Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський назвав Prozorro «механізмом шантажування державних компаній»

Генлиректор Укрпошти Смилянский розповідає про систему Прозорро. Скріншот з YouTube

Генлиректор Укрпошти Смилянский розповідає про систему Прозорро. Скріншот з YouTube

Про своє ставлення до системи Prozorro і про те як діє система державних закупівель в Укрпошті він розповів журналістам програми журналістських розслідувань «СТОП корупція». Відео з цією скандальною промовою розміщене в YouTube.

 

«На жаль, Prozorro це механізм шантажування державних компаній. На жаль, є дуже велика купа тендерів, в яких ми маємо складнощі виконання. Це і паливо, я це не приховую, тому що виграє компанія, яка з найнижчою ціною. Потім вони приносять папірці, що ціна на паливо на 10% піднялась. А потім можна розбавити це паливо водою десь в регіоні, і привезти щоб в мене траки [вантажівки] заглохли. А що я можу зробити? Я ж не можу за готівку придбати. Все, я можу тільки придбати в Prozorro», — розповів Смілянський.

«А є такі приводи коли компанія виграє, і я знаю що за цю ціну не можна постачати. Конечно можна — вони потім запрошують 20% хабаря від наших регіонів – щоб їм віддали там 20% хабаря — і тоді маржа встає на місце», — зізнався він.

«Є деякі речі, які просто пробити через Prozorro, наприклад, IT. Ви розумієте, якщо закупляти ІТ, то так як ви пропишете, то та компанія виграє» — поділився нюансами роботи з системою Prozorro Смілянський.

Далі гендиректор Укрпошти розповів цікаву історію, як він тричі проводив тендер на закупівлю вантажівок.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на початку 2016 року Укрпошта отримала від Всесвітнього поштового союзу 1,1 млн доларів на закупівлю 24 вантажних автомобілів. Втім, коли 1 липня 2016 Смілянський став гендиректором Укрпошти, він одразу скасував призначені ще до його приходу торги на ці авто, тому що за його словами, «умови тендеру були прописані під китайську вантажівку «Фотон»». Після цього торги проводилися тричі, і врешті-решт було вирішено закупити таки «Фотон». Причому договір з компанією, яка постачає ці авто, було підписано 27 грудня, а їх поставка мала відбутися до 30 грудня 2016 року.

Нагадаємо, місячна зарплата гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського — 333 тисячі гривень. Його заступник Олександр Наход, який відповідає за закупівлі і який раніше працював директором ДП «Prozorro», має оклад 153 тис грн. на місяць. Також щомісяця він отримує премію – за листопад вона складала 60% від окладу, за жовтень 80%.

 

Ольга Обашидзе, для SKELET-info

 

Также будет интересно почитать:
Оценочная компания «Аргумент» представила неправдивые документы на тендер по оценке имущества «Укрпочты»
Афера Укрпочты с закупкой компьютеров тянет на уголовное дело

1 comment for “Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський назвав Prozorro «механізмом шантажування державних компаній»

    Добавить комментарий