Город Южный вымыл свыше 4 миллионов гривен бюджетных средств через ООО Укргазификация Юг

2288381493 ноября 2014 года Управление архитектуры и градостроительства Южненского городского совета Одесской облати по результатам тендера заключило соглашение с ООО « Укргазификация Юг » на проведение реконструкции канализационного напорного коллектора в г. Южном. Стоимость сделки составила 21 917 544,00 гривен.

В конкурсе принимало участия 8 компаний:
1. ГП «Бу-2» ВАТ «Одестрансбуд», которое предложило за свои услуги 22 633 544,20 гр.
2. НВП «Техноцентр» сделало предложение за 18 906 997,20 гр.
3. ООО «Акваспецстрой» с ценовым предложением 23 867 334,00 гр.
4. ООО «Би Лайн Груп» оценилор свои услуги за 21 429 534,00 гр.
5. ООО « Укргазификация Юг » с оценкой 21 917 544,00 гр.
6. ООО «ВКП «Валди» сделало предложение за 24 498 764,40 гр.
7. ООО «Инвест-Монтаж», которое предложило за свои услуги 17 501 330,40 гр.
8. ЧП «Техноэнергобуд» с ценовым предложением 23 158 401,60 гр.

Предложение компании «Инвест-Монтаж», которое оказалось на 4 416 213,60 гривен дешевле от ценового предложения будущего победителя и самым экономически выгодным на данном тендере, заказчиком было отклонено, поскольку участником не было предоставлено расчет цены предложения конкурсных торгов на электронном носителе — CD диске.

Известно, что по действующему законодательству о госзакупках, устанавливать не предусмотренные законом требования к участникам, недопустимо, а иначе таковые расцениваются как дискриминационные условия.

Заказчик же пренебрег этими правилами, и определил победителя не исходя из наиболее экономически выгодного предложения, а руководствуясь иными критериями. В результате доступ к конкурсу получили предприятия, которые оценили свои услуги по самым высоким расценкам.

Нарушив принципы равноправия, добросовестной конкуренции и объективной оценки, конкурсный комитет создал условия для переплаты денежных средств из бюджета.

Общественная организация «Верховенство права» обратилась в компетентные органы с заявлением о проведении соответствующих проверок и привлечении виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим тексты заявлений.

____________________________________________________________________________

 

Прокурору Одеської області
Призу Андрію Андрійовичу
65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Начальнику Держфінінспекції в Одеській
області
Конєву Сергію Івановичу
65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83

Начальнику ГУМВС України в Одеській
області
Катеринчуку Івану Петровичу
65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12

14.02.2015 р.
№ 29/02-15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управління архітектури та містобудування Южненської міської ради 03.11.2014 р. уклала угоду з ТОВ «Укргазифікація Південь» на проведення реконструкції каналізаційного напірного колектору м. Южне від КНС № 1 (Старомиколаївське шосе, 22 у м. Южне) до станції БХО ВАТ «Одеський припортовий завод». Вартість угоди склала 21 917 544,00 грн.

Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 151960, ВДЗ № 58 від 06.08.2014 р.

Джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету.

Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 5/2 від 16.09.2014 р. в тендері приймали участь вісім компаній, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:
1. ДП «Бу-2» ВАТ «Одестрансбуд» — 22 633 544,20 грн.
2. НВП «Техноцентр» — 18 906 997,20 грн.
3. ТОВ «Акваспецстрой» — 23 867 334,00 грн.
4. ТОВ «Бі Лайн Груп» — 21 429 534,00 грн.
5. ТОВ «Укргазифікація Південь» — 21 917 544,00 грн.
6. ТОВ «ВКП «Валді» — 24 498 764,40 грн.
7. ТОВ «Інвест-Монтаж» — 17 501 330,40 грн.
8. ПП «Техноенергобуд» — 23 158 401,60 грн.

Згідно того ж протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, документи передбачені документацією конкурсних торгів, були наявні у всіх учасників процедури закупівлі. Однак, 10.10.2014 р. з’ясувалось, що згідно протоколу відхилення пропозицій конкурсних торгів № 5/3 пропозиції шістьох учасників вже не відповідали умовам документації конкурсних торгів, внаслідок чого вони були відхилені тендерним комітетом замовника з суто формальних причин.

Так наприклад, пропозиція ТОВ «Інвест-Монтаж», яка до речі пропонувала свої послуги по самій найнижчій ціні, була відхилена із-за того, що учасником не надано розрахунок ціни пропозиції конкурсних торгів на електронному носії – CD диску.
Тобто до оцінки було допущено пропозиції лише двох фірм, які на даному конкурсі пропонували свої послуги по найвищій ціні, це ДП «Бу-2» ВАТ «Одестрансбуд» та ТОВ «Укргазифікація Південь».

Не зважаючи на те, що єдиним критерієм оцінки була ціна заявки, учасника конкурсу із найнижчою ціновою пропозицією фактично безпідставно та формально було усунуто від участі у конкурсі.

За приписами ст. 16 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» Замовники у разі проведення процедур закупівель визначають такі кваліфікаційні критерії до учасників:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у тому числі власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;
наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами).

Встановлення інших критеріїв, надання розрахунків ціни пропозиції на CD диску законом не передбачено. А тому такі підстави не можуть вважатись поважними та достатніми для відхилення учасника від участі в закупівлі аби акцептувати дорожчу пропозицію.

Такими протиправними діями конкурсний комітет Управління архітектури та містобудування Южненської міської ради порушив принципи рівноправності, добросовісної конкуренції та неупередженої оцінки, що призвело до надлишкових витрат державних коштів на суму 4 416 213,60 грн.

Відповідно до преамбули ЗУ «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.

Сам факт проведення закупівлі за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.

Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

Вважаємо, що замовлення послуг за завищеними цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Згідно ст. 42 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Управлінням архітектури та містобудування Южненської міської ради Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.

2. Додатково ГУМВСУ у Одеській області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

 

Голова правління ГО «Верховенство права»

 

Верховенство права

Добавить комментарий