Київські чиновники визнали переможцем аукціону учасника із податковим боргом, ще й переплативши йому 151 тисячу гривень

хозтовары16 грудня 2016 року Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради, за результатами аукціону, який відбувся 2 грудня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Гренландія» на закупівлю мила, засобів мийних та засобів для чищення. Вартість товару склала 549 612,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь дев’ять учасників: ТОВ «Укрнеохім», ТОВ «Глобал-Органік-Груп», ТОВ «Благодарочка», ТОВ «Орбіта ДС», ТОВ «Мій офіс», ТОВ «Гренландія»,ТОВ НВФ «Юмікс ВДВ», ТОВ «Капрі-Трейд» та ТОВ «Укртрансінвест-Сервіс».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Укрнеохім» – 122 543,00 гривень, яка виявилась на 427 069,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Однак, пропозиція учасника була відхилена у зв’язку із наданням документів тендерної пропозиції іншого ніж учасника підприємства, також не було надано документів, що підтверджують повноваження посадової особи учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Глобал-Органік-Груп» – 397 856,50 гривень, яка виявилась на 151 755,50 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Вказана пропозиція також була відхилена через відсутність підтвердження терміну дії висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на засіб для чищення універсальний та мило господарське.

Слід зазначити, що вказані висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на відповідні предмети закупівлі містять необхідну інформацію щодо терміну їх дії. В наданих документах зазначено про те, що вони є дійсними на період терміну дії відповідних державних стандартів та технічних умов.

Вищезазначене свідчить про те, що замовник не приділив достатньої уваги при розгляді тендерної документації учасника та як наслідок безпідставно відхилив найбільш дешеву пропозицію.

За допомогою аналітичної платформи «YouСontrol» -https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/36196836/, яка займається дослідженням та моніторингом станом українських компаній та бізнес-розвідкою, Громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що переможець торгів – ТОВ «Гренландія» засновано ще у вересні 2009 року із статутним капіталом 52 500,00 гривень. Єдиним засновником та директором підприємства є деякий Пономаренко Олександр. Підприємство почало брати участь в державних закупівлях тільки з березня 2016 року.

Варто також зазначити, що станом на сьогодні, підприємство має податковий борг.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

Верховенство права

Leave a Reply