Люстрований Атаманюк знову рветься у податкову?

Юрий Атаманюк

Юрий Атаманюк

Під час виступу Михеїла Саакашвілі на Антикорупційному форумі в Києві у першому ряду сидів Юрій Атаманюк, перший віце-президент лобістської громадської організації «Асоціація платників податків України». Він прийшов на форум з другом майбутнього прем’єра, послом Гріголом Катамадзе, який є президентом цієї громадської організації. Саме їх, членів своєї команди, Саакашвілі закликав «об’єднати громадські та політичні сили, які готові боротися за очищення влади». У повітрі літало недосказане: боротися… і займати очищені місця у владі!

Цікаво, чи відомо Саакашвілі, що пан Атаманюк – невдалий кадровий вибір для очищення влади? Звісно, самопіаром займатися він вміє, навіть виступав на парламентських слуханнях, повторюючи тези Саакашвілі про «горіхову мафію». Однак ніякі старання виглядати борцем за очищення влади не допоможуть соратнику Катамадзе змити велику пляму на його репутації: Атаманюк Юрій Анатолійович не має права протягом наступних 10 років займати державні посади, оскільки він підпадає під люстрацію за даними Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Адже з 2011 по 2015 рік, у роки нахабного грабунку українців режимом Януковича, він працював першим заступником начальника Головного управління податкової міліції ДПС України.

атаманюк

І справа не тільки в тому, що Атаманюк служив диктатору. Він ще й нажив корупційним шляхом значні статки, будучи причетним до всіх гучних «маскі-шоу» тих часів. У інтернеті пишуть про мільйонні «відкати». Не дивно, що журналісти знайшли «нажите непосильною працею» за 20 врожайних років орання податкової ниви: маєток в елітному селищі Романків під Києвом, розкішні машини сім’ї, аграрний бізнес дружини та агентство нерухомості її батька, яке відкрилося одночасно із тим, як Атаманюк став першим замом у главку податкової міліції.

Чесно заробити все це кар’єрний податківець не міг. Офіційні доходи не дозволили б. Однак в Інтернеті можна почитати багато різних версій походження капіталу Атаманюка.

Кажуть, наприклад, що, керуючи податковою Ватутінського району Києва, у 2002 році Атаманюк мав бізнес із продажу «наліво» автомобілів зі штрафплощадки у змові з ДАІшниками та чиновниками районної адміністрації. Прокуратурою району було порушено кримінальну справу, яку потім тихенько спустили на гальмах.

Також кажуть, що Атаманюк у 2008 році фігурував у списку високопоставлених корупціонерів, який готувало для президента Ющенка Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Як зазначалося в публікації, Атаманюк Юрій Анатолійович, заступник начальника УПМ ДПА у м. Києві, покриває протиправну діяльність підлеглих, своїми діями умисно створює перешкоди у діяльності спецпідрозділів БКОЗ СБУ. Заслуговує на увагу той факт, що пізніше з багатьох передруків цього списку прізвище Атаманюка було тихенько і явно не за дешево «підчищене».

Вказують і на причетність Атаманюка до корупції навколо акцизів на алкоголь і тютюн у той час, коли він керував податковою міліцією на національному рівні. Стверджують, що він у змові з екс-міністром МВС Захарченком та бізнесменом Чеботарьовим організував виготовлення контрафактних горілчальних виробів, контролював спиртові заводи і отримував відкати з кожної виробленої пляшки. До тих, хто не гнав наліво спирт і не платив хабарі, направляли силовиків.

Коротше кажучи, Атаманюк заробив собі реальний строк. Дивно, що він досі не під слідством і замість ходіння на допити шукає шляхи обійти закон про люстрацію та знову очолити податкову.

Атаманюку пощастило в тому, що «грузинська команда» нерозбірлива у кадрах. Саакашвілі – стратег і оратор, його друг Катамадзе спеціалізується на міжнародній торгівлі. Їм потрібні виконавці, готові робити брудну роботу, перетрушувати податкову систему під гаслами реформ і боротьби з корупцією. Парадоксально, але люди, які в телевізорі виглядають птахами високого польоту, дозволили одіозному корупціонеру пошити себе в дурні. Пригріли зміюку в своєму найближчому оточенні. Репутаційні наслідки не забаряться.

А хто знає, скільки ще пройдисвітів буде спіймано на відволіканні громадськості від своїх махінацій модною нині антикорупційною риторикою? Схоже, ім’я їм – легіон!

 

Олесь Бойкий для SKELET-info

Добавить комментарий