Администрация железнодорожного транспорта закупила компьютерной техники по секретным ценам

компьютерыГосударственная администрация железнодорожного транспорта Украины 26 декабря текущего года по результатам тендеров заключило ряд соглашений с ООО «Комфи Трейд» на поставку компьютерной техники на 6 841 897 гривен.

Согласно тендерной документации, были приобретены ноутбуки, компьютеры, многофункциональные устройства и другое оборудование.

Вместе с тем цены на отдельные товары не опубликованы вопреки требованиям тендерного законодательства. Поэтому невозможно сравнить тендерные цены с рыночными и прайсом самой сети «Comfy».

Также следует обратить внимание на то, что государственной администрацией была четко определена ожидаемая стоимость закупок, однако тендерный комитет заказчика по неизвестным причинам отходил от данных норм и заказывал товар по завышенным ценам.

Основными владельцами днепропетровского ООО «Комфи Трейд» является кипрский оффшор «Ледкан Холдингз Лимитед» и Станислав Ронис.

Единственным конкурентом на тендерах была еще одна днепропетровская фирма ООО «Оптовая компания Магнит».

Общественники обратились в компетентные органы с просьбой провести проверку соблюдения Государственной администрацией железнодорожного транспорта Украины Закона Украины «Об осуществлении государственных закупок» при проведении государственных закупок.

Ниже приведен текст обращения

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Голові Державної фінансової інспекції України
Гордієнко Миколі Григоровичу
04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 4

Начальнику ГУМВС України в м. Києві
Терещуку Олександру Дмитровичу
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 19

 
ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Державна адміністрація залізничного транспорту України 26.12.2014 р. за результатами тендеру уклала дві угоди з ТОВ «Комфі Трейд» на постачання комп’ютерної техніки, частини та приладдя до них. Загальна вартість угод склала 6 841 897,14 грн.
Номер оголошення про проведення процедури закупівлі № 188308, ВДЗ 122/1/1 від 05.11.2014 р. та номер оголошення про проведення процедури закупівлі 188310, ВДЗ 122/1/1 від 05.11.2014 р.
Джерелом фінансування закупівлі є кошти державного бюджету.
Згідно протоколів розкриття пропозицій конкурсних торгів від 04.12.2014 р. в обох тендерах приймали участь дві компанії, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:
Тендер з номером оголошення № 188308.
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» — 5 829 643,52 грн.
2. ТОВ «Оптова компанія Магніт» — 6 304 482,34 грн.
Очікувана вартість закупівлі державною адміністрацією була визначена на рівні 3 000 000,00 грн.
Тендер з номером оголошення № 188310.
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Комфі Трейд» — 1 012 255,56 грн.
2. ТОВ «Оптова компанія Магніт» — 1 113 481,11 грн.
Очікувана вартість закупівлі державною адміністрацією була визначена на рівні 700 000,00 грн.
Разом з тим, ціни на окремі товари не відомі, оскільки всупереч вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель», на сайті «ВДЗ» замовником така інформація не опублікована, а також не розміщено ні протоколу про відхилення пропозицій конкурсних торгів, ні звіту про результати проведення процедури закупівлі. Відтак неможливо порівняти тендерні ціни з ринковими та прайсом самої мережі «Comfy».
Також слід звернути увагу на те, що державною адміністрацією була чітко визначена очікувана вартість закупівель, однак тендерний комітет замовника відходив від даних норм і замовляв товар з завищеними цінами від очікуваних.
Вважаємо, що не оприлюднення повної тендерної документації на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель» є грубим порушенням законодавства про державні закупівлі.
Згідно ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.
Слід зазначити, що за порушення законодавства про державні закупівлі встановлена адміністративна відповідальність.
Так за ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів, що міститься у документації конкурсних торгів, укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів; не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства, неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; не проходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 11 900 до 17 000 гривень.
Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011,

ПРОСИМО:

Провести перевірку щодо додержання Державною адміністрацією залізничного транспорту України Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
Президент В.М. Букач

 

Верховенство права

Добавить комментарий