Мамин синок Давиденко або великий бізнес мами депутата БПП, замміністра уряду Януковича та його розкішні іграшки

давиденкоЧлен кабміну Азарова-Арбузова, призначеним на цю посаду особисто Януковичем, а нині депутат Верховної ради від БПП став офіційним куратором партії «Наш край» на Чернігівщині

Who is mister Davydenko ?

Серед когорти одіозних регіоналів у лавах президентської фракції у Верховній раді затаївся цілий екс-заступник міністра  аграрної політики і продовольства урядів Азарова-Арбузова Валерій Давиденко.

 

 

Саме з цим політиком пов’язані ряд великих скандалів. Так ім’я Валерія Давиденка фігурує серед числа колишніх високопосадоців, діяльність яких призвела до багатомільярдних фінансових претензій з боку Китаю. Отримавши у КНР кредит на $ 3 млрд в обмін на поставки зерна, Державна продовольчо-зернова компанія України відправила вантажів лише на $ 153 млн. А замість Китаю українське зерно за вищими цінами експортувалося в Ефіопію, Іран, Швейцарію, Єгипет і повстанцям у Сирії.

Також серед головних «бізнесових» звершень колишнього регіонала є банальний віджим митного терміналу, що знаходився в Чернігові. За словами місцевих активістів руху «Під контролем», Валерій Давиденко публічно виступав та лобіював закриття митного терміналу в Чернігові, аби потім відкрити власний у місті Козелець Чернігівської області. Та про все по порядку.

Не такого вже далекого 2014 року Валерій Давиденко був обраний до Верховної ради від 208 округу, що на Чернігівщині, у якості висуванця політичного проекту «Заступ». Під час парламентських перегонів партія «Заступ» відзначилася найбільшою кількістю джинси та замовних матеріалів у ЗМІ. Сам Давиденко буквально вимостив собі дорогу до парламенту грошовими купюрами. Користуючись тим, що весь його виборчий округ з центром в місті Бахмачі є глибоко депресивним та слабко розвиненим, політтехнологи застосували просту та дієву схему банального підкупу голосів за принципом мережі, який і візьме майбутній нардеп на своє озброєння.

Майно та статки: годинник за мільйон гривень та мамина бізнес імперія 

Будучи в якості народного депутата Валерій Давиденко у своїй електронній декларації за 2015 рік, оприлюдненій на сайті НАЗК, вказав декілька цікавих моментів, на які ми не можемо не звернути уваги.

Все просто і, як кажуть у нас, «по-жлобські». Сім’я з двома дітьми, котра проживає з мамою нардепа. У власності народного обранця одна квартира, один гараж та офіс. У цивільної дружини Давиденка Людмили Нестеренко майна на порядок більше, а саме у її власності: 3 квартири, серед яких дві знаходяться в Києві, загальною площею понад 307 квадратних метрів та дві земельні ділянки трохи більше 1 гектару. Давиденко Валентина Миколаївна, мати народного обранця задекларувала житловий будинок в Носівці (рідному місті родини Давиденків) та квартиру в Києві, три земельні ділянки всього близько 4 гектарів.
Особливу увагу привертають предмети розкоші задекларовані нардепом. Серед них п’ять годинників, а саме:

Ulysse Nardin 8006-102 орієнтовною вартістю близько 44 500 доларів США.

chasi_1

Майже скромні за мірками Давиденка Maurice Lacroix PT7538-SS001-330 за 1 407 доларів США.

chasi_2
Лімітована версія Ulysse Nardin 263-35 всього за 9 100 доларів США

chasi_3

Судячи з такої колекції розкішних годинників, Давиденко є справжнім поціновувачем дорогих годинників. Тому в його особистій колекції присутні і два коштовні годинники коштовної марки Ролекс, а саме:

ROLEX DEEPSEA приблизною вартістю 10 700 доларів США

chasi_4

Та ROLEX EXPLORER II 216570 вартістю приблизно  7 200 доларів США

chasi_5

Особливу увагу привертає елітна рушниця KRIEGHOFF OPTIMA вартістю понад 200 тисяч гривень.ruho

На відміну від коштовних іграшок, нардеп Давиденко не задекларував жодного транспортного засобу. Всі автомобілі знаходяться у власності матері та громадянської дружини народного обранця. Згідно електронної декларації, Давиденко Валентина Миколаївна володіє двома транспортирним засобами серед них  TOYOTA LAND CRUISER 200 2010 року випуску вартістю у 50 тисяч доларів, LEXUS LS460 2007 року випуску вартістю близько 24 000 доларів. Дружина Людмила Нестеренко має автомобіль марки INFINITI  FX50 2012 року, орієнтовною вартістю близько 30 тисяч доларів США.

tachka_1Успішний бізнес мами екс-регіонала 

Серед вказаних в декларації нардепа родинних статків слід виокремити колишній бізнес Давиденка, котрий він успішно переписав на свою матір. В електронній декларації зазначені цінні папера, якими володіє матір нардеп. Це французька фірма  AGROREGION S.A.R.L, якій випущено 12 500 цінних паперів  аналогічною номінальною вартістю без зазначення валюти. Абревіатура «S.A.R.L.» з перекладу на французьку мову означає товариство з обмеженою відповідальність, отже можна припустити, що вартість цінних паперів становить 12 500 євро.

