ДП «Укрспирт» змушене зупинити виробництво та повне відвантаження спирту

укрспиртДП Укрспирт змушене зупинити виробництво та повне відвантаження спирту у зв’язку з тим, що Департамент контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Державної фіскальної служби України не продовжив термін дії ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим.

2 вересня 2014 року закінчився термін дії попередньої ліцензії. Документи на поновлення уповноважені працівники ДП «Укрспирт» подали завчасно і відповідно до існуючої процедури. А отже, за відсутності умотивованих та передбачених законодавством причин для відмови Департамент контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів зобов’язаний продовжити дію ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим.

Оскільки жодних попереджень або зауважень ДП «Укрспирт» не отримувало, то дії Департаменту можна назвати протиправними.

У приватній розмові з керівництвом ДП Укрспирт директор Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Віталій Герц прокоментував ситуацію наступними словами: «Менше потрібно було бастувати».

Таким чином можна стверджувати, що це реакція на протест працівників спиртової галузі, що відбувся 18 серпня цього року під стінами Державної фіскальної служби та Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів.

Мітингувальники вимагали припинити блокування роботи спиртзаводів.

Після мітингу відбулася зустріч керівництва Державної фіскальної служби України та ДП «Укрспирт». Підсумком якої можна вважати коментар прес-служби ДФС: «У ході зустрічі представники ДП «Укрспирт» визнали наявність проблем та правомірність дій ДФС. Також вони наголосили на необхідності якомога швидше вирішити ці проблеми. Незаконні дії колишнього керівництва, виявлені у ході перевірки, можуть призвести до зупинки заводів. Сторони домовилися про спільні дії, які дозволять вивести підприємство з кризи та працювати у правовому полі».

Слід розуміти, що ДФС іде на свідому махінацію, і відсутність ліцензії дозволить їм використати прогалини чинного законодавства. Відсутність ліцензії, призведе до нарахування фіскальною службою штрафів, оскаржити які буде неймовірно складно. Таким чином ухиляючись від своїх обов’язків, вони зможуть покривати недостачі у своїх планах.

Цілком логічно зробити припущення, що саме таким чином виникне заборгованість у 100 млн. грн., про яку уже два тижні згадує перший заступник Державної фіскальної служби Володимир Хоменко.

Відсутність ліцензії призведе до зупинки спиртзаводів, недоврахування бюджетом коштів, завдасть значного удару лікеро-горілчаним виробництвам, ускладнить підписання домовленостей з закордонними партнерами, ініціює складний, тривалий, дорогий та абсолютно безглуздий судовий процес, коштам на який можна знайти набагато краще застосування (наприклад, для допомоги АТО).

Складається враження, що уся ця напружена ситуація не результат недбальства і низької кваліфікації співробітників ДФС, які не змогли вчасно дати тому раду, і потім намагалися приховати, а спланована стратегія тиску, що підозріло співпадає з нещодавньою ініціативою ліквідації ДП «Укрспирт».

 

SKELET-info

Добавить комментарий