Андрій Діхтярук: на Київщині давно пора наводити порядок

Андрей ДихтярукУ Київській області робиться все для сприяння розвитку бізнесу і фінансові показники є яскравою ілюстрацію цього.

Зараз в країні настав час людей, які хочуть і можуть працювати заради України. Навіть в надважких економічних умовах деякі регіони демонструють активне зростання надходжень до бюджету. Чи не найкращі результати демонструє Київська область, де керівництво зробило ставку на професійну та самовіддану команду спеціалістів, таких як Андрій Діхтярук, який є радником з фінансово-економічних питань голови Київської обласноїдержавної адміністрації. Він людина не публічна, не стоїть у перших ешелонах влади, зате має багаторічний досвід роботи в податковій службі та в банківській сфері.

 

Біографічна довідка:

Народився 23 березня 1969 року в місті Калинівка Вінницької області. Отримав три вищі освіти, а саме технічну, економічну, юридичну. Пройшов шлях від податкового інспектора до керівника обласної податкової адміністрації, працював у Вінницькій, Волинській, Черкаській, Харківській областях. Стаж державної служби майже 20 років. Одружений, виховує двох дітей.

Голова Київської обласної державноїадміністрації, Максим Мельничук (подробнее про Мельничука читайте в статье Максим Мельничук. Кто он, новый губернатор-мажор Киевщины), заявив, що за перше півріччя виконання місцевих бюджетів становить 157 відсотків від запланованих. Чим викликане досягнення такого результату, чи це економічне чудо? Ви, як професіонал, маєте знати секрети такого зростання бюджетних надходжень.

В цілому до зведеного бюджету мобілізовано на 2 мільярди гривень більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Чия це заслуга? В першу чергу жителів Київщини, сумлінних платників податків. Податкова культура європейця це особиста відповідальність кожного за наповнення бюджету. В усьому світі не сплата податків це не лише злочин, а і,в першу чергу, громадський осуд. До такого ставлення маємо прагнутиі ми,розвивати та підвищувати рівень податкової культури на всіх рівнях. Не менш значимою є заслуга кожного працівника адміністрації і податківців. А от якщо брати пожвавлення бізнесу, то це вже цілеспрямована координація роботи стратегічних напрямків для розвитку регіону голови КОДА, Максима Мельничука. Тому ніякого чуда не існує, а є щоденна кропітка виснажлива робота для економічно-соціального розвитку Київської області у всіх напрямках.

Що саме робить обласна влада для збільшення надходжень до бюджету, бо нам вже неодноразово розповідали про програми та реформи, а результату не було…

Кожна реформа — це випробування, яке відкриває нові можливості. Ми прагнемо в Європу та хочемо сповідувати європейські цінності і мати європейські стандарти життя. Обласна влада зробила ставку на системну роботу. Спираючись на аналітичні данні, перевага надається саме тим напрямкам, які найбільше потребує бізнес. І, в першу чергу, це надання сервісних послуг, якісно та без корупційної складової. Крім того влада області робить все для того, щоб застосування фіскального впливу на бізнес залишилось в минулому. Основні завдання, які поставлені саме перед фіскальними та правоохоронними органами це детінізація економіки, боротьба з виплатами зарплат в конвертах, ліквідація і руйнування злочинних схем, що призводять до ухилення від сплати податкових платежів. Ми маємо усвідомити, що чітке виконання законодавства, як представниками влади так і представниками бізнесу,це один із чинників позитивного інвестиційного клімату на Київщині.

В рамках децентралізації важливим чинником в місцевих бюджетах став податок на доходи фізичних осіб, яка ситуація з ним на Київщині?

Необхідно зазначити, що дійсно суттєво збільшено надходження податку на доходи фізичних осіб. А це і є результат боротьби з виплатою заробітної плати в конвертах, це є соціальна відповідальність бізнесу перед своїми працівниками і громадою. Але існуюче законодавство не дає змоги в повному обсязі користуватись цією можливістю місцевим бюджетам. Відповідно всі платежі до бюджету сплачують не по місцю проживання, а по місцю роботи. В умовах розвитку територіальних громад це є на даний час не вирішеною проблемою. Ми вивчаємо і шукаємо шляхи для вирішенням даного питання бо це додаткові кошти, які мають піти на розвиток регіону. Фактично це майбутні інвестиції мешканців в реконструкцію і ремонти наших шкіл, садочків, лікарень.

Які на вашу думку створені умови в області для інвестування, залучення нових компаній в тому числі з іноземним капіталом, чи можна говорити що на Київщині повернуто довіру бізнесу до влади?

Жодних вигадок, лише суха статистика каже сама за себе про роботу влади Київщини. У Київській області зареєстровано 5 відсотків суб’єктів господарювання (це лише юридичні особи) від загальної чисельності по Україні (наприклад в Києві цей показник 7 відсотків). Це свідчить про чудовий бізнес клімат у регіоні. Як я вже зазначав, проводиться серйозна робота по не допущенню фіскального тиску на бізнес -і бізнес відповідає взаємністю, збільшуючи свою активність. А от наповнення бюджету прямо пропорційно діловій активності та завдяки відкритість у роботі голови КОДА Максима Мельничука і в цілому адміністрації. Проводяться ділові зустрічі з представниками бізнесу, запрошуються компанії, і не тільки з Київської області, для розробки і реалізації інвестиційних проектів.

