, також готівку в конвертах для працівників, що видається в рахунок заробітної плати.
Досудове слідство триває.

 

SKELET-info

Добавить комментарий