БАЛОГА «ЗЛИВАЄ» ОКРУГ РЕГІОНАЛУ, ЯКИЙ ГОЛОСУВАВ ЗА ЗАКОНИ 16 СІЧНЯ?

Віктор Балога

Ситуацію на центральному окрузі Закарпаття треба вважати ще одним сигналом для команди Президента П.Порошенка: домовленості з місцевими елітами можуть мати фатальні наслідки не лише для майбутньої парламентської коаліції, а й для фракції Партії «Блок П.Порошенка».

Нагадаємо, що команда П.Порошенка відмовилися від перезавантаження політичної карти Закарпаття – основну ставку зроблено на закарпатського важковаговика Віктора Балогу. З шести закарпатських мажоритарних округів по чотирьох Блок Петра Порошенка висунув братів Балог – рідних братів Віктора, Павла і Івана і двоюрідного брата Віктора Балоги Василя Петьовку. Ще по одному 70 (свалявському) округу група Віктора Балоги підтримала Михайла Ланя (у кримінальних колах більше відомий як «Блюк»). Додатковим свідченням лобіювання Ланя В.Балогою є те, що Блок П.Порошенка по цьому округу не висунув свого кандидата. Історія взаємин М.Ланя і В.Балоги неоднозначна, але сьогодні Віктор Балога активно просуває цього кандидата. Злі язики стверджують, що гарантією підконтрольності у майбутній Верховній Раді Михайла Ланя В.Балозі є дві кримінальні справи проти Ланя, які нібито сьогодні знаходяться в розпорядженні Балоги.
Правда, ключовий 68 ужгородський округ (Ужгород і Ужгородський район) Балозі не дістався. Висуванцем по 68 округу від Партії «Блок Порошенка» є ужгородський підприємець Роберт Горват, квота партії «УДАР». Вважається, що саме Роберт Горват був одним з ключових спонсорів закарпатського «УДАРу» під час кампанії 2012 року і під час акцій партії під час Майдану. Кажуть, за підтримку опозиції режим Януковича в особі заступника прокурора Закарпатської області Віталія Мухіна серйозно «пресанув» Р.Горвата, проти нього порушували кілька кримінальних справ, але Р.Горват достатньо гідно вийшов з ситуації. Та, очевидно, з’ява Р.Горвата у квоті пропрезидентської партії – не лише результат його заслуг, а й політична оцінка Президентом Порошенком зростаючого впливу в регіоні народного депутата Валерія Пацкана (за чутками, саме він лобіював Горвата як мажоритарника від Блоку П.Порошенка).
Здавалося б команда Порошенка знайшла розумний компроміс у взаєминах з закарпатськими елітами.
Та вже на етапі реєстрації кандидатів у народні депутати України виявилось, що Віктор Балога, м’яко кажучи, не дуже схильний до командної гри. Сюрпризом для всіх стало те, що всі рідні брати Балоги і двоюрідний брат Петьовка зареєструвались не як висуванці Партії «Блок Петра Порошенка», а як самовисуванці. З політтехнологічної точки зору цей крок абсолютно алогічний. Бо підтримка Блоку Петра Порошенка на Закарпатті сьогодні зашкалює. На недавніх президентських виборах 2014 року підтримка П.Порошенка на округах, де йдуть брати Балоги, коливалася від 58% до 67%. Зрозуміло, що це суттєво додає електоральних відсотків будь-якому кандидату.
Але це лише на перший погляд дії групи Балоги з добровільної відмови від «шапки» Блоку Порошенка є алогічними. Насправді, це дуже вивірений крок: 1) висування Блоком П.Порошенка братів Балог по мажоритарних округах означає, що більше ніхто від Блоку Порошенка по цьому округу не піде; 2) відповідно до ст.81 чинної Конституції України підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата України є «невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції». Іншими словами, це означає, що група Балоги готується до самостійної гри у новому скликанні Верховної Ради і ця гра може бути малопов’язаною з інтересами пропрезидентської фракції. Бо чого б В.Балозі треба було боятися втрати мандату, якщо б він планував ввійти і перебувати у фракції Блоку Порошенка?
Ще один недружній щодо пропрезидентського Блоку Порошенка крок ТОВ «Віктор Балога і брати» продемонструвало у створенні зони напруги в ужгородському окрузі. Не дивлячись на висування партією «Блок Петра Порошенка» кандидатом по мажоритарці Роберта Горвата, В.Балога зареєстрував на цьому ж окрузі двох достатньо сильних (але непрохідних) кандидатів. Йдеться про в.о.міського голови Віктора Щадея та ще одного авторитетного патріотичного політика Павла Чучку. Ми кажемо «зареєстрував», оскільки, за інформацією одного з штабістів Балоги, адмініструють цих кандидатів саме партійці Балоги.
Очевидно, змагальність між кандидатами, які представляють проукраїнський, патріотичний спектр нічого поганого у собі не несе. Але проблема у тому, що такий демарш групи Балоги загрожує розпорошенням голосів патріотичних виборців і створює реальні шанси на проходження до Верховної Ради України одіозного політика Василя Ковача. Василь Ковач – чинний народний депутат України, який на виборах 2012 року був висунутий Партією регіонів. Це депутат, який прославився голосуванням за закони 16 січня і ініціюванням антисоціального закону, який скорочував категорію людей, які мають право на допомогу по безробіттю. Сьогодні по всій Україні такі депутати проходять люстрацію сміттєвими баками, але на політично толерантному Закарпатті Василь Ковач з легкої руки Балоги має всі можливості знову потрапити в парламент. Закарпаття вже це проходило у 2012 році: тоді опозиційні кандидати П.Чучка, А.Сербайло, Р.Буланов сумарно набрали більше 35%, але перемогу отримав регіонал Ковач з 31%. Сьогодні висуванці В.Балоги по ужгородському округу В.Щадей і П.Чучка можуть «відкусити» від президентського кандидата Р.Горвата не менше 11-14% голосів патріотичних виборців і цього достатньо для втрати Блоком Порошенка ще одного надійного «штика» у парламенті.
Чи є на це рада? Поки що є. Блок Петра Порошенка ще має час до 13 жовтня врятувати для своєї фракції мажоритарні округи Закарпаття. Якщо не всі, то, принаймні, 2-3. Для цього треба терміново скликати з’їзд Блоку Петра Порошенка і внести зміни до переліку кандидатів у народні депутати України по мажоритарних округах у Закарпатській області. По закарпатських округах партія має виставити авторитетних впізнаваних кандидатів, які здатні тримати удар від «самовисуванців» Балог.

Элита страны

БАЛОГА «ЗЛИВАЄ» ОКРУГ РЕГІОНАЛУ, ЯКИЙ ГОЛОСУВАВ ЗА ЗАКОНИ 16 СІЧНЯ? обновлено: 22 июля, 2021 автором: creator

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий