Група Єремєєва може стати партією

https://photo.unian.net

Що відбувається з групою загиблого бізнесмена, якій з Банкової спустили Довгого

Схоже, в найближчий час, депутатську групу «Воля народу» чекають внутрішні «реформи» та переформатування. Створена покійним Ігорем Єремеєвим группа переросте в партію та отримає кілька нових нардепів. Про такі зміни  неофіційно розповідають самі учасники ВН.

Натомість у кулуарах парламенту продовжують наполягати, що з політичної сили, навпаки, вийдуть 3-4 парламентарів, а решта учасників уже давно розділені на дві групи впливу, а тому перебувають на межі розпуску.

INSIDER спробував з’ясувати, яка ситуація в депутатській групі та, чи проводять з ними консультації на випадок переформатування коаліції.

У кінці минулого пленарного тижня в кулуарах Верховної Ради заговорили про можливе поповнення парламентської більшості нардепами від «Волі народу». Мова йшла про трьох депутатів, які нібито, вирішили вийти з групи, тим самим поставивши її перед можливістю розпуску та необхідністю приєднатися до інших політичних сил.

Варто нагадати, що на початку діяльності парламенту «Воля народу» нараховувала 21 народного депутата. В основному, це були мажоритарники-бізнесмени, які збиралися навколо покійного Ігоря Єремєєва.

Так, після виходу з політичної сили нардепів Володимира  та Віктора Бондаря, саме він ухвалив рішення долучити до її складу екс-командира добровольчого батальйону «Айдар» та екс-радикала Сергія Мельничука. Більше того, під час скандалу з Сергієм Мельничуком саме покійний Єрємєєв встав на захист «айдарівця» попри всю контраверсійність його особи.

«Ігор вирішував усі політичні та організаційні питання, він був справжнім стовпом групи. Більшість учасників прийшли саме з його подання, а його бізнес партнери взагалі не надто фанатіли від політики та опинились в парламенті лише на особисте прохання Єрєємєва. Він же визначав політичний курс та спрямування групи, хоча там зібрались доволі самодостатні та фінансово незалежні особистості», — розповів на умовах анонімності один із депутатів групи.

Власне, саме через чітку асоціацію «ВН» з її керівником, після його трагічної смерті багато хто чекав на розпад групи.

У «післяерємеєвський» період в кулуарах парламенту говорили, що нардепи провели кілька зустрічей та перемовин, зокрема щодо вступу до депутатської групи «Відродження» (злиття груп обговорювалось ще на початку роботи парламенту) та президентської БПП.

Але злиття не відбулося. За доволі короткий час, представники «Волі народу» повідомили про те, що жоден її учасник не збирається нікуди виходити, а формальним лідером було обрано Ярослава Москаленка.

Згодом до «Волі народу» приєднався депутат, що йшов за списком «Самопомочі» Андрій Немировський та одіозний Олесь Довгий.

«Щодо останнього були тривалі дискусії. Не всі члени групи хотіли, аби Довгий асоціювався із ВН. Політична сила молода, майже всі її учасники формують свій імідж не як загальнонаціональний, а на місцях, тобто на своїх округах, а Довгий має доволі нехорошу репутацію. Однак, саме йому випала роль бути зв’язковим з Банковою та залучати до політичної сили нових депутатів», — розповів виданню той самий депутат.

Цікаво, що ще за місяць до приходу Довгого в групу, його появу там анонсували журналістам INSIDER на Банковій. Таким чином, Банкова зробила групу ще більш лояльною до себе.

«Переговорною ланкою  від АП негласно виступає Березенко. Для Довгого Березенко фактично «партнер», адже саме він неформально очолював його виборчу кампанію у 205 окрузі», — кажуть у ВН.

Як розповіли одразу кілька депутатів ВН, сьогодні Олесь Довгий значно зростив свій вплив у групі та є одним із її ключових гравців, хоча й непублічно.