Активність в роботі з потенційними інвесторами лише зростає. Тільки за останній час проведено робочі зустрічі місії польського бізнесу «Poland-Kyiv oblast’ Regional Business Day» та організовано зустріч представників українського і американського бізнесу, під час яких було презентовано інвестиційний потенціал Київщини. Тобто проводиться системна робота по висвітленню інвестиційних переваг для залучення крупних міжнародних інвесторів. Також розробляються перспективні інвестпроекти в галузі виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, дуже важливим є напрямок переробки сміття та побутових відходів, зростає виробництво та переробка льону, почала працювати програма підтримки малого сільгоспвиробника.

Які ще сфери бізнесу можуть бути в найближчому майбутньому пріоритетними та підтримані в області?

Київська область має чудове географічне розміщення, має родючі землі, в області динамічно розвивається будівельна галузь, транспортно-логістична, сільське господарство і переробка,  промисловість. Індекси споживчих цін показують про розвиток і збільшення виробництва товарів і послуг. Тому потрібно приділяти увагу всім сферам економіки. Реалізовувати проекти по будівництву логістичних парків, створення техно-парків, розширяти асортимент переробки сільськогосподарської продукції, збільшувати експорт виробленої продукції в області, залучати в економіку області кредитний ресурс європейських фінансових установ.

Діяльність усіх державних структур вимагає і має бути націленою на модернізацію, використання сучасних методів і підходів пристосованих до діяльності в умовах високотехнологічного суспільства. Тобто у нас ще є резерви в наповненні бюджету, просто потрібно робити все можливе для створення нових робочих місць, для створення нової доданої вартості в регіоні, до залучення інвестицій, впровадження нових ІТ-технологій та багато іншого.

Ви зазначили важливість виведення економіки з тіні, перші кроки зроблено, а що буде далі?

Потрібно щоб якомога швидше завершилася реформа фіскальної служби, та митних органів. На ряду з впровадженням податкової культури має бути, як відповідальність влади так і відповідальність платників податків. Не платити податки має бути економічно не вигідно. На сьогоднішній день практика показала, що введений мораторій на проведення перевірок не дає позитивного результату. Багато суб’єктів господарювання серйозно порушує законодавство, що призводить до важких наслідків. На сьогодні створений департамент по координації роботи з правоохоронними органами, і голова КОДА регулярно проводить щотижневі наради саме по цьому напрямку. Так само адміністрація співпрацює і з громадськістю і з бізнесом, намагаючись бути відкритою і працювати над поліпшенням умов ведення бізнесу. В першу чергу ми даємо змогу бізнесу вільно працювати в рамках існуючого законодавства, але й намагаємось виступати і з законодавчими ініціативами, співпрацюючи з представниками Київщини в Парламенті. Ми усвідомлюємо, що почали велику справу і нам будуть намагатися заважати, використовуючи будь-які брудні методи.

Доречі, готуючись до зустрічі з вами, нами було промоніторино різні ЗМІ, і можемо констатувати, що інформація про вас не завжди позитивна, як ви це прокоментуєте?

От вам і ще один приклад брудної кампанії. Людина, яка намагається перешкоджати злочинним схемам, завжди стає першою мішенню у нечистих на руку ділків. Працюючи в різних регіонах я здобув досить гарний досвід боротьби з подібними злочинцями, адже економіка Харківщини відрізняється від економіки Волині чи Вінниччини. Відповідно і злочинні схеми суттєво відрізняються. На превеликий жаль ще існує таке явище як «обнал», відшкодування незаконно сформованого ПДВ та інші економічні злочини пов’язані з легалізацією доходів отримані злочинним шляхом. І мій досвід допомагає ці схеми знищувати, а це не до вподоби грабіжникам держави.

Моя відкритість і принциповість, додержання мною норм законодавства не всім подобалася і в мене з’явилось багато ворогів, які по різному пробували тиснути на мене. За те що я відмовлявся відшкодовувати незаконно сформований ПДВ — намагались робити політичні та інші проплачені акції. За виявлення та руйнування конвертаційної схеми, а це десятки мільйонів гривень вилучених із бюджету, під «дахом» працівників однієї правоохоронної структури по мені було сфабриковану кримінальну справу. Кримінальну справу згодом було закрито  за відсутністю складу злочину, а незадовго до цих подій зі мною ще й проводили бесіду з натяками та прихованими погрозами.

Але мене важко налякати. В своїй роботі в адміністрації я також дію лише у спосіб передбачений законодавством.

Тобто Київську обласну адміністрацію не залякати?

Так, бо саме такі принципи в адміністрації сповідують всі в КОДА. Ті, хто не буде їх дотримуватись, мають піти, бо нам, мешканцям Київщини, з ними не по дорозі. Ми не хочемо повертатися в минуле, бо ми робимо все задля нашого успішного європейського майбутнього, де влада – це відкритий дружній сервіс для законослухняних громадян і непідкупний принциповий інструмент для боротьби з порушниками закону.

Київська область:

Чисельність населення області – 1729,2 тисяч осіб та 731 тисяч осіб зареєстрованих у м. Києві, але проживаючих на території області

Економічно активне населення – 808,3 тисяч осіб (46,9% від загальної чисельності населення), пенсіонери – 563,5 тисячі.

Київська область належить до промислово розвинених регіонів України та займає 7 місце за обсягами реалізованої промислової продукції. Також вона займає 2 місце в Україні за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції та є одним із лідерів у виробництві продукції тваринництва в Україні

Через область проходять 3 міжнародні транспортні коридори, знаходиться аеропорт міжнародного класу «Бориспіль» через який щорічно відправляють майже 3 мільйони пасажирів, 6 тисяч тон вантажу та 2 тисячі тон пошти.

Крім того в Київській області функціонує 9 логістичних комплексів. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в Київську область з початку інвестування, склав майже 2 мільярди доларів.

 

Записав Ігор Сиволап, Антикор

Добавить комментарий