Голова Держрезерву Мосійчук хотів забезпечити армію неякісним дизпаливом “ОККО”

заправка бензинГолову Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука запідозрили у корупційних зв’язках з постачальником палива “ОККО”.

Нещодавно стало відомо, що Антимонопольний комітет заблокував та скасував результати скандального тендеру Держрезерву, згідно з якими “ОККО” мав поставити державі 17 тисяч неякісного дизельного палива.

Зокрема, АМКУ з’ясував, що дизельне паливо, запропоноване “ОККО” та погоджене В.Мосійчуком, не відповідає стандартам якості, заявленим в умовах тендеру.

Так, “ОККО” намагалося подати на участь у тендерній процедурі, по-перше, не всі передбачені документи, по-друге, спробувало продати ДП  із меншим терміном зберігання, і по-третє, намагалося запропонувати на тендер ДП зовсім іншого стандарту якості, аніж вимагалося Замовником.

Виправдовуючись, Голова Держрезерву В.Мосійчук під час  брифінгу заявив, що таким чином намагався зекономити державні кошти. Хоча насправді, мова може йти зовсім не про економію державних коштів, та чи можна взагалі економити на потребах українських військових, а про очевидні корупційні зв’язки державного службовця з комерційною структурою.

Адже очевидним є той факт, що В.Мосійчук, розуміючи наслідки своїх дій, погодив закупівлю неякісного дизельного пального на потреби держави, всупереч інтересам України.
В Європейських країнах, таким “зв’язкам” чиновників відповідні органи надають правову оцінку безпосередньо після їх виявлення та вживають заходів для відсторонення таких “патріотів”, які заради власних меркантильних інтересів, готові поставити під загрозу життя українців на передовій. В нашій країні Національне антикорупційне бюро поки що відмовчується, хоча є сподівання, що скандальний тендер Держрезерву не залишився поза увагою детективів. Разом з тим, волонтери та активісти, які обурені такими діями В.Мосійчука вже заявили, що не дозволять йому повторити подібні оборудки та вимагатимуть його звільнення з займаної посади.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба виявила неякісне пально на АЗК “ОККО”.

Євген Сиволап, Антикор

Добавить комментарий