Нещодавно до групи вступив ще один політик із фракції БПП, продюсер, Євген Рибчинський. «Причиною мого переходу стало те, що депутатська група не є партією, а отже дає своїм учасникам свободу вибору ідеології та самовираження. Усі депутати «Волі народу» абсолютно самодостатні, як у політичному, так і у фінансовому плані», — пояснив він свій крок.

Хоча дехто каже, що причиною переходу була образа на те, що Рибчинському не дали піти в мери Києва від  «Народного контролю».

Так чи інакше, Рибчинський скоріше за все, буде лояльним до Довгого, а не до спадкоємців бізнесу Єремєєва.

Крім продюсера у ВН чекають ще трьох новобранців.

«Прізвищ називати не буду, але у найближчий місяць, а може і скоріше, троє депутатів поповнять наші ряди», -поділився один з парламентарів. Більше того, за словами нардепів, своє бажання вийти із фракції та перейти до «Волі народу» висловили кілька нардепів БПП, однак через домовленості із Банковою та небажання сваритись із президентською політичною силою, ці рішення «пригальмували».

Суттєве покращення стосунків із АП, враховуючи, що «ВН» і раніше традиційно підтримувала усі голосування необхідні Президенту, було досягненно під час останніх переговорів.

«Із АП було домовлено сприяти один одному на виборах, підтримувати, тобто, де треба знімати, а де навпаки, виставляти своїх кандидатів. Відповідно представники «ВН» діяли по відношенню до кандидатур БПП. Деякі парламентські депутати групи підтримували цілу групу «протеже», тобто заводили у місцеві ради та адміністрації своїх людей. Так пройшла кампанія в Полтаві та Сумській області, де пройшли Молоток та Шаповал», — розповідає один із ключових депутатів групи.

Щодо можливого вступу в коаліцію, то сторони поки що продовжують гратися в негласну підтримку.

З одного боку, владі не потрібно постінойдбиватися від звинувачень за голосування «16 січня». З іншого, сама група залишається нейтральною і отримує свої електоральні зиски, адже не є однозначно провладною.

Дострокові парламентські вибори, за словами депутатів групи, не є визначальним аргументом у внутрішніх переформатуваннях, адже їх проведення, поки стоїть під знаком питання.

.» Рішення про створення партії нардепи планують ухвалити в кінці грудня, або після Нового року. Планується також і зміна назви, оскільки «Воля народу» не надто подобається її учасникам. Скоріш за все, політики повернуться до старого варіанту — «Суверенної України», хоча остаточного рішення з цього приводу не ухвалено

Ідеологом цієї частини роботи виступає Володимир Литвин. Саме він відповідає за інформаційне забезпечення.

Враховуючи домовленості із Банковою, новоспечена партія займе опозиційну позицію до Уряду та неопозиційну до президента.

Хоча ,виходячи зі своїх бізнес-інтересів, минулого парламентського тижня «Воля народу»  об’єднала свою позицію з «Батьківщиною» і «Самопоміччю». Зокрема, мова йде про підтримку законопроектів про зниження ренти на видобуток газу, про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, а також про скасування податку на пенсії.

Відкритим залишається і питання фінансування, нині парламентської групи, а в майбутньому партії. Нардепи «ВН» запевняють, що кожен з них є доволі » фінансово самодостатнім», а тому політична сила фінансується всіма учасниками в рівній частині.

«На сьогодні, бізнесмени групи й справді можуть утримувати її та фінансувати. Наприклад, значну підтримку Довгому надає мільйонер Ігор Воронов. Останній має спільну із Олесем фірму «ЄвроОфісБуд», — прокоментував депутат групи.

Однак, за інформацією INSIDER, деякі бізнесмени групи не планують продовжувати парламентську діяльність у випадку перевиборів.

За словами джерела у групі, на наступні вибори, можуть не піти Степан Івахів та Сергій Мартиняк. «Обоє хочуть повернутись до справ свого бізнесу та не планують балотуватись знову». Такий розвиток подій ставить під сумнів можливість фінансування групи лише зсередини, особливо враховуючи той факт, що перетворення на партію вимагатиме значно більших затрат.

 

INSIDER

Добавить комментарий