Чи вдасться одіозному судді Олегу Глуханчуку вдало пройти кваліфікаційне оцінювання?

Олег Глуханчук

Фігурант справи НАБУ щодо незаконного збагачення та недостовірного декларування, голова Одеського окружного адміністративного суду, одіозний суддя Олег Глуханчук переконаний  в успішному проходженні власного кваліфікаційного оцінювання попри не досить доброчесну поведінку, пише Антикор.

Нещодавно Олег Глуханчук був замішаний в черговому скандалі щодо «продажу» тестових завдань на оцінювання своїм же колегам.

А рік тому  Вища рада правосуддя відсторонила О. Глуханчука від здійснення правосуддя на шість місяців, у зв’язку з інцидентом, що мав місце у лютому 2017 року, коли суддя Глуханчук О.В. керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння та використовував ненормативну лексику у спілкуванні з працівниками патрульної поліції. А у подальшому, будучи головою Одеського окружного адміністративного суду, поширював через прес-службу суду неправдиві відомості про обставини цього інциденту.

Як зазначають у ЗМІ тоді уникнути звільнення Олегу Глуханчуку допоміг нині голова Касаційного цивільного суду у складі ВС Борис Гулько. За його допомоги, Олег Глуханчук намагався просунити на посаду члена Вищої ради правосуддя й свого колишнього заступника Ігоря Завальнюка, але невдало.

Водночас стійкі зв’язки з колишніми корумпованими представниками суддівського середовища не в перший раз стали у нагоді для Олега Глуханчука. Завдяки добрим стосункам із екс-очільником ВККС Ігорем Самсіним, пан Глуханчук не тільки уникав притягнення до відповідальності,  а й зробив суддею доньку Дмитрієву (Глуханчук) Оксану Олегівну, яка наразі працює на посаді Херсонського окружного адміністративного суду. Згідно декларації за 2017 рік Оксана Дмитрієва має у власності лише квартиру в Теплодарі, а два будинки в Одесі та Херсоні знаходяться у неї в користуванні. Сума готівкових коштів задекларованих суддею складає 600000 грн.

Ще в 2009 році народні депутати реєстрували постанову про звільнення   з посади судді Глуханчука О.В. за причетність до корупційних дій “Грубе порушення норм матеріального і процесуального права, систематичне порушення строків розгляду справ, наявність судової тяганини, незадовільна організація роботи суду та здійснення тиску на суддів, що мають місце в Одеському окружному  адміністративному суді та здійснюються головою цього суду Глуханчуком Олегом Васильовичем, зловживання своїми повноваженнями, зокрема, розгляд справ з грубим порушенням правил підвідомчості та підсудності, а також численні факти корупційних дій, причетність до рейдерських атак в Одеській області призводять до зниження авторитету суду як органу, що здійснює правосуддя та покликаний захищати права та законні інтереси громадян і дають підстави констатувати наявність у діях Глуханчука О.В. ознак порушення суддівської присяги» — зазначалось у пояснювальній записці.

До речі Олег Глуханчук очолює Одеський окружний адміністративний суд з дня його утворення, фактично монополізувавши вказану посаду та не даючи можливості проявити себе молодим кадрам. Той випадок, коли “люстрація” пройшла повз, а “реформа” не спрацювала, адже нових обличь в керівництві ООАС не бачимо.

На фото Олег Глуханчук та інший суддя часів Януковича, голова Київського оружного адміністративного суду Олег Басай, відомий широкому загалу зберіганням 12 мільйонів гривень готівкою й доречі вже вдало пройшовший фейкове оцінювання імені Сергія Козьякова.

Водночас, чи вдасться Олегу Глуханчуку вдало пройти кваліфікаційне оцінювання, яке призначено на 30 серпня 2018 та отримувати підвищену заробітну плату дізнаємось вже скоро, адже ВККС досить часто зацікавлена в проведенні саме таких суддів як Олег Глуханчук, які вміють віддячити владі.

Руслан Якушев

Добавить комментарий