Корупційний тендер від Міноборони

міноборони

14 жовтня 2014 року було призначено нового міністра оборони України. Багато людей сподіваються на позитивні зміни у роботі міністерства з приходом Полторока С.Т., в тому числі люди сподіваються на вирішення старих проблем із закупівлею міністерством необхідних товарів для забезпечення армії.

Всі добре пам’ятають як “ефективно та швидко” використало оборонне відомство зібрані народом кошти на потреби української армії. Хоча, я відомо, закупити все необхідне для бійців АТО чиновникам у погонах і досі не вдалося.
Але як показує досвід, зміна керівника відомства аж ніяк не вирішує проблем відомства, особливо у ситуації із тендерними закупівлями. І все тому, що джерело корупційних схем знаходиться на рівні нижчому за очільника міністерства.
Тому, поки міністр роздумує над проблемами глобальними, на кшталт реформування та обороноспроможності, його підлеглі тихо та оперативно продовжують отримувати зиск з торгів, що проводяться міністерством.
Яскравим прикладом таких бюджетних розпилів є закупівля медичного обладнання військово-медичним департаментом Міноборни (МО). Деякі можуть подумати, що чиновники не посміють заробляти на здоров’ї військових, але насправді, як раз у сфері медицини чиновники МО мають найбільший зиск.

Як стало відомо, військово-медичний департамент МО на чолі з Андронатієм Віталієм Борисовичем запланував закупівлю медичного обладнання на суму більше за 30 млн. гривень. І все було б добре, якби тільки технічне завдання не було прописано так, що тільки одна конкретна модель конкретного виробника зможе відповідати вказаним параметрам. Ба більше того, саму процедуру закупівлі планують провести як закупівлю у одного учасника, посилаючись на відсутність конкуренції. І це при тому що на ринку України присутні більше сотні виробників різноманітного медичного обладнання, а компанії що продають обладнання і того більше. Виникає питання чи дійсно з усього великого числа торгівельних компаній лише одна може поставити обладнання за найвигіднішою для держави ціною? І чи дійсно військово-медичний департамент провів аналіз ринку медичних товарів? Викликає сумнів у той факт, що ніхто більше із великого числа дистриб’юторів медичного обладнання не запропонував департаменту МО свій варіант обладнання. Чим же такий особливий той один учасник, що так зацікавив керівника військово-медичного департаменту В. Андронатія, що той віддав весь виділений бюджет одній компанії.
На персональний інтерес В. Андронатія у закупівлі вказує не лише вид тендерної процедури, а й параметри технічного завдання. Так, за словами очільника департаменту, технічні параметри були складені лікарями, але іноді викликає подив такі пункти як «вага апарату не більше 50 кг», «обов’язкове русифіковане меню користувача», «розміри не більше 20/8/4 см» чи «енергоспоживання апарату не більше 300 В». Виникає питання, яким чином лікарі вираховували такі точні межі характеристик апарату, чому саме не більше 50 кг чи не більше конкретних габаритних розмірів? І невже якщо апарат буде важити 51 кг, то лікарі не зможуть з ним працювати, або якщо меню користувача буде українською мовою? І чого взагалі такі не суттєві для медичної роботи характеристики включені до технічного завдання тендерної документації? Відповідь проста: пройти тендер має лише конкретне обладнання конкретного виробника, інакше В. Андронатій не отримає того такого бажаного зиску.

минобороны

А тепер щодо конкретики:

1) Параметри монітору пацієнта високого класу, які вказані в медико-технічних вимогах, чітко вказують на конкретного виробника обладнання, монітор пацієнта компанії виробника Philips, модель IntelliVue MP50, а саме: 6-хвилинна оксикардіореспірограма (OXYCRG), наявність порту для підключення кабелю синхронізації дефібрилятора. Такими особливостями конструкції та параметрами, на нашому ринку медичного обладнання, володіють лише апарати компанії Philips (США).
Таким чином, вищенаведене, підтверджує факт порушення правил проведення конкурсних торгів і упередженість при складанні медико-технічних вимог, що категорично унеможливлює процес легальної участі інших учасників
2) Параметри монітору пацієнта, які вказані в медико-технічних вимогах, чітко вказують на конкретного виробника обладнання, монітор пацієнта компанії виробника MINDRAY, модель Passport V, а саме: друк міліметрової сітки, можливість вибору кольорів для відображення кривих і відповідних параметрів, не менше 16 кольорів, можливість повної зупинки кривих для детального перегляду в окремому вікні, зміна необхідного параметра безпосередньо з сенсорного дисплея. Такими особливостями конструкції та параметрами, на нашому ринку медичного обладнання, володіють лише апарати компанії MINDRAY (США).
Знову ж таки, вищенаведене, підтверджує факт порушення правил проведення конкурсних торгів і упередженість при складанні медико-технічних вимог, що категорично унеможливлює процес легальної участі інших учасників.
3) Параметри портативного апарату ШВЛ з модулем кисневої підтримки на переносній платформі, що наведені у медико – технічних вимогах для участі у конкурсних торгах, чітко вказують на конкретну модель виробника WEINMANN (Німеччина), модель MEDUMAT Standard a з модулем Oxygen, для кисневої терапії.
Підтверджує вищевказане модульна структура портативної системи ШВЛ збудованої на переносній платформі, а саме: не потребуюча обслуговування літієва батарея 3,6 В; 5,2 А, управління за часом з обмеженням тиску та постійним об’ємом. Такими особливостями конструкції та параметрами, на нашому ринку медичного обладнання, володіють лише апарати компанії WEINMANN (Німеччина).
І вкотре вищенаведене, підтверджує факт порушення правил проведення конкурсних торгів і упередженість при складанні медико-технічних вимог, що категорично унеможливлює процес легальної участі інших учасників
4) Параметри реанімаційної системи з портативним апаратом ШВЛ, дефібрилятором монітором та модулем кисневої підтримки на одній платформі, що наведені у медико – технічних вимогах для участі у конкурсних торгах, чітко вказують на конкретну модель виробника WEINMANN (Німеччина), модель MEDUCORE Standard з модулем ШВЛ MEDUMAT Easy CPR.
Підтверджує вищевказане модульна структура реанімаційної системи з портативним апаратом ШВЛ, дефібрилятором монітором та модулем кисневої підтримки, збудованої на переносній платформі, а саме: час аналізу ЕКГ 8 сек, площа поверхні електродів – 86 см2 (дорослі), режим CPR (СЛР) має голосові підказки на російській мові, метроном, виконання примусового вдиху. Такими особливостями конструкції на нашому ринку медичного обладнання, володіють лише вироби компанія WEINMANN (Німеччина).
І у даному випадку також вищенаведене, підтверджує факт порушення правил проведення конкурсних торгів і упередженість при складанні медико-технічних вимог, що категорично унеможливлює процес легальної участі інших учасників.
Порівняльна таблиця обладнання, під яке прописано технічне завдання і його вартість порівняно з іншими виробниками додається. Зважаючи на цей перелік можна зробити висновок, що технічне завдання повністю прописане під обладнання, що постачає лише одна конкретна компанія – ТОВ “КСЕНКО”.
Найгірше у цій ситуації те, що військово-медичний департамент проведе ці торги по переговорній процедурі, і громада так і не дізнається, що там на-справді купило МО: яка якість того китайського обладнання, скільки грошей за нього буде сплачено, і чи буде воно взагалі допомагати лікувати наших військових…

А що, власне, стосується самої компанії «КСЕНКО», то в минулому році вона «засвітилася» у кримінальному провадженні через постачання до однієї з донецьких лікарень (а сама компанія донецька) низькоякісного китайського обладнання, яке видавала за коштовне іноземне, що спричинило значні збитки державі.
Порівняльна таблиця обладнання, під яке прописано технічне завдання і його вартість порівняно з іншими виробниками.

 

Материал пришел в рубрику Прислать СКЕЛЕТа”
SKELET-info

2 comments for “Корупційний тендер від Міноборони

 1. reachemtrans@meta.ua
  22.11.2014 at 07:30

  Видавництво явно заказного проросийського типу лье брутальні необосновані, сфабриковані дези на адресу особливо важливого питання яке на мою переконливу думку заважає москалям отримати перемогу в експансії і агресії в Україні.Чому?
  Тому, що є два шляхи поповнення резерву АТО. Перший не допускати втрат на полі боя. Для цього нічого не зроблено. Тоб-то градами бьютб наших хлопців, протидії ніякої.Ніхто з трьох Міністрів Президент Премьер ничого не зробили. А вот другий шлях поповнення резервів це повернення до строю поранених. Скажить хто крім цієї вельмішановної, поважної, інтелигентної працьовитої людини щось зробив для Держави. Хто забезпечив обладнанням, навчанням на Заході, в НАТО фахівців, хірургів, які зробили безличь операцій. Перша втрата настає після поранення від болевого шока. Хто зумів виготовити шприц тюбіки з обезболювальними речовинами і таке інше. Люди розуйте очі.З Андронатієм служив 10 років сам фінансист, якщо шось не так купили посадить МАрка він керує всі роки фінансами а Андронатія повернить нашої Державі Хай лікує наших воїнів

  • Егор
   28.11.2014 at 12:25

   Ой не смешите! Это вы про Андронатия порядочный написали?
   3я семья любовница и куча бабла у полковника медслужбы, это выназфваете порядочность?
   Може как доктор он хороший, но вот как управленец – коррупционер и взяточник.

Leave a Reply