Корпоративні права у родині екс-регіонала належать виключно його мамі. Так вона є стовідсотковим власником ТОВ «РЕГІОН-2007» зі статутним капіталом у 7 мільйонів гривень. Дане товариство включене до реєстру підприємств, яким надано дозвіл на провадження митної брокерської діяльності і, по суті, являє собою митний пост у селищі Козелець, що на Чернігівщині.

 

Також мати Давидента є кінцевим бенефіціарним власником понад 12 фірм переважно сільськогосподарського напрямку діяльності  із сумарним статутним капіталом понад 80 мільйонів гривень. Цікавим є те, що  у більшості фірм матері Давиденка одним із засновників є голландська фірма  АГРОРЕГІОН БІ.ВІ, що знаходиться в Амстердамі

555

Компанія з Нідерландів, що володіє, принаймні, 5% акцій зарубіжної компанії, звільняється від сплати податку на дивіденди, отримані від цієї компанії, а також від податку на приріст капіталу від продажу її акцій та має ряд податкових пільг. То що це, якщо не ще один завуальований офшор ?

Разом з тим офшорна бізнес-леді  Валентина Давиденко працює у ПрАТ «Носівка-Сервіс», де за 2015 рік отримала 57 тисяч зарплатні. Крім того Валентина Давиденко отримала навіть соціальну матеріальну допомогу у розмірі 640 гривен.  Також Валентина Давиденко отримала 100 тисяч гривень у спадщину.

Сам нардеп у Верховній Раді заробив більше 80 тисяч гривень, ще стільки ж не погребував отримати компенсації від держави за виконання своїх повноважень.

Екс-регіонал отримав майже 4,3 мільйони гривень від відчуження рухомого майна і цінних паперів, а його цивільна дружина отримала 234 тисячі гривень отримала від зайняття підприємницької діяльністю.

Валерій Давиденко йде у тренді українських топ-чиновників й тримає більшу частину заощаджень у готівці. В декларації він вказав 4,2 мільйони гривень та 1,9 мільйони доларів.

На його банківському рахунку при цьому лише 75 тисяч гривень.

Мати Давиденка має 560 тисяч доларів готівкою і якщо вірити декларації, позичила майже 900 тисяч гривень TOB «РЕГІОН-2007».

«Наш край» Давиденка

Як уже відзначалося раніше, ім’я  колишнього високопосадовця режиму Януковича тісно пов’язане з великою кількістю кримінальних справ, що стосуються банального підкупу виборців. За тиждень до виборів 17 жовтня 2014 року, спостерігачі громадської мережі «Опора» зафіксували наступне: у Бахмачі (центр виборчого округу Давиденка) двоє молодиків роздавали містянам гроші «від кандидата Давиденка» під розписку та копію особистих даних. Порушники були затримані, причому із доказовою базою – «мішком», у якому виявилося 257 тисяч гривень та 80 комплектів ксерокопій паспортів. Гроші були розкладені у конверти по 250, 500 та 700 грн. За цими фактами порушено п’ять кримінальних справ.

Дійсно, гроші, а точніше їхня відсутність, в період виборів роблять з українцями страшні речі. Варто визнати, що більшість людей роблять фатальні помилки, коли голосують, продаючи голос. Тому досить дієва і відпрацьована схема роботи Давиденка привертає увагу представника Адміністрації президента Порошенка Віталія Ковальчука, котрий керує технічним  проектом Банкової партією «Наш край», що об’єднав навколо себе колишніх регіоналів, котрі в силу бізнес інтересів намагаються здобути лояльність нинішньої влади.

66

Починаючи з 2015 року Валерій Давиденко неофіційно відповідає перед Ковальчуком за діяльність «Нашого краю» на Чернігівщині. І, фактично,  відразу стиль роботи «Заступа» починає повністю дублюватися з «Нашим краєм» на  місцевих виборах  2015 року. Дана політична сила, задля своєї присутності в органах місцевого самоврядування, попросту скупає голоси. Спочатку технологія масової скупки була більш витонченою і у жовтні 2015 року мала вигляд соціальної допомоги на покриття комунальних платежів. Та відчувши повну безкарність, вже через рік під час виборів об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині, партія «Наш край» у відкриту будує мережі скупки голосів і пожинає політичні плоди своїх справ.

Витрачаючи на виборчі кампанії мільйони гривень, Валерій Давиденко намагається монополізувати політичну владу на Чернігівщині і будь за що усунути від  влади в області Владислава Атрошенка та його бізнес-партнера губернатора Валерія Куліча. Очевидно, що за ширмою даної політично-позиційної боротьби, стоїть банальний розподіл фінансових потоків та розвиток власного бізнесу Давиденка.  Питання лише в тому, чи потрібна Чернігівській області така влада ?

Іван КОНОНЕНКО

Антикор

Мамин синок Давиденко або великий бізнес мами депутата БПП, замміністра уряду Януковича та його розкішні іграшки обновлено: 12 января, 2017 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий