Думчев і «порошенківець» забудовують заповідник у центрі Києва

7f2a950-lejpcyzka285В охоронній зоні заповідника «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» незаконно забудовують вали Київської фортеці.

Про це йдеться в розслідуванні Аліни Стрижак у телепрограмі «Наші гроші (ЗІК)».

З 22 січня 2015 року на будівництво в охоронній зоні заповідника Київрада ввела мораторій.

Але через 5 днів після мораторію, на вулиці Лейпцизькій, 13, де і проходять давні захисні вали, компанія «Київміськбуд» отримала дозвіл Держархбудінспекції на будівництво висотки.

 

Будівництво на Лейпцизькій. Скриншот з відео

Будівництво на Лейпцизькій. Скриншот з відео

Будує на земельній ділянці ТОВ «Мрія-плюс», власниками якої є мати Сергія Думчева (кандидата-«носорога» на виборах мера Києва) та Інна Журба (партнерка бізнесмена Сергія Шахова, який організовував виборчу кампанію Петра Порошенка у Луганську).

Думчев не приховує, що насправді «Мрія» належить йому і Шахову.

«В 2003 році ми купили «Мрію» 50 на 50 з Борисом Броншейном. Потім він (Бронштейн – авт.) продав свою долю Шахову, з ним у мене ніколи не було фінансових суперечок, цього цілком достатньо для партнерства», — сказав Думчев.

«Київміськбуд» запевняє, що «Думчев і Шахов» передали їм всю документацію, і за нею будівництво розташоване не на валах і не підпадає під мораторій.

Однак показати дозволів не можуть – мають лише застарілі документи, ще 2007-го погоджені Державною службою з питань національної культурної спадщини, які викликають багато сумнівів.

Червоним позначено лінію історичних валів. Скриншот з відео

Червоним позначено лінію історичних валів. Скриншот з відео

За словами столичного архітектора Олега Гречуха, тут не була суміщена топозйомка 1925 року Києва з реальною топозйомкою на момент розробки цього документу, щоб точно визначити межі валу.

«І навіть за тими межами, які показано на цій топозйомці, досить невисокої якості, все рівно видно, що у межах ділянки проходить вал. Але якби автори цієї роботи ще би додали сюди дослідження історичної карти від 25 року, то вони би виявили, що ці межі валу займають ну майже ⅓ ділянки, на якій будується зараз будинок», — наголосив Гречух.

Контролювати, як забудовники дотримуються мораторію, має комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. До її складу входить Юрій Зубко – керуючий справами ПАТ «ХК «Київміськбуд». Він і є яскравим порушником цього мораторію, і не тільки його.

Згідно з генпланом, на Лейпцизькій, 13 дозволяється будувати не вище 27 метрів, тобто до 9 поверхів.

Паспорт будівництва

Паспорт будівництва

Але насправді зводять 17-поверхівку.

Згідно з проектом 2008 року майстерні «М.Дьомін» поверхів мало бути взагалі 22. У «Київміськбуді» кажуть, що будівлю знизили на 5 поверхів, але замість однієї секції будують три. Щоправда, перепогодження проекту не проводили.

Мінкультури каже, що дозволу на проведення земляних робіт по Лейпцизькій, 13 не давало. Більше того, Мінкульт ще у грудні 2014 року звертався до Генпрокуратури з вимогою зупинити будівництво, яке на той час взагалі велось без жодних дозволів.

Ділянка по Лейпцизькій, 13 охороняється містом вже майже 40 років. З того моменту, як 1979 року Київрада визначила межі історико-культурних заповідників і охоронних зон пам’яток історії і культури Києва.

У 2002 КМДА ще раз прописала ці межі, з урахуванням змін назв вулиць. А з 2011 Лейпцизька, 13 охороняється не лише містом, а й державою: Мінкульт відніс її до охоронної зони заповідника.

 Фото з сайту "Київміськбуду"

Фото з сайту «Київміськбуду»

Коли «Київміськбуд» почав будівництво, історико-містобудівне обґрунтування  «Мрії-плюс» було застарілим. На це мав би звернути увагу головний архітектор Києва Сергій Целовальник, коли в 14-му році видавав містобудівні умови. Але він заплющив на це очі.

На сайті «Кивміськбуд» рекламує будинок на Лейпцизькій, 13 як житло бізнес-класу з прекрасними видами з вікон на Печерську Лавру та Дніпро.

В реальності ж мешканці більшості квартир спостерігатимуть з вікон стіни сусідніх офісів, які вже є і ще зводяться на відстані приблизно 10 метрів.

 До двох сусідніх будинків по 10 м. Скриншот з відео


До двох сусідніх будинків по 10 м. Скриншот з відео

Крім того, на сусідньому даху стоїть газова котельня. За словами фахівців, її викиди будуть спрямовуватися при певному напрямку вітру на квартири житлового будинку.

На додачу у паркінгу – менше місць, ніж квартир, тож у тупикова вулиця Лейпцизька скоро перетвориться на суцільну стоянку.

Вікна у вікна із житловим будинком на Лейпцизькій, 13 зводиться 9-поверховий офісний центр. Він так само зводиться без дозволів за адресою Лейпцизька, 15.

Власник ділянки – ПАТ «Діпробудмашина». Голова наглядової ради товариства – Вадим Григор’єв, який до 2004 року володів меблевою компанією «Меркс» разом із Валерієм Хорошковським. Наглядову раду ПАТ також складають представники «Мерксу».

На будівництві не було навіть паспорту об’єкта.

У 2005 році на Лейпцизькій, 15 розробили проект 9-поверхової адміністративної будівлі і 1-поверхової їдальні. Проект погодили. Проте після дозволу ДАБІ на їдальню, на її місці почав рости офісний центр.

У «Діпробудмашині» запевняють, що мають дозвіл Мінкульту на будівництво, але знайти його не можуть.

Крім того, наразі  «Діпробудмашина» судиться з містом за інфраструктурний внесок.

Забудовник має платити місту за використання мешканцями будинку навколишньої інфраструктури. І розмір оплати напряму залежить від масштабу будівлі. Компанія заплатила за 1-поверхову їдальню, а звела багатоповерховий цех.

Нині компанія намагається через суд отримати довідку, що вже заплатила місту за будівництво достатньо. Якщо їй це вдасться, то Київ більше не отримає від неї ні копійки.

Будівництво на валах – прямий шлях до того, що заповідник виключать зі списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Про можливість виключення ця міжнародна організація попереїдала уже не раз.

В тему: Думчев. Эра политического дежа-вю в Киеве

УП

Добавить комментарий