Місцеві прокурори Київщини: скільки заробляють і де живуть

114280«Ні корупції!» намагався проаналізувати декларації про майно, доходи і витрати прокурорів Броварської і Бориспільської місцевих прокуратур Київщини і що з цього вийшло.

Стукіт у двері місцевих прокуратур не гарантує, що двері відчиняться

Доступ до відомостей про доходи і витрати прокурорів стає тяжчим в міру зменшення самої прокуратури. Так, скажімо, на сайті Генпрокуратури розміщено як біографічні відомості про керівництво, так і оприлюднено декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру. На сайті прокуратури Київської області публічно розміщені лише біографії керівників, але копії декларації про доходи в облпрокуратурі надають за першою ж вимогою на запит про доступ до публічної інформації.

Найтяжче виявилося дістати інформацію – біографію і копії декларацій про майно і доходи – місцевих прокурорів. Сайти місцевих прокуратур напівпорожні.

Водночас, як відповіли, в обласній прокуратурі, копії декларацій керівників Броварської і Бориспільської прокуратур нібито і є, але їх ніхто крім працівників ГПУ не бачив, тому надати копії в облпрокуратурі чисто фізично не можуть.

1-9

Нагадаємо, що торік Київська обласна прокуратура також відмовила «Ні корупції!» у наданні копій декларацій прокурора області і його заступників, пославшись на те, що оригінали знаходяться у Генпрокуратурі на виконання вимог Закону «Про очищення влади».

Броварська місцева прокуратура
Керівник Броварської місцевої прокуратури, радник юстиції — Андрій Іванович Котяш.

2-8

Народився 4 травня 1981 року в м. Дубровиця Рівненської області. У 2003 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. У тому ж році став помічником прокурора Іванківської міжрайонної прокуратури Київської області. У 2011 році Котяш був призначений на посаду прокурора міста Славутич. У грудні 2015 року став керівником Броварської місцевої прокуратури.

Оскільки його декларації за 2015 рік ніхто крім працівників ГПУ не бачив, як стверджують в облпрокуратурі Київщини, проаналізуємо, що Котяш мав у 2014 році.

Члени родини – дружина і двоє дітей.

Загальна сума сукупного доходу головного прокурора Броварської за 2014 рік склала 140 901,00 грн., дохід його дружини склав 162 292,00 грн.

З нерухомості Котяш має земельну ділянку площею 600 кв м і житловий будинок площею 284,2 кв м. Його дружина має земельний наділ площею 1200 кв м і квартиру площею 74,5 кв м. Автомобілів, вкладів у банках та фінансових зобов’язань родина Котяшів у 2014 році не мала.

Водночас, влітку 2015 року, Андрію Котяшу, який на той момент працював прокурором Славутича, під час позачергової сесії Славутицької міської ради 26 червня депутатом Ігорем Волковим було оголошено звернення мешканця Славутича Олега Копича с проханнямвисловити недовіру прокурору міста Андрію Котяшу. Питання було поставлено на голосування, але свої голоси «за» віддали лише 2 депутати.

У зверненні, зокрема, йшлося про те, що «прокуратура м. Славутич, незважаючи на оголошену люстрацію і боротьбу з корупцією, покриває незаконну діяльність прокурора м. Славутича Котяша Андрія Івановича, діяльність якого пов’язана з узурпацією влади Януковичем».

Додамо, що Андрій Котяш – син колишнього керівника рівненського полку «Беркут» Івана Котяша. Полк брав участь у подіях Революції Гідності – спочатку захищав будівлю Верховної Ради, а потім – Генпрокуратури. Однак 21 лютого – вже після розстрілів на Інститутській – загін Котяша повернуся в Рівне, де виступив на народному Віче та покаявся перед місцевими мешканцями.
Подгорець Сергій Васильович – перший заступник керівника Броварської місцевої прокуратури, юрист І класу.

Члени родини – не зазначені.

Загальна сума сукупного доходу у 2015 році – 106 155 грн і це все – заробітна плата. З нерухомості має квартиру 31,12 кв м., з коштів на рахунках – 125 гривень у «Приватбанку».

І це все.

Гайфуліна Наталія Павлівна – заступник керівника Броварської місцевої прокуратури, юрист І класу.

