«Люди Сороса, Саакашвілі та Яценюка»: хто обиратиме голову АРМА

В четвер, 12 березня, Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на своєму засіданні обере трьох представників Верховної Ради до Комісії з відбору кандидата на посаду Голови АРМА (Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів).

Всього на конкурс подалось 10 кандидатів, їх перелік тут. Наразі з цієї десятки дві третини – це представники грантівських проектів, які фінансуються чи мали стосунок до фонду «Відродження» Сороса.

Головним претендентом до Комісії називають Сергія Миткалика, виконавчого директора ГО «Антикорупційний штаб». Його просуває Віталій Шабунін з Центру протидії корупції (ЦПК) та заступник Комітету ВР Галина Янченко.

У Шабуніна Миткалик до березня 2017 року був юристом. А Янченко до депутатства була головою правління ГО «Антикорупційний штаб», який зараз представляє Миткалик. Протекцію Миткалику складе й голова парламентського антикорупційного комітету Анастасія Красносільська, також виходець з ЦПК Шабуніна та друг самого Шабуніна – представник фракції «Голос» та перший заступник Комітету Ярослав Юрчишин (раніше голова Transparency International).

Іншим кандидатом від ВР до Комісії з обрання голови АРМА активісти протягують журналістку спорідненої структури ЦПК – Громадської організації «Наші гроші» Дениса Бігуса – Аліну Стрижак.
Навіщо журналіст без знань законодавства, але з великими амбіціями до управління чужим майном йде до АРМА на співбесіді Аліна Стрижак пояснити не змогла.

Третім претендентом до Комісії парламентський Комітет хоче обрати адвоката Тараса Бойка, друга та соратника Міхаела Саакашвілі, який працював з ним в Одеський період політичного життя.

Після репутаційної втрати в НАБУ, САП та ДБР, активісти хочуть протягти до АРМА свого директора. І під виглядом боротьби з корупцією хочуть очолити її, обсівши Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Саме серед тих, хто хоче очолити АРМА, а зараз увійти до Комісії від Ради є соратниця екс-прем’єра Арсенія Яценюка та міністра юстиції Павла Петренко – адвокат Тетяна Козаченко, яка у період прем’єрства Яценюка в Мінюсті Петренка очолювала Департамент люстрації. Наразі останнього часу побільшало інформації по повернення команди Арсенія Яценюка у велику політику.

Зараз т.в.о. Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів є Віталій Сигидин.

Олег Бойко

Антикор

«Люди Сороса, Саакашвілі та Яценюка»: хто обиратиме голову АРМА обновлено: 11 марта, 2020 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий