Корупційні руки «правоохоронців» добрались до Української національної лотереї

нац лотереяУкраїнська національна лотерея єдина з трьох гравців на ринку країни, власником якої є громадянин України, і якій довіряють мільйони українців.

УНЛ – підприємство зі 100% іноземними інвестиціями. З жовтня 2015 року власником підприємства є Кіпрська Компанія “Пірсум Сервісиз Лімітед” (Pirsum Services Limited), а кінцевим бенефціарним власником є – громадянин України Сергій Піндич. Безпосереднє відношення до діяльності лотереї має почесний консул Республіки Філіппіни в Україні Валерій Коваленко (Сергій Піндич є його помічником), у власності доньки якого – Яни Коваленко, перебуває сам офіс компанії.

Діяльність підприємства вважається найуспішнішою, навіть в умовах кризи, що не змогло зостатись без уваги «голодних правоохоронців».

З початку грудня 2015 року генеральний директор УНЛ Андрій Бочковський намагається привернути увагу громадськості до тиску, який з усіх боків почали чинити працівники прокуратури, адже ці дії спрямовані виключно на рейдерське захоплення компанії та направлені головним чином на заміну діючих власників – більш зговірливими.

На підтвердження позиції Андрія Бочковського свідчать самі факти.

Корольовським районним судом міста Житомира, під контролем і за проханням прокуратури, 10.11.2015 винесено незаконне рішення, за яким громадянин Швейцарі? Пітер Рудольф Шетті, про існування якого стало відомо лише з вказаного рішення суду, набув право власності на підприємство «Українська національна лотерея».

Цю першу спробу зміни керівництва допущено не було.

Проте, вже 16.12.2015 підприємство було покарано – цілий день тривали обшуки в офісі.

Як стало відомо пізніше, прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за фактом шахрайства та зловживання службовим становищем керівниками УНЛ, і саме в рамках цієї справи проведено обшуки.

Вже за розмовою при закритих дверях з’ясувалось, що організували всі ці справи з метою подальшого отримання щомісячного прибутку від доходів УНЛ пан Генеральний прокурор Віктор Шокін за домовленістю з В.о. начальника головного управління «К» СБУ Павлом Демчиною, а їх ідейним натхненником став скандально відомий, колишній заступник Генерального прокурора часів Яреми – Анатолій Даниленко, який навіть після звільнення не полишив свої тіньові напрацювання в сфері корупції та продовжує співпрацю у цій сфері вже з діючим Генпрокурором.

Дивна ситуація, генеральною прокуратурою гучно заявлено, що всі справи, підслідні Антикорупційному бюро передані Артему Ситнику, чому ж справа по Українській національній лотереї (підслідна НАБУ) не передана, та ще й на відміну від справ по Майдану, так активно розслідується, співпадіння?

Вказана ситуація, наче вирвана з історії 90-х років, банальне, пряме, незавуальоване захоплення підприємства, що б отримувати «долю» за «кришування». Зрозуміло, що в силу віку пан Шокін просто не знає інших методів і все рубає сокирою, Даниленку без різниці як вони будуть реалізовувати його ідею, але ж Демчина мав би бути більш вибірковим в методах.

Найгірше, що ми починаємо звикати до таких випадків, а він показовий – НАБУ підконтрольне Генеральному прокурору, який продовжує радянські традиції і методи як в тиску на бізнес, так і в тотальному контролі над правоохоронними органами.

Олесь Собко, для ”ОРД”

Добавить комментарий