Члени родини – чоловік.

Загальна сума сукупного доходу прокурора – 117 712 грн, і це виключно зарплата. Її чоловік заробив 104 319 грн і це також все зарплата.

З нерухомості Наталія Павлівна має лише кімнату в гуртожитку площею 13,6 кв м., де мешкає разом зі своїм чоловіком.

При цьому рухому майно у прокурорській родині значно краще – пересувається прокурор на Peugeot 207 2012 року випуску, а її чоловік їздить на Mazda 6 2008 року випуску.

Подавала свою кандидатуру на посаду керівника Броварської місцевої прокуратури і хоча конкурс не пройшла, зате активісту Автомайдану виокремили її за те, що на неї в принципі немає негативної інформації.

Леляк Ярослав Олександрович, заступник керівника Броварської місцевої прокуратури, юрист І класу.

Члени родини – дружин і донька.

Загальна сума сукупного доходу – 82 871 грн і це все лише заробтіна плата. Дружина прокурора заробила 74 425 гривень і це все виключно зарплата.

Прокурор має три земельні ділянки площами 20 000 кв м., 1 200 кв м і 1200 кв м відповідно. Також має квартиру площею 67, 5 кв і кватриру площею 21, 5 кв м.

Прокурор їздить на Chevrolet Cruze 2013 року випуску.

У дружини прокурора жодного нерухомого чи рухомого майна немає.

Бориспільска місцева прокуратура

Бориспільська місцева прокуратура досі на свій власний сайт ще не розжилася. Відомості про керівництво можна знайти на сайті Київської обласної прокуратури.

4-4

Костів Ярослав Романович, керівник Бориспільської місцевої прокуратури. 

До призначення у Бориспільську місцеву прокуратуру працював заступником прокурора м.Ірпінь Київсько області. Оскільки його декларації за 2015 рік також у Київській облпрокуратурі не надали, то подивимось його фінансовий і майновий звіт за 2014 рік.

Отже, члени родини – дружна.

Загальна сума сукупного доходу прокурора – 88 501,00 грн і це все зарплата, його дружина у 2014 заробила 61 000,00 грн. як дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності.

У декларанта у власності є четверта частина будинку площею 65.29 кв м. і квартира площею 67.8 кв м. У його дружини є земельний наділ площею 3 672 кв м і половина квартири площею 42 кв м.

Прокурор їздить на авто Toyota Camry 2008 року випуску, а його дружина машини не має.

Сайног Олександр Миколайович, перший заступник прокурора Бориспільської місцевої прокуратури.

Члени родини – дружина і син.

Торік Сайног заробив 99 540, 00 грн., з яких 99 470,00 грн – це зарплата, а 70,00 грн – матеріальна допомога. Його дружина заробила 78 580,00 грн., з яких 62 170, 00 грн., – це зарплата, а 16 340, 00 грн – це матеріальна допомога.

Разом із дружиною Сайног користує ться квартирою площею 74,93 кв м. Більше нерухомості у них немає. У прокурора також є авто Hyundai i30 2012 року випуску.

Баклагов Євген Юрійович, заступник прокурора Бориспільської місцевої прокуратури.

Члени родини – дружина і троє синів.

Загальна сума сукупного доходу Баклагова у 2015 році становить 110 580, 00 грн., і це все заробітна плата. Його дружина заробила торік 67 120, 00 грн., з яких 36 800,00 грн – це матеріальна допомога, 20 000, 00 грн – це дохід від відчуження рухомого чи нерухомого майна, а 10 320, 00 грн – інші види доходів.

Заступник прокурора користується квартирою площею 93 кв м. Цією ж квартирою користується і його дружина. На дружину прокурора також записаний садовий будинок площею 68 кв м.

Також заступник прокурора має таку ж автівку, як і його нинішній шеф Toyota Camry, щоправда, 2006 року випуску. При цьому зазначається, що це авто не власність, а «на правах користування».

Дружина машини не має, натомість має автобус ЗАЗ A07 2011 року випуску.

Ось така інформація є у розпорядженні ГО «Нова прокуратура» з приводу Євгена Баклагова.
Ульмер Микола Миколайович, заступник прокурора Бориспільської місцевої прокуратури.

Члени родини – дружина і син.

Загальна сума сукупного доходу у 2015 році – 186 804, 00 грн., з яких 142 804, 00 грн. – це зарплата, а 44 000,00 грн – це подарунки і виграші. Його дружина торік заробила 277 202, 00 грн., з яких 182 730, 00 грн – це зарплата, а 94 472 грн. – це також подарунки і виграші.

Заступник прокурора має квартиру площею 71, 5 кв м., і, очевидно, ця ж квартира знаходиться у власності його дружини.

5-1

Ульмер має два авто Mazda 6 2006 року випуску і Audi А 1 2013 року випуску. Право власності на ці авто поширюється і на його дружину.

Раніше Микола Ульмер працював Бориспаільським міжрайонним прокурором, він успішно пройшов люстрацію. Брав участь у конкурсі на посаду Бориспільського місцевого прокурора, однак у прокуратурі зміг залишитися лише на посаді заступника керівника.

Минулого року видання «Четверта влада» опублікувало розслідування про те, що тесть та теща Бориспільського міжрайонного прокурора Миколи Ульмера за останні роки оформили у власність 5,22 га землі і купили три квартири. Нині на сайті «Четвертої влади» цей матеріалвідсутній, одначе на інших сайтах інформація збереглася.

«30-річний Ульмер очолив прокуратуру Бориспільського району у 2012 році. До цього він працював помічником Костянтинівського міжрайонного прокурора в Донецькій області, потім заступником Києво-Святошинського прокурора.

Микола Ульмер одружений на Еліні Ульмер (Жиратковій), яка працює прокурором у Генпрокуратурі. З 2012 року у тестя та тещі Ульмера Станіслава та Валентини Жираткових, які родом з Костянтинівки Донецької області, почала з’являтися нерухомість.

Відразу три сільради, що знаходяться під Борисполем, передали Валентині Жиратковій землі для ведення особистого сільського господарства: Вишеньківська (0,5 га), Велика Олександрівська (0,2 га) та Іванківська (1,9 га). Сільрада Іванкова також передала Станіславу Жираткову для тих же потреб 1,94 га землі.

До працевлаштування зятя на керівні посади в бориспільській прокуратурі подружжя Жираткових володіло лише однією квартирою площею 41 кв м в місті Костянтинівка», – написало видання.

Навіщо треба аналізувати біографії і декларації прокурорів

Нагадаємо, що у квітні цього року «Ні корупції!» аналізував декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік прокурорів Київської області та співставляв прокурорські статки з офіційними біографічними даними.

В результаті, з’ясувалося, що людина, яка після закінчення інституту, все життя прокурором, як, скажімо, Грабець Ігор Несторович, перший заступник прокурора Київської області, старший радник юстиції, запросто може собі дозволити авто Toyota Camry 2012 року випуску в той час, як його дружина їздить на Lexus RX 2013 року випуску.

До слова, у цьому ж матеріалі ми описували статки заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, у якого є лише квартира площею 62 кв м, (якої не було у декларації за 2014 рік, натомість, тоді зазначався гараж площею 18 кв м, якого немає в декларації-2015 – авт.), а в його дружини у 2015 році з’явилась квартира площею 80,4 кв м та інше нерухоме майно площею 4,4 кв м., якого не було в декларації-2014. Також у родини Колесників немає жодного авто і жодного банківського депозиту, хоча у 2014 році прокуророва дружина мала у банку 185 000 грн.

19 травня цього року Олександра Колесника затримали детективи Національного антикорупційного бюро у справі про розкрадання 30 тис. тонн цукру з Аграрного фонду на 300 мільйонів гривень, про це повідомляв «Ні корупції!». За іронічним збігом обставин, затриманий прокурор працював у тому ж кабінеті, що й «діамантовий» Олександр Корнієць, який також був заступником прокурора Київщини.

Торік «Ні корупції!», аналізував доходи і майно прокурорів та їх заступників Броварської, Бориспільської, Фастівської, Васильківської та Кагарлицької міжрайонної прокуратур Київської області і зробив висновок, що кожен другий заступник прокурора і члени його родини не мають власного житла, кожен третій – не має власного авто. І лише один із перерахованих заступників міжрайонних прокурорів має грошовий вклад у банку.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Leave a Reply