Мегаполіс-Україна. Фіскали не помічають багатомільйонні порушення тютюнового монополіста

мегаполисАналітичне дослідження громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі» щодо неналежного виконання працівниками правоохоронних та контролюючих органів своїх службових обов’язків з викриття та припинення злочинів у сфері обігу підакцизних товарів

 

Відомою «зіркою» для читача українських ЗМІ є Олексій Чеботарьов (для кримінальних кіл просто «Лешик»). Читачі вже знайомі з цим «королем контрабанди» як організатором «тітушок», які вбивали учасників Євромайдана, замовником щонайменше двох рейдерських захватів спиртових заводів, які виробляють необлікований спирт в промислових обсягах, та учасником багатьох проектів разом з Захарченком, Пшонкою, Клюєвим, Азаровим, Арбузовим та іншими людьми Януковича.

Авторитетні у свій час посадовці Віталій Ярема, Ігор Швайка (подробнее про Игоря Швайку читайте в статье Швайка на мотоцикле. И не только) та інші напевно обґрунтовано зазначали про близькі стосунки Олексія Чеботарьова з екс-головою Державної фіскальної служби України Ігорем Білоусом, колишнім податківцем Андрієм Акіменком, Василем Пісним (більш відомим за прізвиськом «Антибіотик»), у зв’язку з можливістю вирішити будь-яке питання із митницею, керівництвом ДП «Укрспирт» та іншими можновладцями.

1

Нажаль, згодом гучних викриттів корупційних схем не відбувалось, а сам Ярема, Швайка, Пісний становились героями публікацій у зв’язку з причетністю до контрабандних схем переміщення підакцизних товарів, кришування ринку конвертації готівкових коштів тощо.

Невже ця корупція така міцна і непереможна? Чому ті, хто повинен з нею боротися, за короткий час стають її учасниками або навіть очільниками? Невже ці схеми такі складні, таємні і неподолані?

Насправді, аналізуючи та розбираючи окремі злочинні схеми, можна з легкістю прийти до висновку: все достатньо просто, було б бажання та воля. У той же час стає огидно від того, що за часів перемоги Революції гідності у кріслах «високих» кабінетів сидять ті ж самі корупціонери-спритники, які весь свій досвід, освіту, зв’язки, професійні якості спрямовують лише на отримання швидкої наживи.

Отже, до нашого дослідження (читай – розслідування).

Нещодавно Олег Радик, Ігор Лапін, Андрій Левус та Сергій Висоцький у відкритих джерелах зазначали про те, що в рамках кампанії з очищення України від окупаційного бізнесу, сотні активістів з десятка волонтерських, ветеранських і громадських організацій заблокували роботу складів компанії «Мегаполіс-Україна» в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі.

2

Компанія «Мегаполіс-Україна», засновниками якої є офшорні компанії, займає монопольне становище та контролює 99% ринку обігу тютюнових виробів, виробниками яких є ТОВ «Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб’юшн», «Імперіал Тобако Юкрейн», АТ «Джей Ті Інтернешнл компані Україна», ПрАТ»А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки».

Згідно Єдиного держреєстру компанія зареєструвала 36 місць зберігання оптових партій тютюнових виробів, має ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами та 99 ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

Насправді ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» було засновано російською компанією «Мегаполіс» та родиною екс-президента України втікача Віктора Януковича з метою штучного створення монопольного становища на ринку обігу тютюнових виробів у змові із їх виробниками та отримання надприбутків в порушення ст. 13, п. 2 ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

3

Завдяки штучно створеним дискримінаційним вимогам вітчизняні підприємці були позбавлені можливості придбавати тютюнові вироби у виробників та вимушені підписувати контракти з «Мегаполісом».

На таку протиправну діяльність виробників та бездіяльність Антимонопольного комітету, замовники зазначених акцій чомусь не звернули уваги та не постарались пояснити загалу усі тонкості роботи злочинної схеми.

Про існуючі проблеми підприємців, які здійснюють роздрібну реалізацію тютюнових виробів кінцевим споживачам неодноразово заявляв власник крупної мережі МАФів Микола Ганул – віце-президент громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі»

 

Здається, що метою таких активних дій було не знищення злочинної схеми, а намагання стати її співучасником увійшовши у склад засновників Мегаполісу через підконтрольний офшор.

Так чи вдалося після цих акцій очистити України від бізнесу ФСБ? Якого досягнуто результату?

ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», напевно отримавши певну підтримку від нинішніх «реформаторів», для початку змінило місце реєстрації та перереєструвалося з м.Тернопіль до м.Одеса (пр-т Шевченка, буд. 4-А).

Представники ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» продовжують використовувати стару злочинну схему, систематично відображаючи за обліками компанії реалізацію тютюнових виробів на адресу фіктивних фірм за ціною, яка майже не перевищує вартість їх придбання. Фактично, значна кількість партій тютюнових виробів реалізується за готівку та без відображення операцій за облікам підприємства передається суб’єктам, які з приховуванням від митного контролю відправляють їх до країн Європи. Таким чином компанія ухиляється від сплати податку на додану вартість і акцизного податку, а також продає сформований податковий кредит з ПДВ.

Так, начальник управління — начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС Богдан Яворський заявив, що обіг тютюнової контрабанди на Закарпатті у 2015 році збільшився більш ніж у 16 разів.

Ніхто раніше не задавався питанням де контрабандисти, яких періодично затримують прикордонники, придбавають великі партії тютюнових виробів, легально вироблених в України, навіть з марками акцизного податку. Невже скуповують по кілька пачок у різних місцях? Дивує, що і правоохоронці періодично показують наслідки боротьби з цим явищем – не знищуючі при цьому умови, які їх породжують.

 

Так, протягом 2014-2015 років невстановлені особи створили (придбали) підприємства з ознаками фіктивності: TOB «Інтер-Пром-Сервіс» (код ЄДРПОУ 38191337), TOB «Ароллан» (код ЄДРПОУ 39004620), TOB «Стратагема-Інвест» (код ЄДР-ЦОУ 34801090), TOB «Тітан-Південь» (код ЄДРПОУ 35357590), TOB «МВК Трейд» (код ЄДРПОУ 38864259), TOB «Арес-Термінал» (код ЄДРПОУ 39659327), TOB «Буд-інсайт» (код ЄДРПОУ 39450826), TOB «Алекс Групп» (код ЄДРПОУ 39274639), TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), TOB «Аксент Пром» (код ЄДРПОУ 39369822), TOB «Контакт МКС» (код ЄДРПОУ 39237335), TOB «Конфорт» (код ЄДРПОУ 39410872), ПП «Торгівля та Дистрибьюція» (код ЄДРПОУ 39270131), TOB «Кодос Інвест» (код ЄДРПОУ 37811850), TOB «Амкодор» (код ЄДРПОУ 37811887), TOB «Північно-Східна Добувна Компанія» (код ЄДРПОУ 37356281), з метою прикриття незаконної діяльності, в тому числі для мінімізації податків суб’єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема TOB «ТК «Мегаполіс-Україна» (код ЄДРПОУ 30622532).

Службові особи ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», з метою заниження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, відобразили реалізацію тютюнових виробів на підприємства з ознаками фіктивності на суму 1 211,911 млн. грн., а саме: TOB «Інтер-Пром-Сервіс», TOB «МВКТ рейд», TOB «Арес-Термінал», TOB «Буд-Інсайт», TOB «Алекс Группп», TOB «Аксент Пром», TOB «Контакт МКС», TOB «Конфорт», ПП «Торгівля та Дистрибьюція», які придбавали тютюнові вироби за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, проте у відповідності до Єдиного реєстру податкових накладних формували податкові накладні (в т.ч. в другій ланці пос

1 comment for “Мегаполіс-Україна. Фіскали не помічають багатомільйонні порушення тютюнового монополіста

  1. whois_s
    27.04.2016 at 00:58

    От имени Кауфмана-Гарновского какой-то дурачок выступает. То-ли Костя, то-ли Юра. Все решить вопросы полюбовно хочет. А какие вопросы, если есть факт?

Добавить комментарий