Як Гонтарєва буде упрошувати російські банки залишитися в Україні

гонтарева

Валерия Гонтарева

Керівник російського ВТБ заявив, що в Україні економіки нема, а тому, що можна робити в Україні, він не розуміє і подумує про вихід з нашого ринку. Але це зовсім не означає, що російські банки скоро підуть

Перш ніж писати про сценарії для російських банків, треба чітко розуміти, що поява тут четвірки крупних банків ВТБ, Сбербанка, ВЕБа (Промінвестбанк) і Альфа-банку — це не лише економіка. Це геополітика і величезна мережа для шпигунської роботи ФСБ (перш за все це масиви баз даних і головне — боржників).

Але повернімося до заяви керівника ВТБ Андрія Костіна. Він натякнув, що готовий продати банк. Ні для кого не секрет, що продати зараз банк — це утопія. Він нікому не потрібен, особливо зважаючи на діяльність НБУ. Тому продати банк можна лише «за політичними мотивами», коли в РФ призначать покупця. Але такий сценарій є сумнівним з огляду на те, що в Росії і так глобальні проблеми в економіці, а тому купувати ВТБ-Україна практично нікому. Тому, заява Костіна — це або непродуманий хід (таке теж  трапляється) або відображення певного стратегічного піар-рішення. Якщо це непродумана заява, то надалі ця тема буде просто поставлена в «стоп-лист» і піарники спробують цю історію просто замовчати.

Якщо ж це піар-рішення, то для нас важливо зрозуміти, що чекати далі. Перш за все важливо розуміти, що головним слухачем тирад про збитки банків є не Гонтарєва і не Порошенко, а Володимир Путін. Саме йому треба пояснювати в чому проблема і ВТБ, і Сбербанка і ВЕБа. І саме він віришуватиме терпіти збитки чи не терпіти.

Проте, внутрішньоросійські розклади нас не повинні особливо хвилювати. Куди важливіше — як буде поводити себе НБУ, яке за часи Гонтарєвої проявляло неймовірну лояльність до російських банків і нещодавно навіть виділило рефінансування Промінвестбанку (і це при тому, що ВЕБ входить в санкційний список США).

Можна з великою долею імовірності говорити, що базовий сценарій на наступні місяці наступний: росіяни публічно розповідають про те, що терплять збитки, а НБУ кулуарно упрошує їх не йти з ринку, бо на всіх грошей в фонді гарантування вкладів немає. При цьому росіяни будуть говорити, що ми не кинемо наших вкладників і всі гроші будуть виплачуватися до копійки.

В результаті ми отримаємо прекрасну історію, коли є «чесні і порядні росіяни» та недолугі українці, які валять свою ж економіку.

Куди логічніше було б ще рік тому не «чистити» українські банки, не валити працюючий Хрещатик і не добивати Приват, а по-тихому вивести росіян. Але цього Гонтарєва не може і не хоче робити. В її планах — залишити кілька європейських банків, всі російські і пару своїх. А тому вона буде просити росіян залишитися.

Деловая столица

Добавить комментарий